صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک : کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی به عنوان اتاق فکر، ما را یاری کند

2019-05-01 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، سید رضا صالحی امیری رئیس و شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در جلسه کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی شرکت کردند و قبل از حضور در این جلسه، با اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی دیدار کردند.

 

صالحی امیری در این دیدار ضمن یادآوری زحمات و خدمات مرحوم حبیب الله عسگراولادی و مرحوم محمد نبی حبیبی دبیران کل سابق این حزب با تبریک به اسدالله بادامچیان به مناسبت انتصاب وی به عنوان دبیرکل جدید این حزب، اظهار کرد: حزب موتلفه اسلامی تنها حزب پرسابقه و ریشه دار کشورمان است که همواره دارای مواضع صریح، صادق و منطقی می‌باشد و من با این که عضو این حزب نیستم و در جناح دیگری قرار دارم ولی همواره در جلسات و سخنرانی‌هایی که داشته و دارم از این حزب به نیکی یاد می‌کنم.

در این دیدار حسن غفوری فرد عضو سابق شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و رئیس سابق سازمان تربیت بدنی، محمدرضا یزدانی خرم رئیس و محمدرضا تهرانی نایب رئیس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی نیز حضور داشتند.

**صالحی امیری خطاب به کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی: «به عنوان اتاق فکر، ما را یاری کنید»

بر اساس این گزارش، در جلسه کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی، محمدرضا یزدانی خرم ضمن خوشامدگویی به مسئولین کمیته ملی المپیک اجمالا درباره اهداف، برنامه‌ها، کارکرد و فعالیت‌های کارگروه ورزش نکاتی را بیان و در ادامه پیشنهاداتی را به منظور رفع پاره‌ای از مشکلات، موانع و کاستی‌های حال حاضر ورزش ارائه کرد.

در ادامه صالحی امیری با تاکید بر جایگاه رفیع و تشکیلات منسجم حزب موتلفه اسلامی از اینکه کارگروهی با حضور جمعی از کارشناسان و خبره‌های عرصه ورزش در این حزب تشکیل شده اظهار خرسندی و آمادگی کمیته ملی المپیک را برای بهره‌گیری از دیدگاه‌ها و نقطه نظرات کارگروه یادشده اعلام کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساختار جامعه تصریح کرد: ما باید تلاش کنیم به جای برجسته کردن نقش افراد، نقش احزاب را برجسته کنیم؛ منافع جامعه ورزش را به منافع افراد ترجیح داده و این مقوله را از روزمرگی نجات دهیم.

وی همچنین افزود: ضرورت حکم می‌کند مقوله فرهنگ را در ورزش اصل قرار داده و پهلوانی را جایگزین قهرمانی کنیم. ورزش برای ورزش بی معنی است اما اگر بتوانیم ورزش را در جهت انسان سازی به خدمت بگیریم کار مهمی صورت داده‌ایم. تربیت بدنی باید در راستای دستیابی به نشاط جامعه، ممانعت از اعتیاد، بی اخلاقی و فساد، مفید فایده باشد.

صالحی امیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی کمیسیون‌های مختلف تخصصی در کمیته ملی المپیک، احداث موزه ورزش، تدوین تاریخ شفاهی ورزش، تقویت زیر ساخت‌ها، ترویج خصوصی سازی، ترسیم برنامه‌های هدفدار، ایجاد وفاق و همدلی و استفاده از تجربه پیشکسوتان را از جمله سیاست‌های اجرایی خود در کمیته ملی المپیک عنوان کرد.

در ادامه جلسه تعدادی از اعضای کارگروه ورزش پرسش‌ها و پیشنهاداتی را مطرح کردند که رئیس کمیته ملی المپیک به تناسب در باب هرکدام از آنها توضیحات لازم را ارائه کرد.

بادامچیان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی بود که ضمن تشکر از حضور مسئولین کمیته المپیک در نشست کارگروه ورزش، طی سخنانی با تشریح مشی و مواضع حزب در زمینه‌های مختلف از جمله ورزش، بر آمادگی رئیس و اعضای کارگروه مربوطه جهت هرگونه همفکری و تلاش در راستای رفع معضلات، فرهنگ سازی، پایبندی به ارزش‌ها، سالم سازی محیط، اخلاق مداری، اشاعه جوانمردی و اخلاص در عرصه ورزش با تکیه بر آموزه‌های دینی تاکید کرد.

در پایان این جلسه صالحی امیری بار دیگر بر آمادگی خود و دبیر کل کمیته ملی المپیک برای تبادل نظر و همفکری با اعضای کارگروه ورزش طی نشست‌های مشترک آینده تاکید کرد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<