محمد نبی حبیبی: وزیر کشور باید مقتدر باشد/کشور با باج‌دهی اداره نمی‌شود

2019-01-19 ۰ نظر

مهندس حبیبی:

وزیر کشور باید مقتدر باشد / کشور با باج‌دهی اداره نمی‌شود

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تأکید بر اهمیت وجود اقتدار در وزارت کشور گفت: کشور با سیستم باج‌دهی وزیر به نمایندگان مجلس اداره نمی‌شود و باید وزیر کشور اقتدار داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد نبی حبیبی صبح امروز در مجمع ادوار استانداران خراسان شمالی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت استان‌های مجاور در توسعه استانی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های مکمل استان‌های هم‌جوار می‌تواند مؤثر باشد.

وی به پیشنهاد خود در ابتدای انقلاب مبنی بر ایجاد ۱۰ ایالت در کشور گفت: این پیشنهاد برای توسعه ایالت‌های کشور است که بااقتدار متولی هر ایالت می‌توانست درراه توسعه کشور قدم بردارد.

دبیرکل حزب موتلفه با تأکید بر اقتدار وزارت کشور تصریح کرد: اقتدار استانداران از ابتدای انقلاب تاکنون اگر کمتر نشده باشد، بیشتر نشده و در ابتدای تشکیل نظام جمهوری اسلامی دخالت‌ها برای تعیین استاندار، فرماندار و بخش‌دار نبود و تصمیم‌گیری برای آن توسط وزارت کشور و استاندار بود.

وی با ذکر خاطره‌ای از واعظ طبسی گفت: تولیت وقت آستان قدس به‌هیچ‌عنوان در موردی توصیه برای انتصاب فردی در مسئولیت‌های مختلف نداشته است.

حبیبی با انتقاد از ایجاد برخی دخالت‌ها موسوم به شرکت‌های سهامی برای انتصابات در یک استان اظهار کرد: متأسفانه این موضوع در وزارت کشور حل‌نشده و باید وزیر کشور مقتدر در کار باشد و حوزه امور خود را مدیریت کند.

وی با اشاره به اینکه دخالت‌ها در دولت‌های مختلف اعم از اصولگرا، معتدل و اصلاح‌طلب بوده است ادامه داد: وزرا نباید اهل باج دادن به مجلس باشند و اگر وزیری باج بدهد دیگر مسئولیت وزارت خانه خود را نخواهد داشت.

استاندار اسبق خراسان افزود: کشور را با سیستم باج‌دهی نباید اداره کرد و اگر استانداران قرار است که از سوی افراد یا جمع‌های دیگر انتخاب شود دیگر وزیر کشور چه‌کاره است و این نشان‌دهنده عیبی اساسی است.

وی رفع بسیاری از مشکلات را درگرو اقتدار استانداران و نمایندگان عالی دولت در بخش و شهرستان دانست و افزود:  بنابر فشارهای نمایندگان یا مسائل دیگر کلنگ‌هایی در کشور زده‌شده که اکنون اجرای آن‌ها مانده است.

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<