محمد نبی حبیبی: رئیس جمهور به مطالبه مردم مبنی بر تغییر آرایش اقتصادی پاسخ دهد

2018-08-26 ۰ نظر

محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تشدید رکود، تورم و گرانی ها در جامعه گفت: رئیس جمهور به مطالبه مردم مبنی بر تغییر آرایش تیم اقتصادی پاسخ دهد.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمد نبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب اظهار کرد: در آستانه هفته دولت آقای روحانی با بازخوانی رهنمودهای امام و رهبری در مورد دولت تراز اسلامی و با ارزیابی عملکرد دولت در مورد چگونگی اقدامات و سیاست ها و مدیریت های ناکارآمد دولت تجدید نظر کند.

حبیبی با اشاره به نابسامانی در قیمت ها در بازار و محیط های اقتصادی و اینکه مردم گرانی و تورم را در خریدهای خود احساس می کنند، گفت: اینکه مرکز آمار تورم را همچنان زیر۱۰درصد گزارش دهد با واقعیت کف بازار و جیب مردم نمی سازد.

وی گفت: براساس آخرین گزارش بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده فروشی برخی مواد خوراکی در تهران قیمت ۱۱ گروه کالاهای اساسی ۲۸ درصد افزایش یافته است، بنابراین چطور مرکز آمار تورم را ۳/۹ درصد گزارش می‌کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی التهاب در بازار ارز و طلا و مسکن را جدی دانست و گفت: بسته ارزی دولت و بانک مرکزی هنوز آرامش را به بازار برنگردانده است، تصمیمات در این حوزه ضربه جدی به ارزش پول ملی زده است و دولت باید در این باره پاسخگو باشد.

حبیبی تصریح کرد: قانون پولی و بانکی و تغییر برابری ریال به طلا به پیشنهاد بانک مرکزی و موافقت وزیر دارایی و تائید هیات وزیران و تصویب مجلس است؛ آیا تصمیمات در این مورد چنین مراحلی را طی کرده است؟ ده‌ها کارشناس زبده در بانک مرکزی و وزرای اقتصادی و دولت و مجلس باید در این مورد اظهار نظر کنند؛ آیا کرده اند؟

وی جایگاه کارشناسی شورای پول و اعتبار در بانک مرکزی را مهم دانست و گفت: سوال این است چرا اعضای این شورا در برابر تلاطم قیمت طلا ساکت هستند و حرفی نمی زنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین تعیین نرخ خرید و فروش ارز را قانونا بر عهده بانک مرکزی دانست و گفت: بانک مرکزی اگر استقلال خود را حفظ و به وظیفه قانونی خود درست عمل می کرد کار به اینجا نمی کشید که قیمت دلار ثبات بازار را بهم بزند.

حبیبی با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه دولت و ملت ایران گفت: اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران هر روز یک ترفند علیه ثبات اقتصادی کشور رو می کند.

وی افزود: رصد این توطئه‌ها و کشف نفوذی‌های آنها در تصمیم سازی و تصمیم گیری‌های داخلی فوق‌العاده مهم است. رئیس‌جمهور باید با تغییر و تحول در سیاست‌ها و مدیریت دولت در این باره به جنگ این توطئه‌ها برود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: مردم انتظار دارند دولت با اقدامات انقلابی و با تکیه به مدیران جهادی از این مرحله به سلامت عبور کند.

وی امر نظارت و کنترل بر قیمت کالاها را مهم دانست و اظهار کرد: بازرسی دولت در این باره باید نظارت‌محور باشد نه شکایت محور؛ مردم واقعا از گرانی‌های افسار گسیخته گلایه دارند و منتظر اقدامات انقلابی دولت هستند.

حبیبی طرح سوال مجلس از رئیس جمهور را یک فرصت برای روشنگری دانست و گفت: ۵ سوال مطرح در مجلس از رئیس‌جمهور فرصتی است که آقای روحانی می‌تواند برای روشنگری وضعیت اقتصادی جامعه و توطئه های آمریکا در جنگ اقتصادی علیه ملت پرده برداری کند. مردم انتظار دارند دولت برای حمایت از تولید ملی به طور جدی جلوی قاچاق کالا را بگیرد و جلوی بیکاری فزاینده در جامعه را هم سد کند.

وی با تاکید بر شعار سال۹۷ مبنی بر حمایت از تولید ملی و کالاهای ایرانی اظهار کرد: تمام توطئه‌هایی که در حوزه اقتصاد صورت می گیرد نشان می داد که دولت باید سرعت خود را در اجرای اصول متقن اقتصاد مقاومتی، اجرای سیاست‌های اصل۴۴ قانون حمایت از تولید ملی بالا سپرده و در پی پدیداری یک عزم ملی برای اجرای این سیاست‌ها باشد. پشتوانه پول ملی باید تولید ملی باشد تا دولت بتواند از این بحران ها و توطئه ها به سلامت عبور کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درباره آینده برجام باتوجه به تداوم بدعهدی و نقص برجام تصریح کرد: دولت بویژه رئیس دولت باید در مورد ماندن یا نماندن برجام تصمیم بگیرد و ابتکار عمل در این باره را از دست ندهد. آمریکا و اروپا مدتهاست از برجام خارج شده و یک جنگ کثیف اقتصادی را به ایران تحمیل کرده اند.

حبیبی گفت: نباید به آنها اجازه داد در تداوم و افزایش تحریم‌ها گستاخ‌تر عمل کنند. اجرای تعهدات یکسویه برجام از سوی ایران از حکمت سیاسی بدور است و دشمن را در رسیدن به اهداف شوم خود جری‌تر می‌کند.

وی در پایان با گرامیداشت یاد شهدای شهریورماه سال۶۰ بویژه شهیدان رجایی و باهنر گفت: شهیدان رجایی و باهنر ۲ نماد بزرگ از دولتمردان جمهوری اسلامی هستند.

دبیرل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: مردم با مقایسه عملکرد آنها با دیگر مسئولان کارآمدی هر دولتی را محک می زنند.

وی با اشاره به جنایات منافقین گفت: منافقین بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم این کشور را به شهادت رساندند. روز شهادت شهیدان رجایی و باهنر روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است. متاسفانه آمریکا و اروپا بویژه فرانسه هنوز از جنایات منافقین حمایت می کنند.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<