معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی مطرح کرد؛تشریح نتایج و دستاوردهای دومین مجمع احزاب آسیا و اروپا در لندن

2018-08-04 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، معاون بین الملل حزب موتلفه در تشریح نتایج و دستاوردهای دومین مجمع احزاب سیاسی آسیا و اروپا که در انگلیس برگزار شده است اظهار داشت: این نشست با حضور اعضای کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی (ICAPP) و نمایندگانی از احزاب عضو پارلمان اروپایی از دو گروه محافظه‌کاران و اصلاح‌طلبان اروپایی (ECR) و اتحاد محافظه‌کاران و اصلاح‌طلبان اروپا (ACRE) در لندن تشکیل شد و مشارکت‌کنندگان در این نشست، در سه موضوع اصلی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند که عبارتند از: ۱. مشارکت آسیا و اروپا و نقش احزاب سیاسی در اتصال و همکاری‌های منطقه‌ای، ۲. همکاری در توسعه بهره گیری از انرژیهای پاک و ارزان، کاهش تغییرات آب و هوایی و جلوگیری از تخریب محیط زیست، ۳. کاهش بلایای طبیعی، مبارزه با بیماریهای فراگیر و کمکهای بشردوستانه.

وی تاکید کرد: بر اساس پیشنهاد حزب اتحاد ملی سریلانکا، سومین نشست مجمع احزاب سیاسی آسیا و اروپا در سریلانکا برگزار خواهد شد.

صولی با یادآوری این نکته که بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی در دی ماه سال گذشته به میزبانی حزب موتلفه اسلامی و به ریاست غفوری‌فرد عضو کمیته دائمی «آی کپ» در تهران تشکیل شده بود گفت: در حاشیه نشست لندن، برای پیگیری و اجرایی سازی مصوبات نشست تهران، سی‌امین نشست کمیته دائمی آی کپ تشکیل و با تصویب اعضا مقرر شد تا دهمین مجمع عمومی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی به میزبانی حزب اتحاد روسیه در مسکو برگزار شود.

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی با ابراز خرسندی از تصویب پیشنهادات موضوعی حزب موتلفه اسلامی برای مجمع عمومی دهم کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی گفت: موضوع مجمع عمومی دهم که با حضور نمایندگان بیش از پانصد حزب و سازمان سیاسی از سراسر قاره آسیا تشکیل خواهد شد، «بررسی نقش احزاب سیاسی در کاهش تنش‌های بین المللی و مبارزه با افراط گرایی» و همچنین «اهمیت همکاری بین المللی میان حزبی در ایجاد و توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بین دولت ها» خواهد بود و بسیار خرسند هستیم که هر دو موضوع پیشنهادی که از سوی حزب موتلفه اسلامی در نشست تهران ارائه شده بود، به تصویب نمایندگان احزاب قاره آسیایی رسیده و در دستور کار مجمع عمومی آی کپ قرار گرفته است.

وی افزود: فعالیت‌های گسترده و پیشگامی حزب موتلفه اسلامی در روابط بین المللی حزبی، موجب تثبیت و ارتقای جایگاه و نقش سازنده و پیش برندهی «دیپلماسی حزبی» در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران شده است و امیدوار هستیم با حمایت بیشتر دستگاه سیاست خارجی، شاهد دستاوردهای بزرگ‌تری در این حوزه با هدف تقویت منافع ملی و از طریق توسعه گفتگو با رهبران احزاب و سازمان‌های سیاسی جهان باشیم.

معاون بین الملل حزب موتلفه گفت: برگزاری نشست کارگاه آموزشی شهرهای سبز در کره جنوبی، اولین نشست شورای فرهنگی احزاب آسیایی در کامبوج و شورای بازرگانی احزاب سه قاره آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین را از دیگر توافقات نشست سی‌ام توصیف کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به نقش ارزنده و پرسابقه جناب آقای دکتر غفوری فرد عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و عضو موسس کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی در گسترش تعامل و توسعه همکاری‌های این سازمان نوظهور آسیایی، بنا به درخواست «ونیشیا» رئیس آی کپ و به دعوت رسمی کمیته ملی انتخابات کامبوج، از ایشان به عنوان ناظر ششمین دوره انتخابات مجمع ملی کامبوج دعوت به عمل آمده است.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<