میرسلیم در دانشگاه امیرکبیر: برخی کارخانه‌ها چنان تعطیل شده‌اند که دم درشان علف سبز شده است/دولت یازدهم نتوانست با مفاسد برخورد کند چون هیچ چاقویی دسته خود را نمی‌برد

2017-05-07 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی به نقل از فارس، «سید مصطفی میرسلیم» کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر سخنرانی کرد.

اهم محورهای این سخنرانی به شرح ذیل است:

*بیش از دوسوم عمر من در دانشگاه امیرکبیر گذشته و بدان افتخار می‌کنم.

* برای کشوری که می‌خواهد در افق چشم‌اندازش رتبه اول در منطقه داشته باشد نه ۴ سال بلکه ساعات و دقایقش مهم است پس نمی‌‌توانیم بگذاریم بازهم فرصت سوزی انجام گیرد.

*یکی از مسائل کشور مدیریت دولتی است که قابلیت رقابت نداریم و کیفیت پیشرفت نمی‌کند و بهره‌وری ضعیف است.

*اصل ۴۴ را هرجای دنیا خواستند انجام دهند جز با خونریزی موفق نشده است. نتیجه عملکرد این اصل را پارسال بازرسی کشور گزارش داد که بین ۵ تا ده درصد را به‌صورت واقعی انجام داده و مابقی را به‌صورت خصولتی انجام داده که نتیجه‌اش عدم بهره‌وری و عدم موفقیت اقتصادی است.

*نمی‌توانیم با اقتصاد کشور شوخی کنیم. البته منافع عدم اجرای اصل ۴۴ به مدیران می‌رسد که نتیجه‌اش حقوق نجومی است.

*با دولت یازدهم مکاتبه کردم که به مفاسد برسید ولی نتیجه‌اش این می‌شود که در مطبوعات نوشته می‌شود فلان اختلاس انجام شد.

*نتوانستند با مفاسد برخورد کنند چون هیچ کاردی دسته خود را نمی‌برد.

*قبل مناظره اول گفتیم که مناظره‌ای برگزار می‌کنیم که خیرش به مردم برسد و نگذاریم به منازعه تبدیل شود.

*برخی کارخانه‌ها چنان تعطیل هستند که دم درشان علف سبز شده است.

*دولت یازدهم می‌دانست که در زمان احمدی‌نژاد چه مسائلی در کشور رخ‌داده است. چنان‌که نامزدهای امروز هم می‌دانند کشور در چه شرایطی قرار دارد و اگر ادعای به صحنه آمدن نیمی کنند می‌توانند این مشکلات را حل کنند نه اینکه بعد ۴ سال بگویند این مشکلات مال دولت قبل است.

*اگر قاچاق ادامه یابد مانع شکل‌گیری کار در کشور می‌شود و بیکاری برای این است که کالای خارجی بازار ما را اشغال کرده است.

*ما باید سعی کنیم منطق را در محیط دانشگاهی و همه امورمان جاری کنیم.

*چیزی که در این چهار سال رواج پیداکرده و باید جلوی آن را گرفت تخلف‌ها است.

*هفته گذشته بسیار متعجب شدم که یکی از نامزدها به شهردار تهران در مورد بلندمرتبه‌سازی اعتراض کرد و شهردار تهران جواب داد مجوز آن را شورای عالی معماری داده است. همانجا بهتم برد که دیدم دست هردو در دست همدیگر است. خلاف و جرم نمی‌تواند همه گیر شود مگر اینکه بصورت شبکه‌ای شکل گرفته باشد و امروز کسی باید پادرمیدان بگذارد که جرأت برخورد با این شبکه‌ها را داشته باشد.

*به وزیر بهداشت گفتم آیا می‌دانی که بسیاری از سبزی‌هایی که در جنوب تهران کشت می‌شود با فاضلاب آبیاری می‌شود؟ به فکر درمان بودن خوب است ولی پیشگیری مهم‌تر است.

*شغل پزشکی مقدس است به شرطی که برای شفا باشد نه برای کاسبی

*امروز ۱۲ روز به انتخابات مانده و اگر دولت بیاید ادعا کند که بحران بیکاری، رکود و آب وجود دارد سؤال این است که در این ۴ سال چه می‌کردید؟
*اگر برنامه‌ریزی و طراحی در این ۴ سال درست انجام شود باید ببینیم کارها سامان پیداکرده نه اینکه بحران ریزگردها افزایش یابد و سفره‌های زیرزمینی خالی شود. نه اینکه دو ماه مانده به انتخابات از خواب بیدار شود.

*این آزادی را که شما (دانشجویان) استفاده می‌کنید به قیمت خون جوانان این سرزمین به‌دست‌آمده است.

*باید رییس جمهوری روی کار آید که به توانمندی کشورش اتکا کند و درگرفتن حق ملت از دیگران پیش‌دستی داشته باشد نه اینکه خودباخته باشد.

*دیدید برای گرفتن برجام دولت چقدر خودشیرینی کرد و طرف‌های خارجی هیچ‌کدام به تعهداتشان عمل نکردند؟

*من برای اداره کشور برنامه دارم و برای انصراف دادن نیامده‌ام.

*حرفمان این است که چرا صادرات نفت خام می‌کنیم؟ چرا مواد اولیه کالاهای میانی و نهایی که ارزش‌افزوده آن صدها برابر نفت خام می‌رسد صادر می‌شود؟

*در پاسخ به این سوال که چرا به مطبوعات گفتید «بیشعور» گفت: من ۴ سال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بودم؛‌ مبانی اعتقادی و حقوق مردم و وطن باید حفظ شود. فرهنگ کشور باید در جهت اعتلای رشد مردم باشد. ما از سینمای خوب حمایت کردیم ولی فیلم‌هایی که سیاه نمایی می کنند برای خارج از کشور است و خودفروشی فرهنگی است.

*من به ناشران آزادی دادم ولی دو سال نشد که نمایندگان مجلس ما را احضار کردند که این نشریات افتضاح و این مطالب چیست؟ من روز بعد در صحن علنی مجلس عذرخواهی کرده و از درگاه خداوند طلب استغفار کردم.

*من به احمدی‌نژاد هم نامه نوشتم و درباره اقتصاد و دیگر مسائل صحبت کردم و این نامه نوشتن‌ها مختص آقای روحانی نیست.

*پژو باید از صادرات به ایران افتخار کند نه ما به خرید از پژو. در مناظره آینده جزئیاتی از قرارداد با پژو خواهم گفت.

*سیاست‌های مسکن ارزان را با سه نکته ۱۰۰ درصدی را تأیید می‌کنم. اول تأمین زمین مجانی است و این یعنی زمین‌خواری باید ممنوع باشد. دوم برنامه‌ریزی برای مهندسی ساختمان باید در جهت ساخت مسکن باکیفیت در دستور کار قرار گیرد و سوم نیز روش اجاره به‌شرط تملیک بدون در نظر گرفتن سود است. اگر این سه‌گام را برداریم سریع می‌توانیم مشکل مسکن را حل کنیم.

*این‌که از دم همه یارانه بگیرند و بخورند دیگر نمی‌توان اسم هدفمندی یارانه‌ها را روی این قانون گذاشت و یارانه باید به اقشار آسیب‌پذیر اختصاص یابد.

*باید به فکر جذب سرمایه و بهره‌وری بهتر از سرمایه برای تولید کار و رونق بازار شویم.

*همه سرمایه‌گذاران و سرمایه‌داران بد نیستند و برخی از آنان به خیرین کمک می‌کنند و ساده زندگی می‌کنند که آنان از زحمات، کار و پژوهش خود سرمایه به دست آورده‌اند نه اینکه مثل زالو از طریق رانت و رابطه خون مردم مظلوم را بمکند.
شما چرا می‌خواهید چشم و ابروی خارجی‌ها را ببوسید و برای سرمایه گزاری به ایران بیاورید و چرا از سرمایه‌گذاران داخلی استفاده نمی‌کنید؟

* زمانی که وزیر فرهنگ بودم گفتم مطبوعات باید شعور استفاده از آزادی را داشته باشند و از آن سوءاستفاده نکنند.

*اداره کشور با نفت خطاست و راه دیگر آن اجازه مردم برای اداره کشور است.

*۵۰ سال است صنعت خودرو داریم و حالا به واردات پژو افتخار می‌کنیم درصورتی‌که پژو باید به بازار خوبی مثل ایران افتخار کند.

*این‌همه خودرو و موتور ملی درست کردیم و بازهم واردات خودرو انجام می‌دهیم.

*چرا حداقل برای واردات خودرو از اهل‌فن استفاده نمی‌کنیم که سرمان را کلاه نگذارند.

*مگر ترکیه و ژاپن نفت دارند که کشورشان را اداره می‌کنند؟ باید از نیروی انسانی جامعه و بازار را مترقی و به نیروهای جوان تحصیل‌کرده خود اعتماد کرد.

*قدر این آزادی که با آن نعره می‌کشید را بدانید که از دستتان نرود.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<