محمّد نبی حبیبی: موضع سردار سلیمانی حرف دل میلیونها جوان ایرانی است

2018-07-29 ۰ نظر

محمد نبی حبیبی با اشاره به پاسخ سردار سلیمانی به تهدیدات ترامپ گفت: موضع فرمانده سپاه قدس حرف دل میلیون‌ها جوان ایرانی است.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، حبیبی در پایان نشست دبیران حزب اظهار کرد: لحن مقامات آمریکایی علیه ملت و دولت ایران هیچگاه طی ۴سال اخیر انقدر خشن و گستاخانه و ستم کارانه نبوده است. پاسخ رئیس‌جمهور به ترامپ و سپس اعلام آمادگی سردار سلیمانی برای ادب کردن آمریکایی‌ها بازتاب وسیعی در جهان داشت.

وی گفت: آمریکایی ها در سخنان خود علیه ملت ایران لحن منافقین را انتخاب کرده اند و ملت ما طی ۴۰ سال گذشته در برخورد با نفاق و کفر و شرک هیچوقت تردید به خود راه نداده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: آمریکا در حالی ادبیات تجاوزکارانه را در گفتمان خارجی خود بکار می‌برد که هیچوقت آمادگی یک برخورد نظامی را ندارد. آمریکا هنوز از جنگ عراق، افغانستان و سوریه کمر راست نکرده است که ایران را تهدید نظامی می کند.

حبیبی گفت: در اوایل انقلاب که ایران تجهیزات کافی برای پاسخگویی به تجاوزات آمریکا را نداشت امام(ره) با تمام قدرت در برابر آنها ایستاد و آنها را عقب راند. امروز که ایران اسلامی مجهز به تجهیزات موشکی، پهپادی است و بزرگترین قدرت نظامی منطقه را در اختیار دارد هیچکس نیست که در ایران در برخورد با آمریکا تردید به خود راه دهد.

وی گفت: سپاه قدس و نیروی مقاومت، ارتش آمریکا را در منطقه زمین گیر کرده‌اند. هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و عربستان اعلام کرده است صدور نفت از باب المندب را تعطیل کرده است. اگر ایران اراده کند و ترامپ به دیوانگی خود استمرار بخشد، دنیای سرمایه داری را به عزا می نشانیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به پیروزی‌های ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم تصریح کرد: ۹۰ درصد خاک سوریه عاری از لوث وجود تروریست هاست. بزودی بقیه خاک سوریه از تروریست ها پاک سازی می شود و در دمشق جشن پیروزی بر تروریسم برپا خواهد شد.

حبیبی افزود: ترامپ باید بداند همانطور که سردار سلیمانی گفت، جایی که آمریکایی‌ها فکرش را حتی نخواند کرد درکنار گوش آنها حضور داریم و در وقت مقتضی رزمندگان اسلام ضربه مرگبار خود را به آنها وارد خواهد کرد. در صورت حماقت آمریکا برای تجاوز نظامی هر نقطه از کره زمین که منافع آمریکا در آن باشد آنجا میدان نبرد ما با آمریکا خواهد بود.

وی با اشاره به هدف قرار دادن آرامکو و فرودگاه ابوظبی گفت: چند سال است ائتلاف آمریکایی عربی، عبری غربی یک کشور و ملّت مظلوم و بی پناه را با بمب شخم می زنند و صدها هزار کودک و زن و مرد یمنی را به خاک و خون کشیده اند، خانه های آنها را ویران و زیرساختهای کشور یمن را نابود کرده اند، اما ملت مقاوم یمن مردانه در برابر آنها ایستاده و طعم تلخ شکست را در همه جبهه ها به آنها چشانده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: آمریکا دست از پا خطا کند حزب الله در لبنان، نیروهای مردمی در عراق و سوریه و انصارالله در یمن و بالاخره قدرت ارتش و سپاه و نیروهای مردمی بسیج در ایران، مثل کوه در برابر آنها می ایستند و شکست جدیدی را برای آمریکا با تحمیل هزاران میلیارد دلار هزینه مالی و تلفات انسانی روی دست آنها خواهند گذاشت.

حبیبی در یادآوری سالگرد عملیات مرصاد گفت: رزمندگان اسلام، منافقین را در تنگه مرصاد به عزا نشاندند و خودشان با هزاران تلفات مقدمات سقوط حزب بعث و اعدام صدام را مهیا کردند. آنها همین بلا را سر آمریکا و اروپا خواهند آورد. البته همه بزودی خواهند فهمید تهدیدات نظامی آمریکا توخالی است امّا ضربه ما به پیکر نحیف نوکران استعمار در منطقه کوبنده و مرگبار خواهد بود.

وی با اشاره تغییرات در دولت تصریح کرد: شرایط کشور خطیر و ویژه است. آرایش دولت برای حل مشکلات کشور باید تغییر کند. این تغییرات اگر همراه با تغییر در سیاست های مالی، پولی و بانکی و به طور کلی سیاست‌های اقتصادی نباشد، نتیجه چندانی نخواهد داشت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اغتشاش در قیمت برابری ریال با ارز خارجی را مشکل مهم دانست و گفت: ثبات در بازار ارز کمک می‌کند که تولیدکنندگان و صادر کنندگان تکلیف خود را مشخص کنند. وضعیت کنونی اقتصاد کشور را به سمت رکود و بلاتکلیفی می برد. رئیس کل بانک مرکزی باید بداند این بانک قلک دولت نیست که هروقت خواستند دست توی آن کنند و هر مبلغی خواستند را بردارند. چاپ اسکناس های پنجاه هزار تومانی بی حساب و کتاب هم مشکلی راحل نکرده و گرانی و رکود را هم تشدید کرده است. آقای همتی باید بگوید چه سیاستی برای حفظ استقلال بانک مرکزی و تصمیمات کارشناسان بانک دارد.

حبیبی مسئولیت دیگر بانک مرکزی را نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری دانست و اظهار کرد: میلیاردها تومان خسارت بابت جبران ضرر و زیان مردم و ورشکستگی صندوق‌ها و مؤسسات اعتباری داده شده که معلوم نیست این پرداخت ها از چه منبعی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه امروز وحدت قوا و انسجام مردم یک وظیفه ملی است، گفت: دولت در مدت باقی مانده عمر خود باید تصویری از کارآمدی و توانایی خود نشان دهد. تدابیر در جلسات هماهنگی قوا باید حکیمانه باشد و کارآمدی خود را در عمل نشان دهد. این تدابیر نباید تکرار تصمیمات نادرست برخی از نهادهای حکومتی باشد. برای تضمین درستی تصمیمات باید نظارت در سه قوه ایجاد و اجازه داده شود ناظرین به وظایف خود عمل کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: قانون باید ملاک عمل باشد، هرقدر که از قانون در اجرا دور می شویم مشکلات پیچیده‌تر و لاینحل‌ باقی می‌مانند.

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<