محمد نبی حبیبی: می خواهند افول آمریکا را زیر ستیز با اسلام پنهان کنند

2018-11-11 ۰ نظر

محمد نبی حبیبی با اشاره به بیانات مهم رهبری در دیدار با دانش آموزان در مورد زوال و افول قدرت آمریکا گفت: نخبگان آمریکا و سردمداران لیبرال دموکراسی می خواهند افول و زوال آمریکا را زیر ستیز و جنگ بی‌حاصل با اسلام و مسلمانان پنهان کنند.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب اظهار کرد: هشدار رهبری به کسانی که دل در گرو سازش دارند یا احتمال می دهند می شود با آمریکا گفتگو کرد و آنها را سر عقل آورد جدی است. نشانه های افول و زوال آمریکا از صحنه قدرت جهانی مشهود است، آمریکایی ها حتی با همپیمانان خود روی تقسیم قدرت جهان درگیر هستند.

وی افزود: ترامپ آبرویی برای لیبرال دموکراسی در جهان نگذاشته است. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شورای روابط خارجی آمریکا در یک اظهار نظر صریح اعلام کرد که قرن بیست یکم قرن تقابل اسلام با تمدن غربی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ایستادگی۴۰ ساله ملت ایران در برابر فتنه و دسیسه های آمریکا گفت: ایستادگی ملت ایران نشان داد می شود در برابر شرارت قدرت‌های جهانی بویژه آمریکا ایستاد و آنها را رسوا کرد. مردم ایران نه تنها روح مقاومت در ایران بلکه در سراسر منطقه و جهان را زنده نگه داشته اند و توانسته اند پرچم آزادی و استقلال کشور را برافراشته نگه دارند.

حبیبی با اشاره به بدعهدی آمریکا و اروپا در برجام اظهار کرد: امید بستن به آنها برای گشایش در تحریم ها یک تصور باطل است. ما باید به سرعت به سمت خود کفایی و تولید و دور زدن تحریم ها برویم و از فرصت تاریخی که فراهم آمده مناسبات خارجی خود را با شرق به معنای حقیقی آن تحکیم ببخشیم البته به این نکته هم باید توجه داشت که باصطلاح ضرب المثل معروف گذاشتن همه تخم مرغ ها در یک سبد کار عاقلانه ای نیست.

وی به سخنان اخیر وزیر خارجه امریکا اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها فقط به براندازی نظام آن هم از طریق روسیاه ترین گروه‌های ضد انقلاب یعنی منافقین و سلطنت طلب‌ها فکر می کنند. موضوع گفتگو در مورد تحریم‌ها، مذاکره موشکی و حقوق بشر فقط بسترسازی برای براندازی است. البته دل بستن به منافقین و سلطنت طلب‌ها علامت استیصال آمریکا و همفکران آن است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به نتایج انتخابات آمریکا گفت: در مقابله با اسلام و انقلاب اسلامی بین دموکرات‌ها و جمهوریخواهان مسابقه است آنها که فکر می کنند یکی از آنها مورد اعتماد است و می‌توان به آن تکیه کنند اشتباه می کنند. پیروزی جمهوریخواهان در تسلط به سنا نشان می دهد سیاست خارجی آمریکا تغییر نخواهد کرد زیرا ما و جهان همچنان با دیوانه بازی‌های ترامپ مواجه هستیم.

حبیبی افزود: ما نباید فراموش کنیم سند پذیرش تحریم ها در زمان دموکرات‌ها علیه ملت اعلام شد و ترامپ دارد همان مسیر را می رود. کیست که نداند دموکرات‌ها و جمهوریخواهان دو لبه قیچی تحریم علیه ایران هستند و در این مورد اختلافی ندارند. البته اگر در مواقع و مواردی بتوان از اختلاف گرگ‌ها برای مشغول کردن آنها به خودشان استفاده کرد و فضای تنفس را بیشتر کرد کسی با آن مخالفتی ندارد.

وی با اظهار تأسف از سخنان آقای عراقچی در امید داشتن به اروپایی ها گفت: فرصت سوزی اروپا در عمل به تعهدات خود پس از ۷ ماه اظهر من الشمس است. آنها هنوز به راهکار عملی برای یک ساز و کار مالی با ایران نرسیده اند و شاید هم هرگز نرسند. حجم مبادلات اقتصادی اروپا با آمریکا و منافعی که از این حیث نصیب آنها می شود مانع اصلی به سر عقل آمدن آنها در رابطه با ایران است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به عقیم شدن  طرح تحریم نفتی ایران تصریح کرد: آمریکایی‌ها عملاً در تحریم نفتی ایران شکست خورده اند و می‌دانند این عملی نیست اما می خواهند به زور طرح خود را عملیاتی کنند.

حبیبی با اشاره به انتشار فهرست۷۰۰ نفره تحریم‌های جدید آمریکا گفت: کوه موش زائید؛ آمریکایی‌ها                         فکر می کنند با این کار یک شوک به اقتصاد ایران وارد می‌آورند، حال آنکه مدت‌هاست جامعه ما از اثر روانی اعلام تحریم ها تخلیه شده و همه مردم به این نتیجه رسیده اند که راه حل مشکلات اقتصادی در داخل است و باید به ان همت گماشت.

وی تاکید کرد: امروز همه در ایران به این اجماع رسیده اند که نگاه استراتژیک به مقاومت تنها گزینه منطقی پیش روی است. مطلب بسیار سخیفی که وزیر خارجه آمریکا در دو روز گذشته اظهار کرد و گفت که مردم ایران باید بین نداشتن غذا و کنارآمدن با آمریکا یکی را انتخاب کنند یکی از علائم نادانی ابلهانه اوست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تجلیل از شورای نگهبان در دقت در بند بند لایحه سی اف تی اظهار کرد: مخالفت شورای نگهبان با لایحه سی اف تی و اعلام مغایرت ان با شرع و قانون اساسی متضمن حفظ منافع ملی و مسدود کردن راه‌های نفوذ است، لذا باید از تک تک اعضای شورای نگهبان بدلیل این دقت نظر تشکر کرد.

حبیبی افزود: شورای نگهبان بندهایی را بدلیل مبهم بودن در لایحه سی اف تی ذکر کرده است. باید پرسید با این ابهام گویی در قانون با این اهمیت، چه چیزی را می خواهیم حل کنیم. هیچ مشکلی در هاله ای از ابهام حل نمی شود بلکه بر مشکلات می افزاید.

وی با اشاره به مساله انتخاب شهردار تهران گفت: کارآمدی شورای شهر و مدیریت شهری تهران در نگاه پایتخت‌نشینان واقعا زیر سؤال است. مردم مدیریت شهر تهران را با گذشته مقایسه می کنند و می‌بینند اصلاح‌طلبان حرفی برای گفتن ندارند. توصیه ما به آنها این است که حداقل بین خودشان سیاسی کاری نکنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: مردم تهران نباید هزینه اختلافات درونی اصلاح طلبان و دعواهای داخلی قدرت طلبان آنها را بپردازند

حبیبی در ادامه افزایش قیمت کالاهای اساسی را طی روز های اخیر غیر قابل قبول خواند و گفت: دولت قول داده بود کالاهای اساسی افزایش قیمت پیدا نکنند اما اتفاق افتاد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله صلح در یمن گفت: سعودی‌ها به خاطر کودک‌کشی و کشتار بی رحمانه مردم یمن در افکار عمومی جهان با یک نفرت فزاینده روبرو هستند. اخیرا بحث آتش بس و صلح در یمن را مطرح کرده اند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه به نظر ما ۳ چیز در موضوع یمن نباید فراموش شود.، گفت: یک، محاکمه کسانی که در این جنگ خانمانسوز بی رحمانه کشتار کردند و مرتکب جنایات جنگی شدند. دو، جبران خسارات اقتصادی و جانی به مردم یمن و سه، به رسمیت شناختن انصارالله به عنوان نماینده واقعی مردم یمن.

حبیبی افزود: بدون پذیرش این سه مقوله، صلح در یمن پای نخواهد گرفت. مردم قهرمان یمن نشان دادند که بحمدالله تا پایان این تقابل، عزتمندانه خواهند ایستاد.

وی در پایان راجع به موضع حزب موتلفه اسلامی درخصوص نامه آیت الله یزدی به حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی گفت: در همان روزهای اول این موضوع در دستور کار حزب موتلفه اسلامی قرار گرفت و باتوجه به خاظرات ارزنده ای که جناب آقای بادامچیان نائب رئیس شورای مرکزی داشتند قرار شد موضع حزب با بیان رسمی وی اعلام شود که در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها به صورت رسمی اعلام شد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<