محمد نبی حبیبی: بحث FATFاز دستور کار مجلس خارج شود/ برجام با خروج آمریکا موجودی ناقص شده است

2018-05-27 ۰ نظر

محمد نبی حبیبی با تجلیل از مخالفت برخی نمایندگان با لایحه قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم و بازگشت لایحه به کمیسیون گفت: مجلس لایحه قانونی مبارزه با تأمین مالی تروریسم را برای همیشه از دستور خارج کند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، حبیبی در پایان نشست دبیران حزب اظهار کرد: این قانون یکبار در سال ۹۴ در مجلس به تصویب رسیده بود و آئین‌نامه اجرایی آن هم در سال ۹۶ به تصویب هیئت وزیران رسید. حالا چه اتفاقی افتاده که دوباره در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: مجلس و دولت باید بدانند حرف اول و آخر استکبار جهانی و به زبان FATF این است که حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن و گروه‌های فلسطینی، حشد‌الشعبی عراق و… تروریست هستند و نباید به آنها کمک مالی شود و این ممنوعیت را به صورت خود تحریمی از طریق این قوانین دنبال می‌کند لذا ما معتقدیم باید از دستور کار مجلس خارج شود، چرا که با بند آخر اصل سوم و اصل ۱۵۶، ۱۵۳ و ۱۵۴ قانون اساسی مغایرت دارد.

حبیبی تأکید کرد: اعتراض نمایندگان در هفته گذشته به این لایحه را بر حق می‌دانیم و مجلس نباید لوایح استعماری مربوط به FATF را به تصویب برساند.

وی با اشاره به بیانات مهم مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام گفت: آنچه که مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام مطرح فرمودند جمع‌بندی تجربیات درس‌آموز برجامی بود. ما نباید راهی را برویم که آمریکا یک بار از بیرون و یک بار از درون ما را تحریم کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: تعامل با غرب به ویژه آمریکا به دلیل خباثت و شرارت و بدعهدی آنان ممکن نیست.

حبیبی تصریح کرد: برجام نشان داد ما هر چقدر انعطاف به خرج بدهیم دشمن پرروتر و جسورتر می‌شود. موضوع موشک و قدرت هسته‌ای بهانه است.

وی گفت: گره زدن مشکلات کشور به برجام اشتباه بود. رئیس‌جمهور نباید برجام را وارد رقابت‌های سیاسی می‌کرد. نباید منافع و مصالح ملی را بازیچه رقابت‌ها قرار داد زیرا کشور آسیب می‌بیند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شروط ۷ گانه رهبری در گفتگو با اروپا گفت: دولت باید شروط ۷ گانه رهبری را در گفتگو با طرف اروپایی مطرح کند و اگر پذیرفتند تضمین بگیرد و پس از اخذ تضمین راستی‌آزمایی کند. اگر آنها رضایت به این مسیر ندادند بداند اروپا دنبال وقت‌کشی است.

حبیبی با بیان اینکه این حق ایران است که با نقض برجام بدنبال راه‌اندازی موارد تعطیل شده هسته‌ای خود برود، اظهار کرد: برجام با خروج آمریکا موجود ناقصی است. دولت باید اول به فکر تعلیق تعهدات ایران در برجام برود و اگر شرارت دشمن ادامه پیدا کرد سریعاً از ان پی تی خارج شود.

وی به بازی آمریکا با کره شمالی اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها امروز خود را مجبور به نشستن سر میز مذاکره‌ای می‌بینند که طرف مقابل دست روی ماشه هسته‌ای همه اهداف را در آمریکا نشانه گرفته است. اگر بخواهند زور بگویند قطعاً زور هم خواهد دید و شنید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: امروز آمریکا میلیاردها دلار از کره جنوبی به دلیل حضور نیروهای خود در خاور دور باج می‌گیرد. وقتی دو کره مشکلات خود را از طریق گفتگو حل کنند دلیلی بر این باج‌خواهی نیست. دو کره با هم گفتگو کردند و حرفی هم از مسایل هسته‌ای به میان نیاوردند.

حبیبی خطاب به مسئولین کشور گفت: اگر به رهنمودهای رهبری در دیدار کارگزاران توجه شود و آن را عملیاتی کنند ما از این گردنه عبور می‌کنیم. اکنون وضعیتی در کشور پدید آمده که همه جناحها و گروههای متحد در کنار هم می‌خواهند به دولت کمک کنند و از این مخمصه خلاص شوند. دولت هم باید در این مورد همت کند تا از شر توطئه‌های آمریکا رها شود.

وی تصریح کرد: دولت می‌تواند روی روابط و تعامل سازنده با روسیه و چین حساب باز کند. دولت باید بداند از اروپا آبی برای برجام گرم نخواهد شد. روسیه و چین حتی قبل از برجام هم تمایلی به همراهی با آمریکا نداشتند و این چیزی است که جان کری در گزارش خود به کنگره در مورد برجام به آن اعتراف کرده بود.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: قاچاق مواد مخدر با ۴۲ برابر شدن کشت خشخاش در افغانستان یک معضل اجتماعی است. دولت و دستگاهها باید به وظایف خود در این باره عمل کنند. آمریکا جوانان ما را هدف قرار داده است. خانواده‌های بسیاری به دلیل شرارت قاچاقچیان به خاک سیاه نشسته‌اند. دستگاه قضایی باید قوانین سخت‌گیرانه در مورد قاچاقچیان را اعمال کند و از سرزنش مجامع جهانی تحت نفوذ آمریکا نهراسد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به افزایش بی رویه ورود کالاها گفت: اخیراً ریاست محترم قوه قضائیه به تعزیرات مأموریت داده است تا از باب حمایت از حقوق عامه باافزایش بی‌رویه کالاها برخورد کند. دولت هم باید در این باره همکاری کند تا مردم آسیب نبینند.

وی در پایان پیروزی نیکلاس مادورو در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا را تبریک گفت و افزود: آمریکای لاتین دیگر حیات خلوت آمریکا نیست. پیروزی ۶۸ درصدی مادورو در حالی که نامزد مورد حمایت آمریکا فقط ۲۱ درصد رأی آورده شگفت‌آور است. این نشان می‌دهد مردم ونزوئلا پاسخ دندان‌شکنی از طریق صندوق‌های رای به واشنگتن داده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<