دکتر اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی: گفتمان مقاومت، کمر آمریکا را در منطقه شکسته است

2019-06-10 ۰ نظر

اسدالله بادامچیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مرقد مطهر امام خمینی (ره) اظهار داشت: گفتمان مقاومت، کمر آمریکا را در منطقه شکسته است و رگ حیات آمریکا زیر تیغ مقاومت ملت های منطقه است.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب گفت: رژیم اشغالگر قدس زیر چکش ضربه حماس و حزب الله و رزمندگان اسلام در سوریه قرار دارد. دست از پا خطا کند، آنچنان ضربه ای خواهد خورد که در تاریخ نبردهای اعراب و اسرائیل نظیری برای آن نخواهد بود.

وی با اشاره به اظهارات جدید مکرون در کنفرانس مشترک خبری با ترامپ گفت: فرانسه از اول نقش پلیس بد را ایفا می کرد و هنوز در این نقش باقی مانده است. هم صدایی او با ترامپ در نقض برجام و حتی فراتر از آن نباید برای ما قابل تحمل باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: مکرون گفته تا ۲۰۵۰ ابزاری در اختیار داریم و می خواهیم فراتر برویم. فعالیت های منطقه ای ایران را مهار و موشک های بالستیک ایران را کاهش بدهیم. از این اظهارات معلوم می شود اروپائی ها در رقابت با آمریکا برای نقض برجام هستند. ما جداً از وزیر خارجه کشورمان می‌خواهیم سفیر فرانسه را به دلیل این مواضع مداخله جویانه و نقض آشکار برجام از تهران اخراج کند. شکست مکرون در انتخابات اخیر از جبهه ملی فرانسه او را در موقعیتی ضعیف قرار داده است.

بادامچیان با اشاره به علت استعفای وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: برخی می خواهند وزارت آموزش و پرورش را به سمت کارهای حزبی ببرند. استعفای وی ناشی از فشارهایی است که برای سیاسی کردن نقش آموزش و پرورش در جامعه و کشاندن آن به بازی های جناحی است.

وی افزود: هر هفته مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش تحصن و تجمعی اعتراضی برقرار است. فرهنگیان درمورد پاداش بازنشستگان سال ۹۷، اضافه کاری و حق التدریس  و نیز رتبه بندی معلمان و نحوه افزایش حقوق های سال ۹۸ مطالباتی دارند که از سوی دولت، بی پاسخ مانده است. به نظر می رسد آقای نوبخت با آقای بطحایی در پاسخ به این مطالبات برحق، همراهی نکرده است. امیدواریم با وزیر بعدی، این همکاری صورت گیرد و مطالبات فرهنگیان   بی پاسخ نماند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به تحولات سودان گفت: ما نسبت به کشتار مردم در خیابان ها توسط نظامیان نگران هستیم. سودان یک ضلع از اضلاع ائتلاف با آل سعود و در کشتار مردم یمن بوده است. به گلوله بستن مردم در خیابان‌ها آن هم پس از اجلاس مکه نشان از تصمیمات نادرست در این اجلاس بوده است. نظامیان در سودان باید به رأی مردم احترام بگذارند و حکومت را به مردم واگذار کنند و خود به پادگان ها برگردند.

بادامچیان در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت مظلومانه حجت الاسلام محمد خرسند عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی و امام جمعه فقید کازرون اشاره کرد و اظهار داشت: تجلیل باشکوه مردم کازرون در مراسم تشییع پیکر وی نشان دهنده عمق ارتباط او با اقشار مختلف جامعه و مردمی بودن این شخصیت کم نظیر بود. شهید خرسند، شهید شب قدر است و در صف اول مقابله با منحرفین و منافقین و اهل فتنه قرار داشت. بزرگداشت او، پاسداشت روحانیت انقلابی و تکریم مجاهدت های خالصانه برای پیشبرد انقلاب اسلامی است.

وی با تجلیل از خانواده او گفت: همسر و فرزندان او مثل کوه در برابر این مصیبت ایستادند و امتحان پس دادند و خداوند را به خاطر پوشاندن ردای شهادت بر پیکر شهید خرسند شاکرند.

بادامچیان افزود: از قرار اطلاع، او می خواست پس از ایام ماه مبارک رمضان، برای دفاع از حرم حضرت مطهر زینب(س) راهی سوریه شود. او تشنه شهادت بود. ما اطمینان داریم او و خانواده اش خرسند از پاداش عمری مجاهدت در راه اسلام، یعنی شهادت در شب قدر هستند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به بیانیه های جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جامعه روحانیت مبارز و اطلاعیه های مراجع عظام تقلید درمورد شهادت وی اظهار داشت: شهید خرسند یک چهره شناخته شده در بین علمای بلاد، ائمه جمعه و جماعات و بویژه مراجع عظام تقلید بود و جامعه روحانیت در سراسر کشور را متأثر کرد و در غم و اندوهی عمیق فرو برد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، بیانات رهبری را در دیدار اساتید دانشگاه، مراسم چهاردهم خرداد و سی امین سالگرد ارتحال امام (ره)، مراسم عید سعید فطر و دیدار مسئولین نظام مهم دانست و تأکید کرد: مقام معظم رهبری در بیانات خود رهبران عرب منطقه را نصیحت کردند تا به مواضع اسلام و قرآن بازگردند و از کشتار بی رحمانه مردم یمن و هم صدایی با رژیم اشغالگر قدس دست بردارند.

بادامچیان در پایان سخنانش اظهار داشت: «نه» به مذاکره با آمریکای جهانخوار محور سخنان معظم له بود که دستگاه دیپلماسی کشور باید به آن توجه کنند و سخن آخر، مقاومت و مقاومت و مقاومت به عنوان تنها راه باقی مانده در برابر شرارت دشمنان اسلام است. ما اطمینان داریم استمرار مبارزه و مقاومت در برابر آمریکا آنها را وادار به عقب نشینی می کند و پیروزی از آن ملت ایران است.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<