محمد نبی حبیبی: ترامپ در هیبت هیتلر در سازمان ملل ظاهر شد

2018-09-30 ۰ نظر

محمد نبی حبیبی با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت گفت : ترامپ در هیبت هیتلر در سازمان ملل ظاهر شد.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب اظهار کرد: نکات کلیدی در نطق ترامپ بود که اگر واکاوی شود معلوم می شود جمهوری‌خواهان آمریکا می خواهند یک نوع نازیسم آمریکایی راه بیاندازند.

وی با اشاره به اینکه ترامپ تصریح کرده است که با مفهوم جامعه جهانی وداع گفته و به ناسیونالیسم افراطی و میهن پرستی آمریکایی روی آورده است، گفت: اینکه می بینیم ترامپ همه قوانین و مقررات جهانی را زیر پا گذاشته و حتی تعهدات آمریکا در قبال شرکا و رقبای خود را نقض کرده حاکی از ظهور یک ایدئولوژی جدید در این کشور است که از هیتلر و حزب نازی الهام می گیرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: آمریکا می خواهد جهان را به آتش بکشد، برای همین در شورای امنیت سازمان ملل با پررویی و گستاخی می گوید قطعنامه ۲۲۳۱ را رعایت نمی کند و هرکس هم رعایت کند با مجازات‌های سخت آمریکا روبرو می‌شود.

حبیبی افزود: خوشبختانه سیاست جدید آمریکا مورد تحقیر و تمسخر دولت‌ها قرار گرفت و رهبران جهان علنا این سیاست‌ها را مورد تمسخر قراردادند. همچنین رهبران دنیا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل با موضع گیری صریح آن را مورد نقد قرار دادند و این نشان داد ترامپ در شورای امنیت تنهاست و سیاست خارجی آمریکا که توسط حزب نازی جدید اداره می‌شود منزوی است.

وی با اشاره به سخنان روشنگرانه رئیس جمهور در نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل و نیز مصاحبه پایانی با رسانه‌های جهان گفت: باید انصاف داد که آقای روحانی در افشای چهره پلید ترامپ و سیاست خارجی آمریکا موفق بود و جهان را در برابر این واقعیت قرار داد که با رویکرد جدید آمریکا عملا جهان وارد جنگ جهانی سوم می شود و چیزی جز خشونت، خونریزی و ویرانی در انتظار بشریت نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری با راویان ۸ سال دفاع مقدس تاکید کرد: ملت ما یک ملت مظلوم است که با مجاهدت خود چهره پلید آمریکا و رژیم صهیونیستی و دیکتاتوری‌های منطقه و جهان را به دنیا معرفی کرد و برای افشاگری روح خونریز آنها هزینه داد.

حبیبی گفت: کسانی که در ۸ سال دفاع مقدس از جان مایه گذاشتند بدون تردید قهرمانان این ملت هستند و مردم باید قدر آنها را بداند و روایت جانفشانی‌های آنها را به زبان هنر و قلم به جهانیان عرضه کنند.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب فرمودند، آثار دفاع مقدس را با نهضت ترجمه به جهانیان برسانید، اظهار کرد: کتاب‌های خوبی از خاطرات رزمندگان به چاپ رسیده است، آثار قوی و برجسته ای در تحلیل ۸ سال دفاع مقدس نوشته شده است که اگر ما بتوانیم این آثار را به زبان‌های گوناگون به جهانیان عرضه کنیم دشمن با روایت دروغ و انحرافی از دفاع مقدس خون‌های به ناحق ریخته جوانان این مملکت را به باد خواهد داد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی یاد شهدای اخیر عملیات تروریستی در اهواز را گرامیداشت و تصریح کرد: طبق برخی اطلاعات، امارات و عربستان در این کشتار و عملیات تروریستی سهیم بودند و باید بگونه ای که مسئولان صلاح می‌بینند این مساله تبلیغ شود.

حبیبی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، گرانی و احتکار گفت: اعتراض مراجع عظام تقلید به سیاست‌های اقتصادی کشور را همه شنیدیم؛ مراجع تقلید زبان مردم هستند و دولت باید به این اعتراض توجه جدی بکند.

وی ادامه داد: امروز در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی وزیر اقتصاد و وزیر کار نداریم؛ وضعیت کار وزیر صنعت و معدن و تجارت هم معلوم نیست. دولت و مجلس با تعامل مثبت با یکدیگر حداقل آرایش جنگی، صف و ستاد خود را در برابر نبرد اقتصادی دشمن حفظ کنند.

حبیبی توصیه کرد که در انتخاب و اعزام سفیر ایران در چین و هند نیز تسریع شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: قرار بود سامانه نیما یک نظم و نسقی به قیمت ارز بدهد، چرا دولت تقاضای ارز را کنترل نمی کند؟ قرار بود ارز پتروشیمی ها و فولاد در سامانه نیما دیده شود، چرا بیش از ۲۰ میلیارد دلار ارز حاصل از پتروشیمی ها و فولاد در سامانه نیما دیده نمی شود؟ نباید خرید و فروش ارز در کف بازار، اقتصاد کشور را ملتهب کند.

حبیبی با اشاره به قیمت طلا در بازار گفت: نرخ برابری ریال و طلا که تعیین کننده اصلی ارزش پول ملی است مدام در تلاطم است. دولت باید پاسخگوی این تلاطم باشد، مگر به غیر از دولت کسی مسئول حفظ ارزش پول ملی است؟

وی استقلال بانک مرکزی را مورد اشاره قرار داد و گفت: بانک مرکزی باید مستقل عمل کند در غیر اینصورت پاسخگوی مسئولیت های قانونی خود نخواهد بود. البته صاحبان قدرت و سیاستمداران نیز باید از استقلال بانک مرکزی دفاع کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سرنوشت FATF گفت: بحث و حرف و حدیث پیرامون FATF زیاد مطرح شده است اما مجلس مسئولیت تصویب یا عدم تصویب آن را دارد. مجلس باید براساس نظر کارشناسی مرکز پژوهش‌ها نظر بدهد. وزیر خارجه و نیز نمایندگانی که از تصویب FATF دفاع می‌کنند باید به این سؤال پاسخ دهند که آیا با تصویب آن مشکلات پولی و مبادلات بانکی ما با جهان حل می شود یا نه و اگر تضمینی برای این کار ندارند باید بدانند کلاهی که در موارد دیگر سر کشور رفت نباید همان کلاه درFATF  بار دیگر سر کشور گذاشته شود.

حبیبی در پایان با اشاره به نمایش مضحک ضدایرانی نتانیاهو در سازمان ملل، تاکید کرد: بلاهت و فریبکاری از سخنان نتانیاهو می‌بارد؛ او آدرس یک قالیشویی را در تورقوزآباد می دهد که ایران در آن کار هسته‌ای می‌کند. او خود یک احمق است و مخاطبین خود در مجمع عمومی سازمان ملل را هم احمق می داند؛ او در حقیقت شعور رهبران جهانی را نادیده گرفته و به آنها اهانت کرده است. البته در اینکه منافقین او را در این مخمصه فریب‌آمیز انداخته‌اند بعید نیست.

وی با اشاره به مواضع ترامپ و نتانیاهو اظهار کرد: امروز جهان آمریکا و اسرائیل را دو یاغی جهانی می شناسد و به حرف‌های آنها اعتنا نمی‌کنند. آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها گزارش داده است که ایران وفق برجام عمل کرده و از آن تخطی نکرده است.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<