محمد نبی حبیبی: مجمع عمومی دوازدهم حزب سرآغاز تحولات جدید

2018-12-09 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، محمد نبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی با اشاره به انتخاب ۱۴عضو جدید شورای مرکزی حزب در مجمع عمومی دوازدهم،گفت: امیدوارم این دوره، سرآغاز تحولات جدید در کارکرد های حزب مؤتلفه اسلامی شود

وی افزود: ۱۰نفر از دبیران حزب در استان‌ها به شورای مرکزی حزب راه یافته‌اند و تعداد خانم‌ها به دوبرابر افزایش یافته است و بیش از سه چهارم اعضاء شورای مرکزی جدید دارای مدارک تحصیلی لیسانس ،فوق لیسانس و دکترا هستند.

وی با اشاره به شعار مجمع عمومی دوازدهم، خاطرنشان کرد: شعار مجمع (احیای مدیریت جهادی، حل مشکلات کشور با مسئولیت پذیری حزبی) بود و قطعاً شورای مرکزی جدید در دوره جدید این شعار را سرلوحه فعالیت های حزب قرار خواهد داد.

دبیرکل حزب موتلفه به ارزیابی عملکرد حزب در مجمع اخیر حزب متبوعش پرداخت و گفت: گزارش سه سال در فضای پر ماجرا کشور، تقدیم اعضاء شد و برخی دوستان به طرح نقد خود درباره عملکرد ۳ ساله حزب پرداختند و قطعاً مسئولان جدید اجرایی حزب با جمع بندی تجربیات ارزشمند گذشته فعالیت حزب را در دوره جدید انشاءالله شتاب خواهند داد.

حبیبی به سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری قائم مقام رئیس و عضو برجسته مدرسین حوزه علمیه قم در کنگره جزب موتلفه اشاره کرد و گفت: او در این سخنرانی تاکید کرد که حزب باید کارکردهای خاص خود را در نظام ولایی پیدا کند و این اولین گام بومی سازی مفهوم حزب در نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه نقش احزاب در ایران اسلامی کاملاً متفاوت با نقش احزاب در جوامع غربی است، تاکید کرد: ما حرکت در چارچوب اسلام، منافع ملی و پاسخ به مطالبات حقیقی مردم را مدنظر داریم و احزاب کشور باید در این روند حرکت خود را ادامه دهند.

 

دبیر کل حزب موتلفه افزود: تحکیم استقلال کشور و ایستادگی در برابر دشمنان اسلامی و تضمین آزادی‌های سیاسی و گام برداشتن در جهت کار آمدی نظام از وظایف احزاب مستقل و ملی است و حزب همواره بر این مهم تأکید داشته است.

حبیبی ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری مجمع دوزادهم با بابیان اینکه این مراسم خوب و منظم برگزار شد، از مهمانان محترم به ویژه سفرا، نمایندگی‌های کشو رهای اسلامی و چند کشور آسیایی، مسئولان کشوری که دعوت حزب موتلفه اسلامی را پذیرفته اندو همچنین ازحضور مسئولان جامعه روحانیت مبارز و خبرنگاران و اصحاب رسانه که اخبار و تصاویر این گردهمایی را منعکس کردند تشکر کرد.

 

حبیبی افزود: برگزاری موفق مجمع عمومی دوازدهم موتلفه اسلامی، با حضور پر نشاط منتخبان، اعضاء و حوزه‌ها از سراسر کشور نشانه استحکام حزبی، انضباط و انسجام اعضاء و پیوند محکم اعضاء و مسئولان موتلفه با نظام و مسئولیت پذیری حزبی و پشتیوانه مهم مردمی این حزب اسلامی است که در ۵۶ سالگی تاسیس خود قرار دارد و حضور نسل اول موتلفه تا نسل چهارم آن در شورای مرکزی با رای بسیار خوب مجمع عمومی دلالت بر استمرار و استحکام مبانی حزبی اسلامی موتلفه دارد.

 

وی در پاسخ به سؤالی در مورد سالگرد تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی ستاد مرکزی و نیز فرماندهی مقابله با جنگ نرم دشمن را برعهده دارد و تا کنون تصمیمات مهم و راهبردی و اساسی گرفته است، اماّ برخی یا ابلاغ نشده یا اگر ابلاغ شده در دستگاه های دولتی و در جامعه عملیاتی نمی شود.

دبیر کل حزب موتلفه با تاکید براینکه باید دید گیر کار، کجا است و چه کسانی در این میان اخلال می کنند، گفت: قانون حجاب و عفاف، نقشه مهندسی فرهنگی، نقشه جامع علمی کشور، سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش، سند امور نخبگان، سیاستهای جمعیتی و…در نشست های کلیدی شورا یا به تصویب رسیده یا در حال تصویب است.

حبیبی، شورای انقلاب فرهنگی را قرارگاه اصلی فرهنگ کشور خواند و با بیان اینکه این شورا، اصلی ترین سنگر نظام در برابر تهاجم فرهنگی دشمن و نبرد بی امان نرم استکبار و استعمار علیه ملت ایران است، اظهارداشت: تمام توان دشمن به این نقطه متمرکز است که این نهاد را از طریق نفوذ اندیشه های سکولار، اباحه گری و تبلیغ سبک زندگی غربی، از جامعه ما حذف کنند.

وی اضافه کرد: مصوبات یاد شده، مقابله کلان با تمام این ترفند ها و نیرنگ ها و نقشه ها است به همین جهت باید بررسی شود که در چه مواردی و چه دستگاه‌هایی و در سطح جامعه چه مقدار اثر گزار بوده و در کدام موارد خلاء وجود دارد و چاره سازی کند.

دبیرکل حزب موتلفه در پاسخ به سؤالی در مورد اجرای قانون بازنشستگان و نظر رهبری در این مورد گفت: دولت در اجرا نباید کوتاهی کند، مجلس هم درباره نادیده گرفتن برخی دقت های اجرایی باید اشکالات قانون را برطرف کند.

حبیبی تاکید کرد: نباید اجرای این قانون مشکلاتی در اجرا پدید آورد. ضمن آنکه این قانون باید راه را برای ورود مدیران جهادی و جوانان شایسته به دستگاه های اجرایی باز کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بامحکوم کردن جنایت تروریستی در چابهار گفت: دشمن به دنبال اخلال در بندر چابهار و نا امن نشان دادن این منطقه ازکشور است.

دبیر کل حزب موتلفه با بیان اینکه دستگاه های امنیتی باید هوشیار باشند، تصریح کرد: این تحرک تروریستی بیشتر مصرف خارجی دارد و می خواهد جلوی سرمایه گزاری خارجی را د منطقه بگیرد.

حبیبی همچنین به تحولات خارجی اشاره کرد و گفت : عربستان باید اعتراف کند در حمله به فقیرترین کشور عرب شکست خورده است ؛ هر یمنی که امروز در اثر قحطی و بمباران‌های بی امان هوایی به شهادت می رسد مسئول آن سعودیها و ائتلاف آنها است.

وی با بیان اینکه دنیا دارد در برابر این جناات جنگی اعتراض می کند از این رو آنها راهی جز عقب نشینی ندارند، گفت: تبادل اسرای دو طرف گاهی مفید است اما کار نباید به اینجا ختم شود بلکه باید در دادگاه های بین المللی و کشورها بانیان جنایات بی سابقه و وحشیانه علیه ملت مظلوم یمن و بمباران های مناطق غیرجنگی و کشتار کودکان بیگناه محاکمه و محکوم شوند و مجازات درباره آنها اجراء شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی پیرامون تحولات در اروپا بویژه فرانسه ، گفت : مکرون در پاریس آزادی دمکراسی را به مسلخ برده است و از بحران کنونی نجات نخواهد یافت. پاریس زیر ذره بین دوربین های خبری جهان است، سانسوری که از کاخ الیزه بر رسانه ها تحمیل می شود این حقیقت را نمی تواند پنهان کند.

وی با اشاره به شکست آمریکا در تصویب قطعنامه ضد فلسطین ،گفت: آمریکا در سیاست های غلط ترامپ درمجتمع های جهانی نیز دچار شکست شده است و وجدان های بیدار در جامعه جهانی با زورگوئیها و زیاده طلبی های آمریکا و اسرائیل همراهی نمی کنند.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<