وزیر ورزش در کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی: مسائل فرهنگیِ ورزش وضعیت مطلوبی ندارد/اقتصاد ورزش در ایران کوچک است

2017-08-29 ۰ نظر

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه امروز دغدغه ما و شما وضعیت فرهنگ در ورزش است، تصریح کرد: ما درخصوص مسائل فرهنگیِ ورزش مشکلاتی داریم که علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته، وضعیت مطلوبی نداریم.

۲

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان با شرکت در جلسه کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی ضمن قدردانی از فعالیت‌های این کارگروه اظهار کرد: ایران طی ۱۶ دوره حضور در بازی‌های المپیک توانسته ۱۸ مدال طلا، ۲۱ نقره و ۲۹ برنز کسب کند. کارنامه جمهوری اسلامی در زمینه کسب مدال درخشان است چراکه بیشتر مدال‌ها متعلق به بعد از انقلاب اسلامی است.

سلطانی‌فر با بیان اینکه امکانات فعلی در حوزه ورزش در استان‌های کشور خوب و قابل قبول است، گفت: البته بهتر هم می‌شد فعالیت کرد اما تلاش‌ها در این زمینه مثبت بوده و کارنامه جمهوری اسلامی روشن است.

وی با تاکید بر اینکه امروز دغدغه ما و شما وضعیت فرهنگ در ورزش است، تصریح کرد: ما درخصوص مسائل فرهنگیِ ورزش مشکلاتی داریم که علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته، وضعیت مطلوبی نداریم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه سالم‌سازی محیط‌های ورزشی یکی از دغدغه‌های فرهنگی من است، گفت: ما در همین رابطه با کمیسیون فرهنگی مجلس بحث کردیم و تاکید داشتیم که باید جهت حل مشکلات فرهنگی در عرصه ورزش راهکارهای مناسبی پیدا کنیم. من خیلی نگران بخش فرهنگ در جامعه ورزشی کشور هستم.

سلطانی‌فر اظهار کرد: امروز فرآیندها و ساختارها در حوزه ورزش مشکل دارد. ما قرار بود اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش را تقدیم مجلس کنیم تا نهایتا ابلاغ شود اما بدلیل اینکه ساختار نداریم، بنیه کارشناسی‌مان در وزارتخانه دچار مشکل است و از طرفی در مباحث حقوقی، مالی و بخش‌های دیگر نیز ضعف‌هایی داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز ۴۰ تا ۵۰ میلیون ایرانی اوقات فراغت خود را با تماشا و دنبال کردن مسابقات فوتبال و طرفداری از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سپری می‌کنند، تاکید کرد: ورزش قبل از اینکه در سطح حرفه‌ای و قهرمانی باشد باید باعث سلامت جسم و روح یک ملت شود.

وزیر ورزش و جوانان اقتصاد ورزش را در ایران کوچک دانست و گفت: ما سازوکار لازم را برای این مهم فراهم نکرده‌ایم. امروز باشگاههای ورزشی باید به سمت درآمدزایی حرکت کنند.

سلطانی‌فر با تاکید براینکه در هیچ جامعه‌ای با هیاهو و جنجال به توسعه نخواهیم رسید، خاطرنشان کرد: ما قصد داریم سند توسعه ورزش را به تصویب برسانیم. در این سند نحوه همکاری کلیه دستگاهها با حوزه ورزش مشخص شده است چراکه در سایه همگرایی با سایر دستگاهها می‌توانیم حرکت رو به رشدی داشته باشیم.

وی افزود: ما برای انجام حرکت‌های زیربنایی باید بینیم چگونه می‌توانیم این همه امکانات را در یک مسیر قرار دهیم.

وزیر ورزش و جوانان در پایان این نشست تصریح کرد: ما نیازمند کمک و همگرایی همه مخصوصا اعضای کارگروه حزب موتلفه اسلامی هستیم.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<