دیدار دبیر کل حزب اسلامی: تبیان افغانستان با اسدالله بادامچیان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی

2019-05-07 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، حجت الاسلام سید عیسی حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان افغانستان در دیدار با اسدالله بادامچیان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ضمن تسلیت مجدد درگذشت مرحوم آقای حبیبی، به آقای بادامچیان بابت انتخاب وی به عنوان دبیر کل جدید حزب موتلفه اسلامی تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد تا با توجه به سوابق آقای بادامچیان تحول جدیدی در حزب موتلفه اسلامی شکل بگیرد.

در این دیدار حجت الاسلام حسینی مزاری با اعلام وضعیت ناراحت کننده و نابهنجار احزاب در افغانستان اعلام کرد که جناحها در افغانستان به انفعال کشانده شده و از بین رفته اند و به نوعی خود سانسوری در جریان ها و احزاب اسلامی دچار شده ایم.

وی افزود: در این شرایط است که تفکرات شاخص ولایی اگر کار کنند در دید بیشتری هستند و حزب تبیان که سالهاست در عرصه فعالیت­های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بوده است، تاوان تفکرات خود در افغانستان را داده است که نمونه اخیر آن حملات انتحاری به دفتر ما در کابل بود که باعث شهید شدن ۵۲ تن و زخمی شدن بیش از ۹۰ نفر گردید.

دبیر کل حزب اسلامی تبیان افغانستان خاطرنشان کرد: ما با کارهای رسانه­ای، تبلیغی و همایش‌های مختلف در راستای هدایت بخشی به افکار عمومی جامعه تلاش می کنیم و این باعث اقبال بیشتر مردم شده است و در چنین شرایطی نیاز به ساز و کار جدی­تری داریم.

حسینی مزاری گفت: غرب با تمام ساز و کار خود آمده است که دین و مکتب را در هم بکوبد اما افغان­ها در برابر آنها ایستاده­اند و ضربات سختی را تا کنون بر آنها وارد کرده­اند و به اعتقاد صاحبنظران این مسائل باعث بروز مشکلات مختلف برای آمریکایی­ها شده است و به اعتقاد من آنها به راحتی از افغانستان نخواهند رفت.

وی گفت: آنها می­خواهند با پیش کشیدن بحث صلح به صورت تاکتیکی بحث را عوض کرده و بعدا داعش را جایگزین طالبان در افغانستان نمایند. در این شرایط ما به این فکر و اندیشه هستیم که با جریان‌های اسلامی و اصولی در منطقه ارتباط داشته باشیم و یکی از این تشکل­ها که سوابق درخشان آن محرز است حزب موتلفه اسلامی است. با مرحوم حبیبی نیز قبل از این دیدار چندین جلسه ملاقات داشتیم و قرار بود مطالبی را پیگیری کنیم.

دبیر کل حزب اسلامی تبیان افغانستان تصریح کرد: هم اکنون در خدمت شما هستیم و امیدواریم روابط دو جانبه و استراتژیک ادامه پیدا کند و بر اساس یک برنامه و ساختار و نظام مشخص به پیش رفته و حاصل کار نتیجه بخش باشد.

 

بادامچیان: اگر دچار قومیت گرایی شوید که شکست خواهید خورد

در ادامه این دیدار، اسدالله بادامچیان ضمن تشکر از ارسال پیام­های تسلیت و تبریک اعلام کرد که بین ایران و افغانستان برادری اسلامی حاکم است و با احزاب ولایی غیر از برادری اسلامی، رابطه ولایی هم موجب استحکام رابطه است که فرصت و ظرفیت بالایی را در راه انجام تکالیف الهی و بدست آوردن رضوان الله موجب خواهد شد.

وی افزود: حزب شما در عرصه فعالیت­های فرهنگی گسترده چندین سال است که در تلاش است و در تجربه آموزی و تربیت عناصر موثر اقدام کرده است و این گذشت سال‌ها باعث می‌شود تا حزب کُهَن شود نه کهنه.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: هر نسلی برای خودش ویژگی‌های خاص خود را دارد و در هر دوره دین تکامل پیدا می­کند و منطبق با شرایط روز می­شود.

بادامچیان گفت: شرایط ایران و افغانستان نیز با شرایط ۵۰ سال قبل متفاوت است و با اینکه مبناها یکی است اما محیط­ها متفاوت است و انجام فرایض در زمان­ها و مکانهای مختلف کاملا متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: در حرکت انقلابی باید طوری حرکت کرد که کسانی که عواطفی دارند ولی عقایدشان با ما یکسان نیست و حتی کسانی که محافظه کار هستند را نیز با خود همراه کنیم و نباید دچار قومیت گرایی شوید که شکست خواهید خورد. شما باید توده­های مردم را با خود داشته باشید و باید کار را اصولی انجام دهید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: ما در حزب موتلفه اسلامی تجربیاتی را در این زمینه داریم و آماده هستیم تا آنها را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین می­توانید از بحث آموزش­های حزبی ما استفاده کنید.

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<