رونمایی از کتاب شرح حال «سید تقی خاموشی»/ میرمحمدصادقی: نصف صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ کشور با همت مرحوم خاموشی تاسیس شد/ رفیق دوست: صلابت مرحوم خاموشی مثال زدنی بود

2018-07-16 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، مراسم رونمایی از کتاب «شرح حال افکار و مبارزات مرحوم حاج سید تقی خاموشی» از اعضای فقید هیات موسس حزب موتلفه اسلامی با حضور خانواده آن مرحوم از جمله حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و همچنین محمدنبی حبیبی، اسدالله بادامچیان، اسدالله عسگراولادی، میرمحمد صادقی، لولاچیان، محسن رفیق دوست و جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و یاران مرحوم سید تقی خاموشی در محل حزب موتلفه اسلامی برگزار شد.

در این مراسم محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان خاطره‌ای از روزهای آخر عمر مرحوم «سید تقی خاموشی» اظهار کرد: من آخرین ملاقاتی که، بهمراه آقای بادامچیان، با آن مرحوم داشتم در منزل ایشان بود. وقتی آن ملاقات را به یاد می‌آورم این بیت شعر برایم تداعی می‌شود که می‌گوید “نشان مرد مومن با تو گویم ، که چون مرگش رسد خندان بمیرد”

وی افزود: در این ملاقات یک طمانینه مثال زدنی در وجود مرحوم خاموشی کاملا قابل رویت بود. ما رفته بودیم عیادت تا به او دلداری بدهیم اما آن مرحوم به ما دلداری می‌داد. مرحوم خاموشی می‌گفت من حالم خیلی خوب است و بجای اینکه از بیماری‌اش بگوید، از ما مطالبه تحلیل سیاسی می‌کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: من هنوز هم تحت تاثیر آن ملاقات هستم. زیرا می‌دیدم کسی که عمرش را در فراز و نشیب‌های مختلف سیاسی و اجتماعی گذرانده، زمانی که در بستر بیماری قرار گرفته انقدر مطمئن است و آرامش دارد که می‌تواند به دیگران هم طمانیه بدهد.

*میرمحمدصادقی: نصف صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ای که در سراسر کشور تاسیس شد، با همت مرحوم سید تقی خاموشی بود

در ادامه این مراسم، علا میرمحمد صادقی عضو عیات نظارت حزب موتلفه اسلامی گفت: دوستی من با آن مرحوم بیش از ۶۰ سال بود. مرحوم خاموشی و آقای رخ صفت صندوق ذخیره جاوید را در مسجد لرزاده تشکیل دادند و من هم به عنوان مشاور آن صندوق همکاری می‌کردم. در آن مقطع بدلیل اینکه یک صندوق قرض‌الحسنه در تهران کافی نبود، تصمیم گرفته شد صندوقی هم در بازار تشکیل شود.

وی افزود: وقتی خواستند هیات امنای صندوق را تعیین کنند باید از ساواک استعلام می‌گرفتند. ساواک هم با عضویت مرحوم خاموشی، بنده و آقای خادم‌الحسینی مخالفت کرد.

میرمحمدصادقی تاکید کرد: نصف صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ای که در سراسر کشور تاسیس شد، با همت مرحوم سید تقی خاموشی بود. بعدها هم سازمان اقتصاد اسلامی با تلاش ایشان تاسیس شد.

عضو هیات نظارت حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی مرحوم خاموشی، خاطرنشان کرد: دیانت او مثال زدنی بود، من هیچ کار خلافی از ایشان ندیدم. رافت درعین شجاعت و صراحت لهجه او نیز از دیگر خصوصیات بارز آن مرحوم بحساب می‌آید.

*رفیق دوست: صلابت و پافشاری در دین از جمله خصوصیات برجسته مرحوم خاموشی بود

در ادامه این مراسم، محسن رفیق دوست از دوستان نزدیک مرحوم خاموشی گفت: من از ابتدایی که آن مرحوم را دیدم مجذوب او شدم.

وی افزود: وقتی خبر درگذشت سید تقی خاموشی را شنیدم دلم می‌خواست که حتی یک قدم هم شده، به سبک و سیره ایشان نزدیک شوم.

رفیق دوست همچنین صلابت و پافشاری در دین را از جمله خصوصیات برجسته و مثال زدنی آن مرحوم برشمرد.

لولاچیان: دوستان مرحوم خاموشی صندوق‌های قرض‌الحسنه را توسعه ببخشند

در این مراسم همچنین محمود لولاچیان از پیکسوتان انقلاب به فرزندان و یاران مرحوم سید تقی خاموشی اظهار کرد: بیت خاموشی باید مشعل فروزان سید تقی خاموشی را فروزان نگه دارند و برای ادامه راه و سیره ایشان طلبه تربیت کنند.

وی افزود: یاران آن مرحوم باید در امر توسعه صندوق‌های قرض‌الحسنه در سراسر کشور اهتمام بورزند.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<