گزارش دبیرکل از عملکرد حزب مؤتلفه اسلامی در دوره یازدهم (۹۴-۹۷)

2018-12-02 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمدنبی حبیبی در دوازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی که صبح امروز(پنجشنبه، ۱۵ آذرماه) در مجتمع آدینه تهران برگزار شد، اظهار کرد: حزب مؤتلفه اسلامی در پایان دوره یازدهم، پنجاه و پنجمین سال تاسیس خود را  سپری می‌کند. در سپهر سیاسی ایران، سابقه درخشان حزب موتلفه اسلامی در حیطه اعتقاد دینی، نظام مرجعیت و هدایت روحانیت در فضای سپهر نظیر ندارد.

وی افزود: آغاز به کار حزب موتلفه اسلامی با تمرکز بر نظام سازی دینی، تحقق حکومت اسلامی و تلاش برای استقرار دولت و جامعه اسلامی بوده تا مسلمانان و بلکه شیعیان طعم لذت حکومت صالحان را بچشند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: حزب موتلفه در دوره دهم خود و پس از عبور از همه فراز و نشیب‌ها شعار پر محتوای پیش به سوی مجلس کارآمد، دولت کریمه و جامعه نمونه اسلامی را برگزید تا رسالت الهی خود را بر مبنای آرمان‌های بلند در سایه‌سار زعامت ولایت فقیه و استمرار غدیر، به واقعیت برساند.

حبیبی با ارائه گزارشی از عملکرد دوره یازدهم حزب موتلفه اسلامی، گفت: از مختصات این دوره شرایط خاص مدیریتی در قوه مجریه و پس از آن در قوه مقننه بود که تاثیر خاص خود را بر فضای سیاسی جامعه و رویکرد حزب گذاشته است.

وی با بیان اینکه حزب از یک سو خود را انصار ولایت و خدمتگزار حقیقی مردم می‌داند و از سوی دیگر با انواعی از محدودیت‌های متعدد مواجه است، خاطرنشان کرد: رسالت موتلفه اسلامی در دوره یازدهم انسجام و اتحاد نیروهای انقلابی، ارزشی و حضور سازمان یافته آنها در صحنه های متعدد بود که دشواری‌های خاصی داشت. فقدان مرحوم عسکراولادی، این رسالت را سنگین‌تر و سخت‌تر کرد اما پیچیدگی توطئه دشمنان پس از چهل سال، با تجارب توطئه‌ها و فتنه‌های متعدد، عزم حزب مؤتلفه اسلامی را جزم‌تر کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: در غربت فضای شبهه، شایعه و نفاق در فضای مجازی و تنگ شدن حلقه‌های محاصره برای تضعیف جریان انقلابی، حزب مؤتلفه اسلامی مقاوم‌تر، آگاه‌تر، صبورتر و هوشیارتر، سد هجمه‌ها علیه کیان ولایت و انقلاب را شکست و در مدار دائمی تکالیف و وظایف انقلابی‌اش لحظه ای تردید و سستی به خود راه نداد.

حبیبی اظهار کرد: حزب موتلفه اسلامی در این شرایط با تحلیل، دقت و رصد همه جانبه و نیز بررسی همه پیش بینی‌ها، با معرفی یکی از یاران صدیق خود به عرصه کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری، به کمک تحزب ولایی و جریان ولایتمدار شتافت و وارد عرصه اداره امور با رویکرد حزبی شد.

وی با بیان اینکه انواع محدودیت‌های سیاسی، رسانه‌ای، مالی، بی‌مهری‌ها، انحصارات مدیریتی همراه با خط نفوذ و پیچیدگی‌های دشمنان، تلاش‌های اعضای حزب و مرکزیت مدیریت آن را بیشتر کرد، گفت: با کمال عزت و سربلندی آنچه را که اعضای ما در سراسر کشور به عنوان امانت و رسالت تشکیلاتی به ما سپرده‌اند، در این دوره به سلامت به محضر ولی امرمان و مردم با وفا و اعضای ایثارگر و مجاهد و طرفداران مشتاقمان تقدیم می‌کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: در ملاقاتی که چند سال پیش با مجاهد مدبر و پیروز آقای سید حسن نصرالله در بیروت داشتیم، وی به یک افتخار مشترک و بی نظیر بین حزب مؤتلفه اسلامی و حزب الله اشاره داشت و آن اینکه مؤسس اوّلیه هر دو حزب، امام خمینی(ره) هستند.

حبیبی در ادامه با بیان اینکه به نظر تشکیلات ما تیم اقتصادی دولت فعلی عملکرد مطلوبی تاکنون نداشته است، گفت: چنانچه دولت تجدید نظر اساسی در ترکیب این تیم و برخی از مبانی سیستمی اقتصاد به عمل نیاورد مشکلات اقتصادی مردم افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به عملکرد دستگاه قضائی اظهار کرد: قوه قضائیه مفتخر به خدمات ارزشمندی به خصوص در ماه‌های اخیر در برخورد با مفسدین اقتصادی بوده ولی نیازمند به نظارت بیشتر در درون خود برای رفع مشکلات قضائی عامه مردم است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ضمن اشاره به کارنامه مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس عده قابل توجهی از نمایندگان در خدمت به مردم مفتخر به ارائه خدماتی بوده‌اند ولی برخی از نمایندگان نه تنها در ارائه این خدمت کارنامه قابل قبولی ندارند بلکه در مواردی نسبت به رای مردم، امانت داری کامل به عمل نیاورده اند.

حبیبی تصریح کرد: اینکه در فراکسیونی تصمیم گرفته می‌شود سه وزیر را در یک مقطع زمانی استیضاح کنند و خود پیشنهاد کنندگان در موقع تشکیل جلسه استیضاح، به استیضاح همان سه وزیر رای ندهند علامت عدم امانت‌داری است.

وی در ادامه با بیان اینکه جریان اصلاح طلبی از ابتدای دولت آقای روحانی به تصرف و تصدی پست‌های دولتی همت کامل گماشت و با اطمینان می گویم که در کل کشور بیش از ۹۰ درصد پست‌های مدیریتی دولتی را از آن خود کردف گفت: اصلاح‌طلبان امروز نه تنها در اداره کشور و به خصوص در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم موفقیت چندانی نداشته‌اند، بلکه نارضایتی های عامه مردم را در موضوعات بیکاری، گرانی و بسیاری از تولیدات اقتصادی افزایش داده اند و جالب است که بخش مهمی از این جریان مدتی است به نمک نشناسی نسبت به رئیس جمهور پرداخته‌اند و با نگاه به انتخابات آینده در مواردی از آقای روحانی تبّری می‌جویند و وی را به استعفا تشویق می‌کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی نمک نشناسی اصلاح‌طلبان را یک شگرد انتخاباتی دانست و گفت: اخیرا یکی از تئوریسین های آنها به صراحت گفته است که «نباید سرنوشت اصلاحات را به دولت گره می زدیم»

حبیبی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما به عنوان مطالبه عامه مردمی صریحا اعلام می‌داریم انتظارات مردم از دستگاه های اجرایی، تفنینی و قضایی خیلی بیش از محصولی است که توسط قوای سه گانه ارائه شده است، گفت: همان طور که قبلا بارها اعلام کرده‌ایم و هیچ جوابی هم نشنیده‌ایم آماده کمک به دستگاه‌های مسئول برای حل مشکلات مردم بوده‌ایم و هستیم.

وی افزود: ارتباط بین صنعت و کشاورزی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی باید به سطح مطلوب خود برسد. شرکت‌های دانش بنیان در چرخه اقتصاد داخلی و بین المللی قرار نگرفته‌اند. مبارزه با فساد و قاچاق کالا باید در اولویت درجه یک مسئولان باشد. رفع تبعیض و بی عدالتی از مطالبات اولیه ملت بوده و نظام بانکی هنوز سامان مناسبی در نقش‌آفرینی در اقتصاد ندارند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی توسعه شبکه‌های مجازی بدون نظارت لازم و جلوگیری از سوء استفاده نا اهلان و نامحرمان از این رسانه گسترده را قطعا زیان آور دانست و تصریح کرد: باید نگرانی خانواده‌های ایرانی و آسیب دیدن نهاد خانواده را مورد توجه قرار داد و برنامه مداوم و مناسبی برای آن تدوین کرد.

به گفته حبیبی توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی باید در اولویت های کاری کارگزاران نظام باشد زیرا با وجود دشمنی‌های گسترده نظام استکباری، مبارزه با نفوذی‌ها و پیشگیری از پدیده نفوذ باید خیلی بیش از گذشته در دستور کار دستگاه‌های امنیتی باشد.

وی با بیان اینکه میدان دادن به عناصر فتنه در مجاری امور یک خیانت است، گفت: انتخابات ما باید عاری از روش‌های تبلیغی، تخریبی، غیر اخلاقی و بدآموزی های اجتماعی غربی‌ها باشد. مسئولان نباید مردم سالاری دینی را با وعده های غلط و تو خالی انتخاباتی آلوده سازند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: وعده‌های انتخاباتی باید محقق شوند و این امتحان بیشتر با سازوکار حزبی میسر خواهد بود. حزب مؤتلفه اسلامی یکی از لوازم بسیار مهم تحقق جمهوریت نظام اسلامی را توسعه و تحقق فرهنگ تحزب اسلامی می‌داند.

حبیبی ادامه داد: ما معتقدیم که اگر در انتخابات تعیین رئیس قوه مجریه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا به جای اینکه رقابت میان اشخاص، آن هم در حرف و سخن، شکل بگیرد، احزاب شناسنامه‌دار و واجد شرط با یکدیگر رقابت کنند و احزاب به جای لفاظی های شخصی برنامه به مردم ارائه دهند و شخصیت‌های کار آزموده عضو یا غیر عضو خود را برای نامزدی معرفی کنند در این صورت اوّلا مردم در واقع به برنامه ها و اشخاص کار آزموده رأی می دهند، ثانیاً حزب پیروز در انتخابات بخواهد یا نخواهد باید نسبت به عملکرد خود پاسخگوی مردم باشد و ثالثاً نابسامانی‌های احتمالی در اداره کشور هم به احزاب برمی‌گردد نه به اصل نظام.

وی تاکید کرد: در واقع دولت حزبی، مجلس حزبی و شوراهای شهر و روستاهای حزبی نمی توانند وعده های حساب نشده به مردم بدهند و نمی توانند پاسخگوی مردم نباشند؛ البته تاکنون دولت‌ها از اهمیت نقش احزاب لفظا تعارفاتی کرده اند ولی برای نهادینه شدن تحزب به معنای واقعی کلمه هیچکدامشان اقدام مؤثر عملی نکرده اند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه سبک مدیریت جهادی و انقلابی تجربه تمام موفقیت‌های نظام در همه عرصه‌ها بوده است، گفت: بدون  مدیریت جهادی پیشرفت مطلوب و عادلانه بدست نخواهد آمد. ما هر نوع راهبرد و سیاست و رویکرد منتهی به اشرافی‌گری و ثروت اندوزی نامشروع را خیانت به انقلاب و آرمان های امام راحل می دانیم.

حبیبی تصریح کرد: نگاه لیبرالیستی در عرصه اقتصاد و نگاه سکولاریستی در عرصه فرهنگ سم مهلک پیشرفت و عدالت است. عدم اجرای قوانین و قانون شکنی مغایر با آرمان های نظام‌ساز انقلابی است. هیچ جریان، گروه و مسئولی حق ندارد حضور نیروهای انقلابی را از مصادر امور به حاشیه ها و فرآیند حذف براند.

وی خط سازش با غرب را محکوم کرد و همکاری با بلوک شرق از نگاه منافع ملی و رویارویی با غرب در شرایط کنونی را راهبردی مفید دانست و گفت: باید دیپلماسی اقتصادی بخصوص با اولویت کشورهای همسایه، فعال،

مؤثر و با دورنمای مشخص شکل گیرد. البته در هر صورت قرار دادن به اصطلاح همه تخم مرغ‌ها در یک سبد خلاف احتیاط است. در موضوع برجام و سایر رویکرد های نظیر FATF هزینه های زیادی به جامعه تحمیل شد و در عین حال که شاید منافعی هم در بخش‌هایی از آن برای ما بوجود آمد ولی ماحصل جمع جبری معاهداتی نظیر آنها برای انقلاب اسلامی منفی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: ما به آن دسته از مسئولانی که شرط‌های اعلام شده از طرف مقام معظم رهبری را به طور کامل عملیاتی نمی‌کنند و برای توجیه کار خود از رهبری هزینه می‌کنند اعتراض داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه کاهش ارزش پول ملی یک فعل ضد ارزش دینی و ملی است، گفت: متاسفانه این اتفاق در زمان‌های اخیر شکل گرفته و تیم اقتصادی دولت هم یا نخواسته یا نتوانسته مانع وقوع و ادامه این فاجعه بشود؛ نهایتا دود این آتش به چشم ملت ایران رفته است.

حبیبی خاطرنشان کرد: مسئولان باید بدانند این درد با حرف درمان نمی‌شود. شما را بخدا حرف درمانی را متوقف کنید. نرخ بیکاری در کشور همچنان بالا است و شرمندگی جوانان تحصیل کرده دانشگاهی در خانواده‌ها همچنان ادامه دارد؛ امیدواریم مسئولان ذیربط چاره‌هایی جدید بیاندیشند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: در نظام اسلامی اگر فساد کم هم باشد باز زیاد است البته در ماه های اخیر اقدامات جدی به خصوص از طرف قوه قضائیه صورت گرفته است و در دستگاه دولت هم به نظر می‌رسد حساسیت راجع به این موضوع بنیان کن، افزایش یافته است؛ اصولا ریشه فساد را قبل از شکل گیری باید خشکاند.

وی ادامه داد: این پیشگیری جز با تصدی امور از طرف اشخاص صالح که در خشکاندن ریشه فساد تبحر دارند عملی نخواهد بود. انتقادات ما مانع تقدیر از آن دسته از فعالیت های مفید در سه قوه کشور نیست ولی در هر حال معتقدیم که انتظار ملت بزرگ ایران از مسئولان خیلی بیش از آن چیزی است که تاکنون صورت گرفته است.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در دوازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی حمایت از جریان مقاومت در منطقه غرب آسیا و سایر مبارزان آزادیخواه و رهایی بخش مسلمان و غیر مسلمان را از آرمان‌های انقلابی امام راحل و مقام معظم رهبری دانست و گفت: از همه قوای مسئول و نهادها و سازمان های نظام می‌خواهیم در طراز نظام اسلامی و مردم انقلابی با نگاه به وظایف قانونی و مبانی هدایت گر عمل کرده و رضایت عامه جامعه را تحصیل کنند و با تلاش نهادینه شده و مبارزه با هرنوع انحرافات اجتماعی و دخالت بیگانگان مسیر دستیابی به تمدن اسلامی با الگوی پیشرفت و عدالت ایران اسلامی را شتابنده طی کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: ما براین باوریم که پیشرفت بدون عدالت، به گسترش فاصله فقر و غنا می انجامد و تحصیل حیات طیبه، مستلزم همراهی عدالت با پیشرفت است.

وی افزود: در موضوعات دیگر خارجی ما همچنان دولت آمریکا را دشمن شماره یک ایران و انقلاب اسلامی و جریان مقدس مقاومت منطقه می‌دانیم و تا زمانی که دولتمردان آمریکا دست از درنده خویی برندارند هر نوع مذاکره با آمریکا را به ضرر مردم ایران، انقلاب اسلامی و مصلحت مقاومت منطقه تلقی می‌کنیم. البته برخی از دولت های اروپایی و حکومت های متحجر قرون وسطائی منطقه و رژیم جعلی صهیونیستی در جنایات آمریکا شریک بوده و هستند.

حبیبی تقویت هرچه بیشتر بنیه دفاعی کشور را بهترین اهرم برای جلوگیری از زیاده طلبی‌های دولت آمریکا و شرکای اروپایی و منطقه‌ای آن دولت دانست و اظهار کرد: با خلوص نیت و اطمینان قلبی آمادگی دائمی خود را مانند گذشته برای مقابله کارساز با استکبار و ایادیش اعلام می‌داریم. در عین حال، توسعه روابط با کشورهایی که با ما دشمنی ندارند را با اولویت دادن به کشورها و ملت های دوست جزء لاینفک سیاست خارجی حزب مؤتلفه اسلامی می‌دانیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: ما حتی در شرایط فعلی که تصویری از آن را ارائه کردیم، بدلایل ذیل به آینده انقلاب و حل مشکلات کشور امیدواری  قطعی داریم. یک، عنایات ویژه الهی در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن شامل حال ملت برگ ایران بوده و به شرط انجام وظایف انشاءالله ادامه خواهد داشت. دو، به نظر ما اصل انقلاب مورد توجه حضرات معصومین (علیهم السلام) و حضرت بقیه الله الأعظم بوده و انشاءالله خواهد بود.

وی ادامه داد: سوم، ملت ایران در گذشته از نعمت رهبر سیاسی کارساز حضرت امام خمینی(ره) و پس از ایشان از همان نعمت رهبری و مدیریت تعیین کننده مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای برخوردار بوده و با عنایات الهی برخوردار خواهد بود. چهارم، ما اصولاً وجود بن بست در اداره انقلاب و کشور را قبول نداریم چراکه ظرفیت های موجود رافع همه موانع بوده و خواهد بود. یک ظرفیت بسیار مهم نیز توانمندی چند بعدی ملت بزرگ ایران است که ان شاءالله خداوند به دلیل شایستگی های کم نظیر به او عطا فرموده است و با همین شایستگی و ظرفیت، سختی‌های سهمگین مثل حضور پر صلابت در کوره گداخته شده ۸ سال جنگ تمام عیاری که با حمایت کامل غرب و شرق به او تحمیل شده بود را از سر گذرانده است.

حبیبی خاطرنشان کرد: پنج، ما معتقدیم اگر قوای سه گانه اداره کننده کشور با حفظ اعتماد عمومی مردم، بتوانند از ظرفیت داخلی ملت ایران همانگونه که در عمر ۸ ساله دفاع مقدس از این ظرفیت بهره جستند، در عملی کردن سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی و حذف اتکاء به درآمد نفت در مدیریت روزمره مردم و مردمی

کردن اقتصاد به جای دولتی بودن آن و واگذاری واقعی کارهای اقتصادی به مردم با حفظ حاکمیت دولت در امر سیاست گذاری و برنامه ریزی و نظارت کامل بر امور اقتصادی، استفاده کامل به عمل آورند بسیاری از مشکلات فعلی حل خواهد شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: کلام آخر اینکه به دشمنان خارجی و داخلی اسلام و انقلاب اسلامی به خصوص دولتمردان جنایتکار آمریکا و در رأس آنها دونالد ترامپ هشدار می دهیم که آقای ترامپ! مدتی پیش رسماً اعتراف کرده ای که شما و اذناب حقیر منطقه ای و غیر منطقه ای‌تان حتی با صرف هفت هزار میلیارد دلار و تحمیل جنگ سخت و نرمتان به منطقه ما هیچ کاری از پیش نبرده اید و به تعبیرحضرت امام خمینی(ره) هیچ غلطی نتوانسته‌اید بکنید، مطمئن باشید شما و گاوان شیرده منطقه ای‌تان و عروسک‌های خیمه شب بازی منطقه‌ای و غیر منطقه‌ای تان در آینده هم هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید

وی افزود: ما و همفکران ما در مقاومت اسلامی مقدس منطقه، فرزندان عاشورا و منتظران مجاهد آن منتظر بزرگ هستیم، علی اصغر های ما، علی اکبرهای ما ، حبیب بن مظاهر های ما و دیگر اصحاب میلیونی عاشورایی منتظر ما، با قبول همه هزینه ها در بحبوحه و وسط میدان جنگ با شما و سایر یزیدیان زمان و ولیده حرام زاده شما یعنی رژیم جعلی تروریست صهیونیستی جنگیده ایم و تا نابودی بساط شوم استکباری شما خواهیم جنگید و به اذن الله تعالی، پیروز این میدان هم خواهیم بود.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<