در عرصه اقتصاد دچار سوء مدیریت هستیم / استان بوشهر الگوی تنظیم سند اقتصاد ایران است

2018-05-23 ۰ نظر

آیت الله صفایی بوشهری افزود: نداشتن یک سند پویا و منطبق با واقعیت ها، قوت ها،  فرصت ها، رفع تهدیدها و جبران ضعف ها در کشور باعث شده که مشکلات عدیده ای برای کشور ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: به همین خاطر طرحی تنظیم کرده ایم که طبق آن، هر استان سند اقتصاد دانش بنیان خود را حسب ظرفیت آمایشی استان و طبق شرایط منطقه ای، ملی یا بین المللی خود طراحی کند.

ایشان با بیان اینکه این کار نیازمند استفاده از تمام ظرفیت ها دولتی و فرادولتی است، گفت: این طرح محضر مبارک مقام معظم رهبری ارائه شده و در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز تصویب شده و الان استان بوشهر به عنوان الگوی تنظیم سند اقتصاد ایران مطرح است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: بزرگ ترین ثمره این کار، آمایش دقیق سرزمینی توسط خود مردم و نخبگان آن سرزمین است.

آیت الله صفایی بوشهری تصریح نمود: نخبگان ملی و استانی باید جغرافیای اقتصادی ایران را منطبق با جغرافیای سیاسی استانی یا منطبق با طراحی نوین جغرافیای سیاسی و اقتصادی، طراحی کنند و ظرفیت های موجود و محتمل را شناسایی کرده و برای آن یک سند بنویسند.

ایشان ادامه داد: در رابطه با مسائل اقتصادی باید هیئت های متمرکز اندیشه‌ورز متشکل از نخبگان داشته باشیم که کارشان فقط نگاه به جغرافیای ایران از نگاه اقتصادی باشد که بتوانیم در عرصه اقتصاد کاری بزرگی انجام دهیم و اقتصاد ایران نجات پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نیازمند نقشه جامع اقتصادی هستیم، افزود: این کار باید توسط نخبگان همان استان طراحی شود و جمع بندی، ساماندهی و مهندسی این کار نیز بر عهده هیئت اندیشه ورز است.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به تنظیم سند توسعه اقتصادی در استان بوشهر، اظهار داشت: پیش نویس این سند در استان بوشهر توسط نخبگان استانی و ملی آماده شده که ان شاء الله در آینده ای نزدیک نهایی می گردد.

ایشان پیوست های فرهنگی در اقتصاد را بسیار مهم عنوان نموده و گفت: اگر اقتصاد دارای پیوست های فرهنگی و از آن طرف متناظر با پدافند غیرعامل اقتصاد نباشد قطعا دچار بحران خواهد شد و این نکته بسیار مهمی است که باید انجام گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ما در یک نبرد جدی اقتصادی با جهان استکبار هستیم، افزود: تمام نگاه و محور تمام تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های جهان استکبار و مکتب سرمایه داری، حوزه اقتصاد است و نگاه آنها تسلط بر مراکز قدرت جهت چپاول ثروت هاست لذا تقابل جدی ما با آمریکا حوزه اقتصاد است.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: نگاه جهان استکبار، اقتصاد محور است و قطعا نبرد اقتصادی سنگینی با آنها خواهیم داشت و هر روز نیز سنگین تر خواهد شد و در این رابطه باید اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری اجرایی شود و دولت ها نیز این مسئله را راهبری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تأکید نمود: ما الان در یک نبرد نابرابر اقتصادی در جهان به سر می بریم و در این رابطه باید مسئولان جهادی عمل کنند.۰۰۶

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<