صولی خبرداد؛ مذاکرات حزب موتلفه اسلامی با احزاب میانماری برای توقف کشتار مسلمانان

2016-11-30 ۰ نظر

معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی از مذاکرات این حزب با گروه‌های سیاسی میانمار برای توقف کشتار مسلمانان این کشور خبر داد و گفت: از دستگاه سیاست خارجی می‌خواهیم تا حداکثر ظرفیت‏‌های خود را برای جلوگیری از کشتار مسلمانان میانمار بکار گیرد

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی به نقل از روزنامه الکترونیکی شما، مهدی صولی معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی در واکنش به قتل عام مسلمانان در میانمار، گفت: بر اساس اخبار واصله که از میانمار به گوش میرسد حملات گسترده علیه مسلمانان روهینگا موجب کشتار شمار زیادی مسلمانان و آوارگی هزار نفر از آنها به همراه تخریب خانه ‏ها و بیرون راندن اجباری ساکنان این مناطق شده است.

وی در ادامه افزود: در حملات گسترده بسیاری از زنان مردان و کودکان بی پناه مسلمان در این منطقه بازداشت شده‏ اند.

صولی در ادامه با تأکید بر این مطلب که بر اساس موازین حقوق بین الملل دولتها موظف به حمایت و حفاظت از اقلیت دینی و نژادی هستند، گفت: حزب مؤتلفه اسلامی دولت میانمار را موظف به رعایت حقوق اقلیت مسلمانان روهینگا در قبال حملات مکرری که به مسلمانان میشود، میداند.

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه به مذاکرات این حزب با احزاب و گروههای سیاسی میانمار اشاره کرد و گفت: در خلال مذاکرات و گفتگوهای قبلی خود با احزاب میانمار در حمایت از مسلمانان داشته‏ ایم بر همه احزاب و گروههای سیاسی اجتماعی و فرهنگی نیز بر حمایت از حقوق مسلمان میانمار تأکید کردهایم.

وی یادآور شد: حزب مؤتلفه اسلامی بار دیگر به دلیل خشونتها علیه مسلمانان روهینگا با احزاب این کشور ارتباط برقرار و حقوق مسلمان و توقف خشونتها را پیگیری خواهد کرد.

صولی در ادامه با ابراز نگرانی از به خطر افتادن امنیت و آرامش در میانمار، گفت: آنچه که ما فکر می کنیم که موجب نگرانی مضاعف شود در میانمار شود این است که این حملات و خشونت مضاعف و برنامه ریزی شده علیه مسلمانان روهینگا میتواند امنیت و صلح بین المللی منطقه را مخاطره اندازد چرا که معتقدیم مسلمانان در قبال این همه خشونت مقامات محلی آرام نخواهند نشست و در نهایت مسلمانان در قبال دفاع و حفاظت از خود در مقابل ظلم و ستم و خشونتی که بر آنها اعمال می‏شود، مقاومت خواهند کرد.

به گفته عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی خشونت علیه مسلمانان در میانمار باعث سوء استفاده برخی از سازمانهای تروریستی و تکفیری و داعش را فراهم خواهد کرد تا آنها به بهانه دفاع از اقلیت مسلمانان روهینگا اقدامات خشونت آمیزی در سایه برخی ادعاهی فریبنده رفتارهای افراط گرایانه را در منطقه توسعه دهند و این نوع رفتارها می‏تواند آغاز یک خشونت گسترده در منطقه محسوب شود.

وی ادامه داد: حزب مؤتلفه اسلامی علاوه بر تلاشی که برای گفتگو با احزاب میانمار در جهت توقف خشونتها با آنها انجام میدهد از دستگاه سیاست خارجی نیز درخواست دارد تا حداکثر ظرفیت‏های خود را برای جلوگیری از کشتار مسلمانان بکار گیرد و کشورهای همسایه میانمار را ترغیب کند تا مهاجرین میانمار تحت حمایت خود قرار دهند چراکه امروزه تعدادی از کودکان و زنان بی سرپرست مهاجر با وضعیتهای اسفبار در کشورهای همسایه میانمار زندگی میکنند.

صولی در خاتمه اذعان داشت: دستگاه دیپلماسی کشور میبایست به لحاظ سیاسی از طریق مجامع و سازمانهای بین المللی اقدامات لازم را جهت مجاب کردن دولت میانمار در توقف خشونت‏ ها علیه مسلمانان بکار برد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<