۸۳ درصد اعضای حزب موتلفه اسلامی جوان هستند دبیرکل حزب موتلفه اسلامی آذربایجان شرقی گفت: ۸۳ درصد اعضای این حزب در استان، به لحاظ سنی زیر ۴۰ سال دارند.

2018-06-30 ۰ نظر

۶ تیر ماه ۹۷ مراسم دیدار، میثاق با آرمانهای ولایت فقیه و گرامیداشت شهدای حزب مؤتلفه اسلامی ( طلایه داران آفتاب و شهدای ۷ تیر) به همت حزب مؤتلفه اسلامی استان آذربایجان شرقی در بیت نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه مردمی شهرستان تبریز.

مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید توسط قاری ممتاز کشور برادر دکتر جعفر راثی شروع گردید و ابتدا دکتر جهانی دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان آذربایجان شرقی با خیر مقدم به میهمانان و اعضای حاضر در مراسم که در بیت نماینده محترم ولی فقیه در استان برگزار گردید. خلاصه ای از عملکرد و فعالیت حزب مؤتلفه اسلامی در استان پرداختند که اهم مطالب عبارتنداز:

تقدیر و تشکر از الطاف و عنایات ویژه حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم در برگزاری مراسم گرامیداشت حزب مؤتلفه اسلامی در بیت نماینده ولی فقیه و نیز موافقت با سخنرانی- دکتر جهانی بعنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه مورخه ۸/۴/۹۷ نهایت تشکر و قدردانی خود را ابراز نمودند و به شاخصه مهم جوانگرایی در حزب مؤتلفه اسلامی در جذب جوانان مؤمن و متدین و تحصیل کرده و انقلابی پرداختند و افزودند هم اکنون در بدنه اعضای حزب ۸۳ درصد از اعضا زیر ۴۵ سال بوده و نیمی از اعضای حزب در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل نموده اند و از ویژگی های مهم فعالیت های حزب پیروی ازمنویات  ولایت فقیه و آرمانهای مقدس نظام اسلامی و مراجع و روحانیت را اشاره کردند و تأکید کردند که اعضای حزب مؤتلفه اسلامی در تمام مراسمات مذهبی- سیاسی- فرهنگی- اجتماعی و بالاخص در مراسمات نمازهای جماعت و جمعه حضور با شکوه دارند و بنابه انتظار و توصیه های نماینده محترم ولی فقیه در استان با تمام تشکل ها و احزاب سیاسی که در خط ولایت فقیه و انقلاب هستند در تعامل و همکاری و وحدت می باشد و به این تعامل و وحدت ادامه خواهد داد.

در ادامه مطالبی در رابطه با شکل گیری شاخه نظامی در حزب مؤتلفه اسلامی و در نهایت در مبارزه بزرگ برعلیه آمریکا و رژیم طاغوت در موضوع مخالفت با طرح آمریکایی کاپیتوولاسیون که با اخذ مجوز از مراجع تقلید نسبت به اعلام انقلابی- نخست وزیر دست نشانده و ملعون حسنعلی منصور اقدام کردند ودر بخشی  از سخنان خود به اعتقاد راسخ شهدای طلایه داران به مراجع تقلید و روحانیت مبارز پرداخته و در رابطه با سخن آخر در دادگاه که قاضی از شهید بخارایی سوال کرد که چرا گلوله را به مغز ایشان شلیک نکردی پاسخ داد چون از آن حنجره به مرجع تقلید زمان من توهین شده بود به همان دلیل حنجره اش را پاره کردم و در ادامه به مطالبی در رابطه با نحوه شهادت مظللومانه آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفایش پرداختند و همه ی آن شهدای گرانقدررا از فعالان و مؤسسین حزب مؤتلفه اسلامی یاد نمودند و در ادامه سخنرانی گزارشی خلاصه از سقر هیئت اعزامی حزب مؤتلفه اسلامی به کشور چین و شرکت در اجلاس احزاب سازمانهای عضو شانگهای و اجلاس اصلاحات و درهای باز اشاره نمودند و از دیدارها و ملاقات ها با طرف های چینی و احزاب سیاسی و بازاریهایی که از مرکز اقتصادی_فرهنگی_سیاسی انجام گرفته بوده مطالبی را جهت اعضاء حاضر در مراسم بیان کردند و اعلام نمودند الحمد الله مأموریتی که به این هیئت اعزامی در نظر گرفته شده بود به نحو احسن انجام یافت و با موفقیت تمام موضع مقام معظم رهبری و دولت و مردم ایران در قبال موضوع هسته ای و برجام در آن اجلاس برای نمایندگان کشورهای حاضر مطرح گردید و کاملا شفاف سازی شد در ادامه با درود و صلوات بر روح امام (ره) و شهدای گرانقدر حزب موتلفه اسلامی به مطالب خود پایان دادند. در ادامه برنامه توسط شاعر انقلابی و ولایتی حاج آقا شاه مرادی شعرهایی در شأن و منزلت شهدای حزب مؤتلفه اسلامی قرائت گردید و مداح  اهل بیت عصمت و طهارت کربلایی نوروزی در یاد و خاطره شهدای گرانقدر مداحی کردند که بعد از اتمام مراسم مداحی از بیانات نماینده محترم ولی فقیه در استان بهره مند شدیم.

بیانات ارزشمند نماینده محبوب و مردمی ولی فقیه در شهرستان تبریز

تشکر و خیر مقدم به میهمانان

تشکر و قدردانی از جناب آقای دکتر جهانی به دلیل برنامه ریزی خوب این مراسم باشکوه.

امروز ۶ تیر است و یک روز تاریخی در انقلاب اسلامی است به این معنی است که ۶ الی ۱۰ روز قبل از ۶ تیر ماه ۱۳۶۰ در مجلس شورای اسلامی به عدم کفایت ریاست بنی صدر رأی داده شد و کنار گذاشته شد.

در۶ تیر مقام معظم رهبری که امام جمعه تهران بود در مسجد ابوذر به هنگام سخنرانی ترور کردند بمبی که در ضبط تعبیه شده بود فقط چاشنی عمل کرد خود بمب عمل نکرد تا ایشان بمانند و بعد از امام رهبری را عهده دار شوند.

دشمنان انقلاب و استکبار جهانی از پیروزی انقلاب شگفت زده شدند.۱۹ ماه تلاش کردند و زیاد ترورکردند ، انفجار، تخریب، به شهادت رساندن بزرگان بعد از ۱۹ ماه فایده نداد و جنگ راه انداختند ۸ سال جنک طول کشید به این نتیجه رسیدند تا امام زنده است نمی توانند آسیبی به انقلاب برسانند برنامه برای بعد از انقلاب داشتند.

بعد از فوت امام خمینی ( ره ):

مجلس خبرگان رهبری به واسطه تأیید و اشاراره امام (ره) و مقام معظم رهبری را انتخاب کردندو حال انقلاب با همان صلابت ، اقتدار و عظمت دوران امام برقرار است .

رهبر عظیم الشان ما نه تنها ایران بلکه مسلمانان جهان را اداره میکند

ایشان چند جنگ را که استکبار جهانی و دشمنان در منطقه ایجاد کرده اند از کشورمان دور نموده اند هدف جنگ در کویت ایران بود و موردهای دیگر .

باید قدردان و شاکر خداوند در این جهت باشیم به این جهت است که هر کس بگوید من به نظام اعتماد دارم باید پیرو خط ولایت فقیه باشد هرکس ادعای خط امامی کند باید پیرو مقام معظم رهبری باشد ما مشاهده میکنیم خط های ترسیم شده امام (ره) اکنون با همان صلابت اجرا می شود .

فردای آن روز که در ۷ تیر سال ۱۳۶۰ مقام معظم رهبری در بیمارستان بود انفجاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران  رخ داد که آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام به شهادت رسیدند و هدف اصلی این انفجارآیت الله بهشتی بود.

به فرموده ی امام : بهشتی به تنهایی یک ملت است.

نقش آیت الله بهشتی در بررسی قانون اساسی کشور فراموش نخواهد شد که تدوین این قانون اساسی را مدیون آیت الله بهشتی هستیم

بناگذاری و استخوان بندی قوه قضاییه ، آیت الله بهشتی هستند.

امام فرمودند : مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار چشم دشمنان شد.

شهدای حزب مؤتلفه اسلامی که در سال ۴۲ در خدمت امام و در مسیر امام و در راه اهداف امام بودند و امروز نیز شاهدیم باقیمانده های آن شکل اسلامی و سیاسی پایدار در همان مسیر و در کنار امام حاضر ایستاداند. با همان هدف های شروع شده از سال ۴۲ در راستای مقابله با ظلم و ستم و همراهی با امام و رهبری.

آنهایی که شهید شدند آنهایی هم که مانده اند در راه اهداف اسلامی خدمت می کنند .

تشکر مجدداز حزب مؤتلفه اسلامی استان آذربایجان شرقی و دبیر حزب استان آقای دکتر جهانی به دلیل فعالیت ها و تلاش های خوب و مؤثر حزب مؤتلفه اسلامی در سطح استان آذربایجانشرقی را دارم .

ما الان باید خیلی مواظب باشیم و حواسمان جمع باشد دشمنان در دو جبهه ی دیگر تلاش می کنند که این دو جبهه خیلی مهم تر از ، جبهه های دیگر هستند ، آنها جبهه ی فرهنگی و اقتصادی می باشند.

مقام معظم رهبری فرمودند از مسائل سیاسی نگران نیستم ولی از مسائل فرهنگی و اقتصادی نگران هستم . شما فکر نکنید که خود سر ارز و ماشین یکباره این طور گران شده است این برنامه دشمن است و در داخل همکاری برخی فتنه گران با دشمن دست به دست هم داده اند و این اوضاع را ایجاد کرده اند حضراتی که در بازار و تجار و اصناف هستند طبیعی است ناراحت باشند .

اما برادران و خواهران گرامی این حرکات کار های بازاری ها نیست و این تعطیلی ها به بازار ربطی ندارد افراد ضد انقلاب دست در این امور دارند .

بازاریان و اصناف در دوران انقلاب و جنگ چقدر کمک ها کردند.

الان هم ممکن است گلایه داشته باشند ولی این مسائل زیر سر بازاری ها نیست بازاری های باغیرت هیچ وقت اجازه به این برنامه های دشمن نخواهند داد امیدواریم که خداوند متعال کمک های خودش را نازل کند یک مقدار باید دست اندرکاران و مسئولین مربوطه حواسشان جمع باشد

در جریان اعتراض کامیون داران ، من گفتم این ها گلایه دارند و در زمان خودش باید اقدامات را انجام می دادند و حواسشان باید جمع می بود در دی ماه ۹۶ هم مردم مشکلات را مطرح میکردند و دشمن آمد موج سواری کرد.

بازاری ها و اصناف یک سری مشکلات دارند که باید بررسی شود و رسیدگی شود.

از اتحادیه اصناف آمده بودند تأکید به وفاداری به راه امام و مقام معظم رهبری داشتند ولی دشمن زود موج سواری میکرد چند روز است به دروغ می گویند بازار تبریز تعطیل است .

چقدر تبریز را در جریان قبلی تحریک کردند ولی تبریز غیرت و وفاداری خود را به انقلاب و امام و رهبری و نظام را نشان داد آذربایجان نزدیک به ۱۰ هزار شهید داده است مگر میشود بی توجه بود به این شهدا همه حرف دارند و درد دارند و مسئولین باید رسیدگی کنند ( از راه قانونی ) ولی نباید عقده ای شوند که نتوانستیم مسئول را ببینیم. در عظمت روز قدس مسئولین فکر میکردند مردم بخاطر مسئولین آمده اند .

نه مردم عاشق رهبر و عاشق نظام و عاشق راه شهدا هستند و به امر مقام معظم رهبری لبیک گفته و آمده اند.

دشمن در کمین است و مردم در فشار هستند مسئولین و دست اندرکاران مربوطه باید آگاه و هوشیار باشند.

و بعد از بیانات ارزشمند نماینده محترم ولی فقیه در استان از طریق دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان لوح سپاسی در قدردانی از زحمات و تلاشهای امام جمعه معزز شهرستان تبریز اهداء گردید و از یک نونهال حافظ قرآن بنام قمری لوح تقدیر از سوی حزب مؤتلفه اسلامی استان و با دستان نماینده محترم ولی فقیه در استان اهداء گردید و در اتمام مراسم با عکس دسته جمعی نماینده محترم ولی فقیه در استان با دبیر و اعضای حزب مؤتلفه اسلامی مراسم با پذیرایی به اتمام رسید.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<