محمدعلی امانی: سازوکار مالی اروپا موسوم به INSTEX مغایر استقلال اقتصادی و حقوق ملت ایران است

2019-02-03 ۰ نظر

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: حزب موتلفه اسلامی سازوکار INSTEX را به هیچ وجه پاسخگوی تعهد اروپا به برجام نمی‌داند و آن را مغایر با استقلال اقتصادی، سیاسی و حقوق ملت ایران می‌داند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمد علی امانی قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان جلسه دبیران حزب با یادآوری درگذشت ناگهانی و تاثر انگیز مرحوم محمد نبی حبیبی دبیرکل فقید حزب موتلفه اسلامی و گرامیداشت نام و خدمات آن مرحوم گفت: همه مسئولان و اعضای حزب، دوستان، یاران و خانواده آن عزیز سفر کرده از عنایات مقام معظم رهبری و ابراز محبت و تسلیت مراجع عظام تقلید، سران قوا، مسئولان لشگری و کشوری، احزاب داخل و سایر کشورها و همچنین سفرای محترم مقیم ایران و مردم قدرشناس نهایت تشکر و امتنان را دارند.

وی افزود: حضور باشکوه در تشییع و مراسم بزرگداشت آن خدمتگزار نظام و فعال صدیق در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی، احترام به خدمات و ویژگی‌های مرحوم حبیبی بود که از همگی تقدیر و تشکر داریم.

امانی تاکید کرد: او مصداق یک رجل سیاسی و مذهبی بود که عمر خود را در تقویت اتحاد، همگرایی و هم‌افزایی نیروهای انقلاب علیه کفر، نفاق و انحراف صرف کرد. حبیبی در مسئولیت‌های کلیدی که بر عهده او در استانداری‌های تهران، خراسان بزرگ، فارس و نیز شهرداری تهران در شرایط جنگ تحمیلی گذاشته شده بود به خوبی درخشید و کارنامه‌ای از کارآمدی، سلامت و اقتدار را از خود نشان داد.

وی گفت: تواضع، فروتنی، پاکدستی و ساده زیستی او زبانزد خاص و عام بود. شجاعت او در موضع گیری ها علیه دشمنان نظام و نفاق داخلی و بویژه در فتنه صریح و شفاف بود و حکایت از یک پایبندی عمیق به گفتمان امام(ره) و رهبری داشت.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی یاد و خاطره مرحوم اعتمادیان و مرحوم مهرآئین دو یار دیرین امام و رهبری و موتلفه اسلامی که در جهاد خدمت به مردم، محرومین و مبارزین انقلاب پیشگام بودند را گرامی داشت و برای آنها رحمت واسعه الهی مسئلت کرد.

امانی در ادامه سخنان خود به اجرای سازوکار مالی اروپا موسوم به INSTEX اشاره کرد و گفت: حزب موتلفه اسلامی این طرح را به هیچ وجه پاسخگوی تعهد اروپا به برجام نمی‌داند و آن را مغایر با استقلال اقتصادی، سیاسی و حقوق ملت ایران می‌داند. ما معتقدیم نفت ایران ثروت ملی ملت ماست و دولت جمهوری اسلامی اختیار وجوه دریافتی از فروش نفت یا اختیار خریدهای گوناگون از جمله مواد غذایی و دارویی را به دیگران واگذار نمی‌کند.

وی افزود: اروپایی ها در اجرای تعهد خود نسبت به برجام باید یا کل آن را اجرا کنند یا پاسخگوی عدم عمل به تعهدات قانونی، اقتصادی و حکومتی در قبال ایران باشند. دولت نباید به وعده دولت هایی که به امضاء رسمی خود در قراردادی که بسته اند و سازمان های بین‌المللی نیز آن را قبول کرده اند احترام نمی گذارند، اعتماد کند.

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: حزب موتلفه اسلامی بزودی مخالفت جدی خود را با این طرح و عملکرد انفعالی دولت در قبال اروپا طی بیانیه ای اعلام خواهد کرد.

امانی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و تاسیس نظام جمهوری اسلامی ولایی گفت: به توفیق خداوند متعال پیشرفت در حوزه های تثبیت نظام و اقتدار ایران، امنیت و قدرت بالای دفاعی، توانمندی در حوزه های زیربنایی اقتصادی و همچنین سیاست و فرهنگ و ایجاد امکانات از جمله نیروی انسانی ماهر، عالم و باتجربه بگونه ای است که امروز ایران اسلامی به یک قدرت کامل تبدیل شده و در حال طی مراحل بلوغ و تکامل است. بزودی شاهد دستاوردهای آن در توسعه توازن و رفع مشکلات خواهیم بود.

وی تاکید کرد: همه باید با برنامه کامل و آتش به اختیار در این مسیر تکامل و خوشبختی فعال شوند و حزب موتلفه اسلامی انشاالله در خط ولایت در خدمت ملت در این زمینه برای خود برنامه ویژه‌ای را پیگیری خواهد کرد.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی جنجال سیاسی دولت هلند درباره دست داشتن ایران در قتل محمدرضا کلاهی در آن کشور و اخراج چند دیپلمات ایرانی را بی پایه و برآمده از سیاست غلط و رسوای دولت آن کشور دانست و گفت: دادستان هلند اعلام کرده هیچ ارتباطی بین قتل کلاهی و ایران وجود نداشته است.

امانی از وزارت خارجه خواست در این زمینه اقدامات حقوقی و سیاسی جدی را پیگیری کند و از دولت هلند بخواهد که در اولین اقدام از ایران عذرخواهی نماید.

وی خاطرنشان کرد: دولت هلند باید در مسئله پناه دادن به عامل ترور ۷۲ نفر از مسئولین جمهوری اسلامی در انفجار هفتم تیر توضیح بدهد زیرا ورود یک تروریست به آن کشور آن هم با اسم مستعار یک کار فردی نیست بلکه همکارانی داشته که با گروهک منافقین که دستور دهنده به کلاهی بوده اند مرتبطند و دولت هلند نمی تواند مسئولیت های یک دولت در این اقدام مجرمانه را نادیده بگیرد.

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به لایحه بودجه ۹۸ گفت: این بودجه تکرار همان بودجه‌نویسی غلط است که دولت فعلی در این چند سال علیرغم تذکرات منطقی صاحب‌نظران دلسوز هیچ برنامه و اقدامی را در بازنویسی بودجه‌ای صحیح ارائه نداده است.

امانی تصریح کرد: قابل توجه است که گزارش تفریغ بودجه ۹۶ در مجلس هم هیچ تغییری در ارائه بودجه که مسئولیت مستقیم دولت است نداشته است. وقتی رئیس دیوان محاسبات رسما اعلام می‌دارد فقط در بودجه ۹۶ در همین دولت ۳۸ درصد احکام قانونی بودجه عمل شده و ۶۲ درصد فاقد عملکرد صحیح است چرا دولت در نوشتن لایحه بودجه اصرار به تکرار اشتباه در بوجه نویسی دارد؟

وی گفت: به نظر ما تنظیم لایحه بودجه از روی واقع نگری و متناسب با شرایط فعلی و سال آینده کشور یکی از راه های حل مشکلات مملکت است.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: دولت باید نسبت به واگذاری برخی واحدهای تولیدی و صنعتی از جمله پالایشگاه کرمانشاه، دامپروری مغان و شرکت المهدی به ملت و نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی پاسخ دهد. مجلس نیز در این زمینه باید به وظیفه نظارتی خود عمل کند تا ابهامات موجود در ذهن مردم از بین برود و اگر تخلفات غیرقانونی صورت گرفته است متخلفان به مجازات برسند.

امانی در پایان گفت: انشاالله امسال ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ سخنان بی پایه ترامپ و اقدامات خصومت ورزانه او و معاندان نظام جمهوری اسلامی را با حضور پرشکوه و مصمم خود خواهد داد و صلابت، استقامت و مقاومت ملت را به رخ جهانیان می‌کشد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<