مراسم پنجاه و دومین سالگرد «شهیدان بخارایی، امانی، نیک‌نژاد و صفارهرندی» در دفتر حزب موتلفه اسلامی خراسان شمالی برگزار شد

2017-06-20 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی، مراسم گرامیداشت پنجاه و دومین سالگرد شهدای موتلفه با حضور جمعی از اعضا این حزب در خراسان شمالی برگزار شد.

در این مراسم علی احمدنیا دبیر حزب موتلفه اسلامی خراسان شمالی هدف از برگزاری این مراسم را طنین افکن شدن آوای روح بخش قرآن کریم در فضای موتلفه  اسلامی دانست و با گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای موتلفه اسلامی، اظهار کرد: بهره مندی از ثواب تلاوت قرآن که تلاوت هر آیه از آن در ماه مبارک رمضان برابربا ثواب ختم قرآن است، آشنایی قاریان ممتاز قرآن با فضای حاکم بر موتلفه اسلامی و همچنین انس بیشتر اعضاء با قرآن کریم و تکریم اعضاء موتلفه اسلامی از جمله برنامه های ماست.

احمدنیا گفت: قرآن کریم و دستورات حیات بخش آن مبنای تشکیل و سپس استمرار حرکت بنیانگذاران و رهبران موتلفه اسلامی بوده و این موضوع از افتخارات این تشکیلات مقدس از ابتدای حرکت تاکنون بوده و خواهد بود.

وی افزود: درمسیر تلاش برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی قرآن محوری ترین مبنای حرکت ماست وارتباط با قرآن بهترین شاخص برای تشخیص هویت اسلامی بودن هر تشکیلاتی است که ادعای اسلامی بودن دارد.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی تاکید کرد: موتلفه ی اسلامی با همه ی وجود این معیار گرانبها را حفظ و سرلوحه فعالیتهای خویش قرار خواهد داد.

در ادامه این مراسم حضرت حجت الاسلام نجفی زاده رئیس حوزه علمیه امام خمینی (ره) مرکز استان پنجاه و دومین سالگرد شهدای حزب موتلفه اسلامی را گرامیداشت و گفت: اخلاص عمل و مبارزه و جهاد فقط برای رضای خدا و انجام فرامین الهی از برجسته ترین ویژگی شهدای موتلفه اسلامی است.

وی افزود: همین ویژگی موجب ماندگاری این شهدا که واقعا مظلومانه به شهادت رسیدند شد.

رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) بجنورد اظهارکرد: این شهدا در اقتدا به مولایشان اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش شب قبل از عملیات انقلابی و اسلامی خود را به عبادت خدا و شب زنده داری پرداختند و وصیت نامه و فایل صوتی برجای مانده از آنان نشان داد که آنها کاملا برای شهادت آماده بودند.

وی جسارت، شجاعت و پایمردی در راه تحقق اهداف اسلام و ازبین بردن طاغوت و ستیز با استبداد و استکبار را از دیگر ویژگیهای بارز این شهدا دانست و گفت: خون این شهدا بود که نگذاشت لایه ظالمانه کاپیتولاسیون و اهداف ذلت بار آن به ثمربرسد.

نجفی‌زاده ولایتمداری و ارتباط مستمر با علماء دین و مراج تقلید را نشان برجسته دیگری از این مجاهدان در راه خدا دانست و افزود: آنها برای انجام اعدام انقلابی حسنعلی منصور نخست وزیر مزدور وقت، حجت شرعی داشتند لذا شجاعانه عواقب این اقدام قهرمانانه ی خود را پذیرفتند و با آغوش باز و با لبخند رضایت از انجام تکلیف الهی به استقبال شهادت رفتند.

گفتنی است در این مراسم که دبیران حزب موتلفه اسلامی شهرستانها و اعضای موتلفه اسلامی خراسان شمالی و جمع قابل توجهی از مسئولین استانی و شهرستانی شرکت داشتند تلاوت قرآن توسط قاریان برجسته استانی،نوحه سرایی و مرثیه خوانی و پذیرایی افطاری از مدعوین و روزه داران انجام شد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<