معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی: تجاوز موشکی اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه موجب گسترش تروریسم در منطقه می‌شود

2018-04-16 ۰ نظر

مهدی صولی، معاون بین‌­الملل حزب موتلفه اسلامی طی نامه­ای خطاب به هلال هلال معاون دبیر کشوری حزب سوسیالیستی عربی سوریه، تجاوز موشکی اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را نقض آشکار قوانین بین‌­المللی و نادیده گرفتن حق حاکمیت ملی سوریه دانست.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، مهدی صولی معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی، با اشاره به تجاوز موشکی اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه گفت: از دیدگاه حزب موتلفه اسلامی، هر گونه کاربرد سلاح­های شیمیایی در هر زمان، مکان و هر شرایطی مغایر با موازین شرعی، اخلاقی و اعتقادی است، همانگونه که در تعارض با قوانین و کنوانسیون­های بین­‌المللی نیز قرار دارد.

وی با اشاره به اهمیت حساسیت جامعه جهانی نسبت به کاربرد سلاح­های شیمیایی، تاکید کرد: اتخاذ معیارهای دوگانه در قبال استفاده از سلاح­های شیمیایی که مهمترین نمونه آن در گذشته، حمله گسترده شیمیایی ارتش بعث عراق و نیز نمونه اخیر آن در سوریه است، موجب شده تا از سوی آمریکا سلسله اقدامات بعدی مغایر با قوانین بین­‌المللی در تجاوز به کشوری مستقل و دارای حق حاکمیت ملی و تمامیت ارضی صورت گیرد.

مهدی صولی تاکید کرد: در شرایطی که جامعه جهانی منتظر اعلام نظر نهایی سازمان منع و گسترش سلاح­های شیمیایی بود، تجاوز آشکار آمریکا و هم­پیمانانش به سوریه در کنار تغافل برخی دیگر از فعالان میدانی در سوریه، نوعی اخلال در روند حقیقت ­یابی و نیز تکاپو برای انحراف روند آگاه ­سازی در خصوص منشاء و کاربران سلاح­های شیمیایی در سوریه محسوب می­شود.

وی تصریح کرد:‌ این اقدام یک­جانبه و خودسرانه دولت ترامپ و نیز سکوت، انفعال و رفتار منافقانه و غیر شفاف برخی دیگر از کشورهای حاضر در صحنه تحولات سوریه، در کنار تجاوزات اخیر رژیم صـــــهیونیستی به خاک سوریه و نیز کشتار بی­رحمانه زنان و کودکان فلسطینی در غزه، به علاوه  مواضع اخیر عربستان سعودی و دیگر حامیان جریان­های تکفیری، موجب بی ­ثباتی و هرج و مرج بیشتر در منطقه ناآرام غرب آسیا و گسترش خشونت و تروریسم خواهد شد.

معاون بین‌­الملل حزب موتلفه اسلامی در پایان تاکید کرد: حزب موتلفه اسلامی در چارچوب اتحادیه احزاب حامی مقاومت تلاش­های خود را برای گفتگو و رایزنی با رهبران احزاب غرب آسیا به منظور اتخاذ مواضع مشترک مبتنی بر مصالح جمعی در قبال تحولات اخیر به کار خواهد گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<