محمد نبی حبیبی: مسئول کاهش فاجعه آمیز ارزش پول ملی کیست؟/ باید از دیپلماسی التماسی فاصله بگیریم

2018-12-16 ۰ نظر

محمد نبی حبیبی در نقد سخنان متناقض مسئولین راجع قیمت ارز گفت: توقع از آقای رئیس جمهور این است که به این سوال پاسخ دهند که بالاخره مسئولیت ارز۴۲۰۰ تومانی که یکی از عوامل بهم ریختگی قیمت ارز و گرانی کالاها شد با کیست.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب اظهار کرد: واقعاً مردم سوال می‌کنند چه کسی وضع ارزی کشور را به این صورت درآورد و این تصمیم گیری نادرست به عهده کیست و چه افرادی مسئول کاهش فاجعه آمیز ارزش پول ملی هستند؟

وی با اشاره به پائین آمدن قیمت ارز خاطر نشان کرد: قیمت کالاها که برخی از آنها پیش از دو برابر شده است با این کاهش قیمت ارز هم پائین نیامد و فشار فراوان همچنان بر روی دوش خانواده های کم درآمد است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: دستگاه‌های نظارتی باید پاسخگویی ضعف برخورد با عاملین این گرانی‌ها باشند.

حبیبی همچنین اقدامات اخیر بانک مرکزی را برای پائین آوردن قیمت ارز قابل توجه دانست.

وی در مورد اظهارات اخیر آقای ظریف در مجمع عمومی حزب ندای ایرانیان گفت: با وجودی که آقای ظریف در مواردی در گذشته مطالبی جناحی مطرح کرده‌اند ولی توصیه می‌کنند از طرح مسائل جناحی در سیاست‌ خارجی خودداری شود. رعایت این توصیه در مواردی صحیح است ولی به آقای ظریف باید متذکر شد که اگر ثابت شد در مورد یا مواردی یک جناح سیاسی حرف انقلاب و نیروهای انقلابی را مطرح کرد باید وزارت خارجه و شخص آقای وزیر هم آن را تائید کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: مدتی است که آقای رئیس جمهور و وزیر امورخارجه در سخنرانی‌ها ضرورت قطعی مقابله صریح با سیاست‌های آمریکا در ایران را مطرح می‌کنند که این را باید به فایل نیک گرفت. ما به آقایان یادآوری می‌کنیم دولتمردان درنده خوی آمریکا تاکنون کاری که علیه ایران نکرده‌اند درواقع نتوانسته‌اند نه اینکه نخواسته‌اند. بین دولتمردان درنده خوی حزب دموکرات و حزب جمهوری خواه آمریکا نیز هیچ تفاوتی وجود ندارد.

حبیبی گفت: ما در سیاست خارجی باید از دیپلماسی التماسی، که قبلا خیلی رایج شده بود، فاصله بگیریم تا اوضاع خارجی در ریل انقلاب حرکت کند. در سیاست اقتصادی نیاز داریم به اقتصاد مقاومتی عمل کنیم تا از این آشفته بازار بیرون بیاییم.

وی با اشاره به سخنان حسن رحیم پور ازغدی در نماز جمعه تهران، اظهار کرد: آقای ازغدی پرسش‌های مهمی را در حوزه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد که مسئولین سه قوه و بویژه رئیس جمهور که رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی است باید پاسخ دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: باید معلوم شود چرا برخی از مصوبات شورا برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ نمی شود؟ باید معلوم شود چه دستگاه‌هایی در اجرای مصوبات شورا اخلال می‌کنند اما در عین حال برای اجرای کنوانسیون‌های خارجی، که در نهادهای قانونی کشور محل مناقشه و غیر قانونی است، پیش قدم می‌شوند..

حبیبی به سخنان اخیر رئیس‌جمهور در نقد پیوستن به معاهده پاریس اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور که با این معاهده مخالف است روند تصویب قانونی آن در مجلس و شورای نگهبان را طی نکرده است؛ چه کسانی دارند معاهده پاریس را در ایران عملیاتی می‌کنند.

وی گفت: مطابق نظر کارشناسان تعهدات ما در معاهده پاریس باعث می‌شود که ما از توسعه اقتصادی کشور عقب بیفتیم و میلیاردها دلار زیان ببینیم، آن هم به بهانه گازهای گلخانه‌ای!

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: عجیب است نقد رئیس‌جمهور به معاهده پاریس در روزنامه‌های اصلاح‌طلب سانسور می‌شود. معلوم نیست جایگاه این روزنامه‌ها در پشتیبانی از منافع ملی و حتی ادعای طرفداری آنها از رئیس‌جمهور کجاست.

حبیبی در مورد اظهارات جدید آقای رئیس‌جمهور راجع به هزینه و فایده برجام گفت: این حرف درستی است، رئیس جمهور یک تیم را مأمور ارزیابی هزینه های برجام کند تا معلوم شود چه نسبتی بین ادعاهای مطرح شده درخصوص برجام با واقعیت موجود وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها تاکنون به برجام عمل نکرده‌اند و فقط حرف زدند، آنها تعهدات خود را به پذیرش FATF و مذاکرات یمن موکول کرده اند. آنها معلوم است نمی‌خواهند گام عملی بردارند؛ فقط می‌خواهند زمان بخرند زیرا امید دارند که وعده ترامپ در براندازی نظام ایران محقق شود. ما به آقای ترامپ و آن آرزومندان می‌گوییم که این آرزو را به گور خواهند برد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود پیروزی‌های یمن را تبریک گفت و افزود: عربستان و آمریکا در یمن مشغول عقب‌نشینی هستند زیرا مقاومت در یمن جواب داده است.

حبیبی به ناآرامی‌های فرانسه و برخی کشورهای اروپایی اشاره کرد و گفت: اوضاع اروپا آشفته است. آنها نمی‌توانند خودشان را حفظ کنند البته یکی از سران جلیقه زردها ضمن تکذیب هر نوع دخالت خارجی در حوادث فرانسه گفته است که انقلاب سال۱۹۷۹ ایران هم الهام بخش ماست.

وی خاطرنشان کرد: فرانسه با دموکراسی و حقوق بشر خدافظی کرده است و حرفی جز باتوم و مشت آهنین برای گفتگو با مردم خود ندارد. به نظر می‌رسد این جنبش بزودی به سراسر اروپا کشیده خواهد شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان شهادت آیت الله مفتح را تبریک و فقدانش را تسلیت گفت و اظهار امیدواری کرد پس از ۴۰ سال از وحدت حوزه و دانشگاه گام های عملی‌تری برای نزدیکی این دو نهاد برداشته شود.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<