حبیبی در کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی: منطقه غرب آسیا نیازمند تلاش جمعی برای رسیدن به صلح پایدار و عادلانه و گسترش امنیت است

2018-02-02 ۰ نظر

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه منطقه غرب آسیا امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند تلاش جمعی برای رسیدن به صلح پایدار و عادلانه و گسترش امنیت است اظهار داشت: مردم فلسطین همچنان با اقدام نژادپرستانه رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی مواجه هستند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی صبح امروز در بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی که در سالن اجلاس سران برگزار شد با بیان اینکه بسیار مفتخر هستم که در آئین آغاز به کار بیست و نهمین نشست کمیته دایمی آیکپ و دومین کنفرانس ویژه راه ابریشم، حضور ارزشمند تک تک میهمانان ارجمند را از جانب خود و به نمایندگی از حزب مؤتلفه اسلامی خیر مقدم گویم اظهار داشت: حزب مؤتلفه اسلامی پس از نیم قرن حضور و فعالیت مؤثر در سپهر سیاست ایران، هم اکنون با دهها حزب سیاسی از کشورهای متعدد جهان دارای روابط دوستانه و مبتنی بر احترام متقابل بوده و پیشگام دیپلماسی حزبی در جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: بیست و نهمین نشست کمیته دایمی آیکپ فرصت ارزنده ای است تا مشارکت کنندگان در این رویداد بین المللی به تبادل نظر در خصوص مهم ترین مسئولیت های جمعی احزاب بپردازند.

حبیبی با بیان اینکه این اجلاس در کشوری برگزار می شود که از پیشگامان مردم سالاری دینی و تأسیس پارلمان در آسیا بوده است تصریح کرد: مردم آن به رهبری امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بزرگترین انقلاب مردمی جهان در قرن گذشته را برای دستیابی به استقلال و آزادی  آفریده اند و حتی در سخت ترین شرایط، همواره مدافع و مروج  صلح، دوستی و همکاری جمعی بوده و با اتکای به استعدادها و منابع داخلی مسیر رشد و توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف را پیموده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ضمن تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با توکل به خداوند قادر متعال و با پشتوانه بسیار استوار مردمی خود، همواره در طول چهار دهه گذشته در میان کشورهای جهان و به خصوص غرب آسیا، از بیشترین تعداد انتخابات گوناگون و بالاترین میزان  مشارکت مردم در انتخابات برخوردار بوده است خاطرنشان کرد: در چنین محیط سیاسی آزادانه ای که از آن به مردم سالاری دینی تعبیر می کنیم، احزاب در جمهوری اسلامی ایران نقش ارزنده ای در پیشرفت همه جانبه کشور برعهده  دارند.

وی ادامه داد: حزب مؤتلفه اسلامی همانگونه که پنجاه و چهار سال پیش به دست امام خمینی و در منزل ایشان تأسیس شد،امروز هم برهمان اصولی که ایشان برای حزب موتلفه اسلامی ترسیم فرموده اند، در مسیر پیشرفت، آبادانی و اعتلای اسلام و ایران به مسیر خود ادامه می دهد و ان شاء الله ادامه خواهد داد.

حبیبی در همین راستا افزود: ما اعتقاد راسخ داریم که در سطح داخلی، منطقه ای و بین المللی نیازمند به گفتگوی بیشتر، تبادل تجربه و همکاری سازنده میان احزاب سیاسی هستیم تا بتوانیم الگوهایی روزآمد برای تحقق زندگی بهتر مردمان کشورهایمان را فراهم آوریم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه منطقه غرب آسیا امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند تلاش جمعی برای رسیدن به صلح پایدار و عادلانه و گسترش امنیت است اظهار داشت: مردم فلسطین همچنان با اقدام نژادپرستانه رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی مواجه هستند.

وی با اشاره به بخش دیگری از جنایات در منطقه گفت: زنان و کودکان بی پناه یمن، روز و شب در معرض بمباران وحشیانه و تحریم های ظالمانه رژیم سعودی قرار دارند. رهبران و اعضای احزاب کشورهایی چون افغانستان، بحرین، لبنان، عراق و پاکستان با بمب گذاری و حملات تروریستی جریان های افراط گرا مواجه هستند و منابع مالی سرشار حاصل از فروش نفت و دیگر منابع طبیعی به جای آنکه صرف توسعه کشورهای منطقه شود، به جیب شرکت های بزرگ اسلحه سازی جهان سرازیر می شود.

حبیبی با بیان اینکه برای تغییر این وضعیت، همه ما نیازمند تلاش بیشتر برای شکل گیری اراده ای مشترک میان احزاب آسیایی هستیم گفت: و لیکن مهم به این منظور است تا مسیر تاریخی راه ابریشم را به راه صلح و توسعه پایدار تبدیل کنیم و این اجلاس می تواند گام مهمی برای رسیدن به این نقطه امید آفرین و رو به آینده محسوب شود.

وی در پایان با خیر مقدم مجدد حضور همه میهمانان گفت: برایتان اقامتی به یادماندنی در جمهوری اسلامی ایران آرزومندم. همچنین از حضور مقامات ارشد و اعضای احزاب ایرانی مشارکت کننده در این اجلاس و نیز از تلاش های جناب آقای دکتر حسن غفوری فرد نماینده حزب مؤتلفه اسلامی در کمیته دایمی ایکپ برای برگزاری این نشست تشکر می کنم.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<