میرسلیم: روحانی نباید اسیر دام تجدیدنظرطلبان به ظاهر اصلاح‌طلب شود/ حیا می‌خواهد که حضور مصمم مردم در روز ۲۲ بهمن را ببینی و دم از همه‌پرسی بزنی

2018-02-19 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی در جریان سخنرانی خود به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب از رفراندوم سخن گفت،  اظهاراتی که تلویحاً  ۳ سال قبل نیز  از زبان رئیس‌جمهوری بیان‌شده بود.

حسن روحانی ضمن بیان اینکه «اگر جایی ما باهم بحث داریم باید به اصل ۵۹ قانون اساسی مراجعه کنیم. اصل ۵۹ قانون اساسی می‌گوید در برخی موارد قانون‌گذاری و اعمال قوه مقننه در مسائل مهم اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، مراجعه به آرای مستقیم مردم است. اگر در دو تا مسئله اختلاف‌نظر داریم، جناح‌ها اختلاف دارند، دعوا و شعار ندارد، صندوق آرا را بیاوریم و طبق اصل ۵۹ قانون اساسی هر چه مردم گفتند، به آن عمل کنیم، این ظرفیت قانون اساسی ما است و باید به ظرفیت‌های قانون اساسی‌مان عمل کنیم» اظهاراتی نیز پیرامون عملکرد رقبای انتخاباتی‌اش داشت موضوعی که باعث شد  به لحاظ رعایت اصل تضارب آرا به سراغ سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه برویم و دیدگاه این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را نسبت به سخنان اخیر رئیس‌جمهوری بشنویم.

مشروح این گفت‌و‌گو در ادامه می‌آید:

فارس: اخیراً آقای روحانی گفته‌اند «رأى مردم است که منتخب را مى‌سازد ، رقابت را کنار بگذاریم»، آیا شما به‌عنوان رقیب انتخاباتی آقای روحانی هنوز درحال رقابت با ایشان هستید؟ 

میرسلیم: اولاً رقباى ایشان چه کسانى بودند؟ آقای هاشمى‌طبا که قبل از رأی‌گیری اعلام کرد خودش به ایشان رأى مى‌دهد پس رقیب او محسوب نمى‌شود؛ جناب آقاى رئیسى هم بیکار نیست که بخواهد وقتش را صرف رقابت با ایشان بکند؛ ساماندهى امور آستان قدس رضوى حقاً به‌اندازه اداره یک کشور اهتمام نیاز دارد و وقتى ان‌شاءالله به ثمر برسد؛‌ غیرازآن که همه شیفتگان حضرت على بن موسی‌الرضا (ع) بهره‌مند خواهند شد و کمک شایانى نیز به پیشرفت کشور خواهد شد، بدون آن‌که بارى بر دولت باشد و برعکس.

*دولت الزامات خیر دیدن از برکات آستان قدس رضوى را فراهم کند

به نظر من این دولت است که باید الزامات خیر دیدن از برکات آستان قدس رضوى را فراهم کند؛ پس رقابتى در بین نیست؛ اما اگر منظورشان از رقیب، اینجانب است اشتباه بزرگى است؛ من به صراحت انتخاب شدن ایشان را تبریک گفتم و قبل از همه اعلام کردم که آمادگى همکارى را  از صمیم قلب براى موفقیت ایشان دارم، نه از این‌رو که به شخص ایشان علاقه ویژه‌اى داشته باشم یا از نقاط قوت و ضعف ایشان خبر نداشته باشم بلکه ازاین‌جهت که آنچه باید در جمهورى اسلامى ایران انجام گیرد بسیار عظیم و مهم است و یقین داشتم و دارم که خارج از توانایی‌هاى یک نفر و گروهى از افراد نزدیک به ایشان است و جز با همدلى و همکارى تمام کسانى که معتقد به این نظام مقدس و قانون اساسى آنند میسر نیست.

*دولت دست رقباى انتخاباتى خود را از خدمت کوتاه کرده است

بنابراین بنده با تمام اخلاص و صداقت گفتم که از هیچ کوششى براى موفقیت رئیس‌جمهوری دریغ نمى‌کنم چون به پیشرفت و موفقیت کشور اعتقاد دارم ولى متأسفانه دولت دوازدهم با توهم رقابت دیگر نامزدهاى انتخاباتى و تنگ‌نظری وارد صحنه عمل شده است و در عمل مبادرت به حذف طرفداران رقباى انتخاباتى و کوتاه کردن دست آن‌ها از خدمت کرده است.

به نظر اینجانب ایشان باید از این نوع نگرش و تفکر خارج شود و خادم را از خائن درست تشخیص دهد و خود را از کمک کسانى که موفقیت او را به خاطر اعتلاى نظام جمهورى اسلامى می‌خواهند محروم نکنند و آنچه خود دارد از بیگانه تمنا نکند. اشکال در تنگ‌نظری برخى از همکاران خود ایشان است و نه در رقبا!

فارس:‌ رئیس‌جمهور بر مراعات قواعد سیاسى جهانى تأکید کردند و گفت هرکس انتخاب شده منتخب مردم است و باید کینه‌ها را رها کنیم و سخن ناروا نگوییم، نظر شما درباره این اظهار نظر چیست؟

میرسلیم: این سؤال را بنده هم دارم، ما چرا باید نسبت به رئیس‌جمهوری که حکم او را مقام معظم رهبرى تنفیذ فرموده‌اند، قواعد سیاسى را مراعات نکنیم؟

ایشان باید هر روز به خود یادآورى کند که فقط شیخ حسن روحانى نیست، رئیس‌جمهوری اسلامى است و باید شئون ریاست جمهورى را هم مراعات کند و در درجه اول از اعضاى هیئت‌وزیران بخواهد که به آنچه ایشان در سخنرانى خود آرزو کرده است عمل کنند و پایبند باشند، از سوءظن دست‌بردارند، کینه از دل خود بزدایند، دیگران را رقیب نپندارند و بنا را بر حذف آن‌ها نگذارند، با مردم صادق باشند و آمار درمانی را در گزارش‌هاى مردمى خود کنار بگذارند و بدانند بدون سرمایه اعتماد مردم به هیچ دستاوردى نمى‌رسند و برعکس با فروتنى نسبت مؤمنان به این جمهورى اسلامى مى‌توانند پشت همه دشمنان داخلى و خارجى ما را به خاک بمالند.

ایشان باید مرتباً به خود یادآورى کند که این سه سال و چهار ماه که برایش باقی‌مانده به‌سرعت سپرى مى‌شود و نباید فرصت‌هاى طلایى خود را در جلب مشارکت مردم و برطرف کردن بن‌بست‌ها و جستجوى راه‌حل براى مشکلات با لفاظى‌هاى بی‌ارزش و سوءظن‌های بی‌مورد از دست بدهد. بی‌توجهی به سیاست‌هاى کلى مصوب و  عدم اجراى برنامه و تدوین بودجه نامتعادل و عدم برخورد با فساد و مهار نکردن حقوق‌های نجومى و رها کردن سیاست‌های اصل ۴۴، مسائل کوچک نیستند که بخواهیم رها کنیم.

از سوی دیگر چاره‌جویی معضل آلودگى هوا موضوعى فنى است، سخنرانى آن را رئیس‌جمهور وقت در ١٣٨٠ انجام داد، در این فاصله ما باید راه‌حل‌های فنى مهار آلاینده‌ها را به اجرا می‌گذاشتیم تا مردم امروز گرفتار این‌همه مصیبت که بخش عمده‌ای از سال را به تعطیلى می‌کشاند و خسارت‌های هولناک جانى و مادى به بار می‌آورد نشوند.

*دولت بگوید چه‌کار مؤثری برای آلودگی هوا انجام داده است

ایشان نباید گله کند و بگوید هواى کلان‌شهرها آلوده است و مصرف انرژى ما قابل‌قبول نیست و عقب‌ماندگی‌هایی داریم؛ باید بگوید چه‌کار مؤثرى انجام داده و چه برنامه‌ای براى آینده دارد و چگونه از قابلیت‌های موجود فنى کشور و نیز مشارکت مردم می‌خواهد براى رسیدن به هدف ، استفاده کند. سخنرانى کافى است، به عمل کار برآید.

*تجدیدنظرطلبان خیرخواه نظام نیستند

فارس: البته آقای روحانی گفت هرکه قانون اساسى را قبول دارد انقلابى است و همه باید به قانون اساسى عمل کنیم.

میرسلیم: حتماً و این ادعاى خود ماست، منتها ایشان باید خود را از دامى که تجدیدنظرطلبان برایش مى‌گسترانند برهاند؛ تجدیدنظرطلبان خیرخواه نظام نیستند هرچند نام اصلاح‌طلبی را به یدک می‌کشند؛ اصلاح‌طلب حقیقى کسى است که در قالب همین قانون اساسى به تحلیل راستین اشکالات اجرایى مدیریت کشور بپردازد و براى بهبود آن طرح و برنامه ارائه دهد نه آن‌که فتنه برپا کند و علی‌رغم اثبات عدم مقبولیت پندارهایش نزد عموم مردم، با لجبازى بر موضع نادرست خود پافشارى کند و امکانات کشور را معطل بگذارد یا به حاشیه بکشاند و بر باد دهد.

من متواضعانه به همه آن‌ها نصیحت می‌کنم دست از این تجدیدنظرطلبی بیهوده ۲۸ ساله خود بردارند و چشم خود را بر روى اراده محکم  این مردم قهرمان در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامى بگشایند و براى تحقق آن آرمان‌ها با مردم همگام شوند و بیش از این عرض خود نبرند و موجب زحمت براى خادمان نظام نشوند.

*حضور و نداهاى واضح مردم خود بهترین همه‌پرسی بود

فارس: اخیراً انتقادات زیادی به اظهارنظر رئیس‌جمهور درباره بحث رفراندوم مطرح شد، نظر شما درباره برگزاری همه‌پرسى چیست؟

میرسلیم: هرکس چشم حقیقت‌بین خود را روز ٢٢بهمن باز مى‌کرد و چهره‌های بانشاط و مصمم مردم حاضر درصحنه را در شهرها و روستاهاى کشور می‌دید، حیا مى‌کرد از این‌که در مقابل آن حضور یکپارچه و استوار دم از همه‌پرسی بزند؛ آن حضور و نداهاى واضح مردم خود بهترین همه‌پرسی بود، آفتاب آمد دلیل آفتاب؛‌ هنوز براى عده‌ای مفهوم آزادى اندیشه روشن نیست و آن را با آزادى توطئه و براندازى نظام اشتباه می‌کنند؛ همه صحبت از آزادى می‌کنند ولى این کجا و آن کجا؟!

کسى با سرمایه‌گذاری مخالف نیست تا براى اجرایى کردن آن نیاز به همه‌پرسی باشد ولى چشم دوختن به سرمایه‌گذار خارجى و تنها راه نجات کشور را استفاده از سرمایه‌گذار خارجى دانستن خطاست. چرا نمى‌خواهیم خود را باور کنیم و از سرمایه‌گذاران ایرانى و فناوران خود استفاده کنیم؟ چرا با تنگ‌نظری هم‌میهنان خود را طرد مى‌کنیم و سپس با چشم حسرت‌زده به سرمایه‌گذاران خارجى می‌نگریم؟

*موضوع شبکه‌هاى اجتماعى نیاز به همه‌پرسی ندارد

هفت ماه گذشته عملاً با همین خیال باطل از دست رفت؛ تا کى باید شاهد این‌همه بی‌توجهی به قابلیت‌های خودى باشیم و به سراغ همه‌پرسی براى استقبال از سرمایه‌گذار خارجى برویم. موضوع شبکه‌هاى اجتماعى نیز نیاز به همه‌پرسی ندارد برعکس دولت باید امروز پاسخگوى بی‌توجهی خود در چهار سال گذشته نسبت به موضوع مهم شبکه‌های اجتماعى پیام‌رسانی باشد؛ دولت یازدهم متناسب بااهمیت این موضوع اهتمام نورزید و کشور را مجهز به شبکه اطلاع‌رسانی مطمئن میهنى که اختیاردار آن بیگانگان نباشند و نتوانند از آن به هر مناسبتى یا به هر بهانه‌اى و به دلیل هر ضعف و کاستى که در شرایط تحریم ممکن است براى کشور پیش آید سوءاستفاده کنند، نکرد؛ این کمال ساده‌لوحی است که صرفاً فواید شبکه اجتماعى در اشتغال آفرینى نوین مطرح بشود ولى خباثت‌هایى که براى از بین بردن ایمان و اعتقادات انقلابى و اتحاد و یکپارچگى مردم به پرچم‌داری مقام معظم رهبرى عیان می‌شود نادیده بگیریم.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<