محمدنبی حبیبی: دولت و مجلس بگویند اقدام متقابل در مقابله با نقض برجام چگونه است؟

2016-11-27 ۰ نظر

محمدنبی حبیبی با اشاره به مصوبه کنگره آمریکا در وضع جدید تحریم‌های ۱۰ ساله گفت: دولت و مجلس بگویند اقدام متقابل در مقابله با نقض برجام چگونه است؟

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی وی که در پایان نشست دبیران سخن می‌گفت با اشاره به سخنان رئیس مجلس که گفته بود ایران در مورد نقض برجام با اقدام متقابل، آمریکا را سر عقل می‌آورد، اظهار کرد:  رئیس محترم مجلس موضع قاطع و خوبی در مورد شرارت جدید آمریکایی‌ها گرفت. سؤال افکار عمومی اینجاست که اقدامی که آمریکایی‌ها را سر عقل می‌آورد چیست؟ اکنون همه در کنگره آمریکا بسیج شده‌اند و به اجماع هم رسیده‌اند که فشارها علیه ایران را تشدید کنند. علی القاعده دولت و مجلس باید پاسخ لازم را برای این گستاخی فراهم آورند.

وی با اشاره به سکوت مقامات سیاسی دولت در این رابطه گفت: دیپلماسی دولت در مورد نقض آشکار برجام چه پاسخی دارد؟ برنامه دولت برای مقابله با نقض برجام چیست؟ به نظر می‌رسد فرصت‌ها در حال از دست رفتن است. دل بستن به رایزنی ها در واشنگتن مشکلی را حل نمی‌کند.

حبیبی تصریح کرد: امروز هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است الا اینکه صدای طبل خصومت ورزی دولت و مجلس آمریکا با ملت ایران بیش از پیش به گوش می‌رسد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان تصریح کردند تمدید تحریم ۱۰ ساله نقض برجام است و ایران واکنش نشان خواهد داد، گفت: دولت و مجلس باید صریحاً واکنش عملی نشان دهند.

وی حاشیه‌سازی‌های برخی در مجلس و دولت را مانع پرداختن به مسایلی که به متن انقلاب مربوط است دانست و گفت: لغو یک سخنرانی در مشهد و جنجال‌آفرینی‌های رسانه‌ای در این مورد تولید حاشیه برای فراموش کردن متن است. سوال این است که چرا اهل فتنه، مشهد را برای تولید حاشیه انتخاب کرده‌اند. اول از کنسرت شروع کردند، دیدند جواب نمی‌دهد و امروز به سراغ موضوعات دیگر هستند.

حبیبی گفت: آقای رئیس جمهور سوگند خورده است از آزادی بیان و آزادی‌های اساسی دفاع کند ولی درباره لغو دهها سخنرانی در ارتباط با دهها شخصیت برجسته کشور موضعی نمی‌گیرند و آنها را آسیب به آزادی بیان تلقی نمی‌کنند اما لغو یک سخنرانی که به تشخیص دادستان مشهد برای جلوگیری از وقوع جرم در روز اربعین و در اوج اخبار مربوط به راهپیمایی میلیونی اربعین صورت گرفته و جزو وظایف دستگاه قضایی است به نقض آزادی بیان ترجمه می‌شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: به نظر می‌رسد برخی جریان های سیاسی که برخی از آنها طرفدار بی چون و چرای دولت هستند یا به طرفداری از دولت تظاهر می‌کنند، نیاز به حاشیه سازی دارند تا ذهن مردم را به جای اشتغال به مشکلات واقعی کشور، به این حاشیه ها مشغول کنند.

وی با اشاره به حادثه تصادف دو قطار مسافربری در سمنان گفت: این دومین بار است که این حادثه در دوسال اخیر و در همین منطقه رخ می‌دهد. سال ۹۳ برخورد دو قطار حادثه‌آفرید و دهها نفر کشته و مجروح شدند. ما معتقدیم مجلس و رئیس جمهور موظفند بررسی دقیق و کارشناسانه ای را معمول دارند. دادستان کل کشور هم که مدعی العموم هستند لازم است دستورات لازم را بدهند و سپس نتیجه بررسی ها را به مردم اعلام کنند.

حبیبی با اشاره به مشکلات مردم گلستان و مازندران در روزهای اخیر اظهار کرد: برق، گاز، آب شماری از شهرهای استان مازندران و گلستان قطع شده در حالی که نه طوفانی رخ داده و نه سیلی آمده است و فقط قدری با افت دما روبرو بوده‌ایم و آن را هم ۵ روز پیش هواشناسی گزارش داد. چرا مسئولان استان و کشور در این باره کاهلی به خرج دادند؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: اگر از داده‌های اطلاعاتی و هشدارهای هواشناسی در این موقع استفاده نشود پس کجا می‌شود استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از سخن خود به حادثه تروریستی حله اشاره کرد و گفت: حادثه تروریستی حله با دهها شهید و مجروح کام ملت ما را تلخ کرد. البته همه کسانی که در خلق حماسه راهپیمایی اربعین از ایران و عراق و دهها کشور جهان شرکت داشته‌اند، می‌دانند که به سفری توریستی نمی‌روند. آنها خطر تکفیری‌ها و داعشی‌ها را در این سفر از نظر دور نداشتند و با احتمال چنین خطرهایی پای در خلق حماسه راهپیمایی اربعین و بیعت با امام حسین(ع) و زینب کبری(س)گذاشتند.

حبیبی با اشاره به شرارت آمریکا و اسرائیل و وهابی‌های سعودی خاطرنشان کرد: مردم دنیا در عملیات تروریستی حله بخوبی شرارت و بیرحمی و خشونت دشمنان اسلام و قرآن را می‌توانند ببینند. آنها به زن و بچه و پیر و جوان رحم نمی‌کنند. عملیات تروریستی حله عقده‌گشایی دشمنان اسلام بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه دشمنان نمی‌توانستند قدرت نرم شیفتگان اباعبدالله الحسین(ع) را در گستره انبوه انسانی در مسیر نجف-کربلا ببینند و ساکت باشند، گفت: از خداوند متعال می‌خواهیم شهدای اربعین را با حضرت اباعبدالله الحسین(ع) محشور بفرماید.

وی در ادامه با اشاره افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی تصریح کرد: قیمت برخی از اقلام کالاهای اساسی در هفته های اخیر افزایش بی رویه یافته است؛ مسئولان در این زمینه موظف به جلوگیری از آن هستند.

حبیبی بمناسبت هفته بسیج و تجلیل از بسیجیان کشور، اظهار کرد: بسیج همانطور که رهبری فرمودند تبلور مردم‌سالاری دینی است. دست نرم و سخت انقلاب علیه دشمن از آستین بسیج و همفکران آنها بیرون می‌آید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان اقدام اخیر بسیج در واکسیناسیون دهها میلیون قطعه طیور در عمق روستاهای کشور و دهها خدمت دیگر را یک اقدام انقلابی دانست و تاکید کرد: این اقدام واقعاً شایسته تقدیر است و از خداوند می‌خواهیم به ما هم توفیق دهد بسیجی زندگی کنیم و بسیجی بمیریم و خار چشم دشمنان اسلام باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<