عملکرد ترامپ فروپاشی آمریکا را نزدیک تر می کند.

2018-11-04 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی چهارمحال و بختیاری ، مراد کاظمی دبیر حزب در استان در جلسه شورای اجرای استان به مناسبت یوم ا… ۱۳ آبان گفت:

۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ به دست دانشجویان پیرو خط امام است که این حرکت توسط امام خمینی (ره) به عنوان انقلاب دوم نامیده شد چون موجب گردیدماهیت ظالمانه و استکباری آمریکا بر ملا گردد و هیمنه ی او شکسته شود . این روز به عنوان ((روز ملی مبارزه با استکبار جهانی )) و ((روز دانش آموز)) نیز نامگذاری شده است.

وی اظهار داشت : به حول و قوه الهی و نفرین مظلومان جهان ، ترامپ با سیاست های غیر متعارف خود که گاهی رفتار افراد دیوانه را تداعی می کند ، فرو پاشی نظام آمریکا را که بسیاری از صاحب نظران روی آن اتفاق نظر دارند ، تسریع می بخشد.

((کیسینجر)) تئوریسین معروف و مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا ، ((جوزف نای)) استاد دانشگاه و پژوهشگر و نظریه پرداز جنگ نرم ، سناتور ((برنی سندرز)) سیاستمدار مشهور و کهنه کار و ((جورج سورس)) رئیس بنیاد سورس ، همگی آمریکا را در حال فروپاشی و اضمحلال می ببنند و زیر ساخت های آن را به سمت ویرانی ارزیابی می کنند.

دبیر مجمع نیروهای انقلابی استان ، در مورد عملکرد منفی و چالش برانگیز ترامپ موارد زیر را برشمرد و خاطرنشان کرد: با چنین روندی می توان ادعا کرد که سیاست های ترامپ از تدبیر به دور است و بعضاً با دیوانگی همراه می باشد.

۱-خروج از نهادها و سازمان های بین المللی همچون : شورای حقوق بشر سازمان ملل –یونسکو –پیمان تجاری فرا آتلانتیک-توافقنامه آب و هوایی پاریس-پیمان مهاجرتی سازمان ملل-تجارت آزاد آمریکای شمالی و …..

۲-برخورد مغرورانه و بی ادبانه با سران کشورهای مختلف و نهادها و سازمان های بین المللی که گاهی از اهانت و تحقیر و تهدید هم فروگذار نیست .

۳-خروج ترامپ از برجام که موجب بی اعتمادی و تنفر بیش از پیش اقشار مردمی ایران اسلامی نسبت به آمریکا و افزایش همبستگی جریانات سیاسی کشور گردید و از سوی دیگر باعث بروز اختلاف بین آمریکا و اروپا شد.

۴-اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی که یکی از تبعات آن ، تحریک مردم مظلوم فلسطین برای جدیت بیشتر در ادامه ی مبارزات می باشد نمونه بارز آن تجمع و تظاهرات فلسطینی ها در هر جمعه است که از زمان اعلام تا کنون به طور مرتب و مستمر تداوم یافته است.

۵- سیاست مهاجرتی ترامپ که به گفته منتقدین آمریکایی ، با جدا کردن هزاران کودک از والدین شان ، برگ ننگین دیگری در تاریخ آمریکا ثبت نمود و در حال حاضر نیز نیروهای نظامی فراوانی برای ممانعت از ورود مهاجرین و برخورد با آنها به بخشی از مرزها گسیل داشته است.

۶-افزایش تعرفه واردات و شروع جنگ اقتصادی با چین و حتّی کشورهای هم پیمان اروپایی که روز به روز بر شدت آن افزوده می شود و کشورهای بزرگی نظیر چین ،هند،روسیه و…اعلام نموده اند دلار را از مبادلات تجاری خود حذف می کنند.

کاظمی در پایان گفت : ترامپ هم راه  سلف خود یعنی رؤسای جمهور قبلی را می پیماید با این تفاوت که خوی استکباری را علنی تر و گسترده تر نموده و دیگر این که مسیر را دیوانه وار طی می کند.

حزب موتلفه اسلامی چهارمحال و بختیاری

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<