مرامنامه حزب

مقدمه :
خداوند سبحان، جهان هستي را براي هدف متعالي خلق كرده و انسان را با ويژگي‌هاي خاص براي رسيدن به مقام عبوديت و « خليفه‌اللهي » آفريده و توان و اختيارش داده تا حق را از باطل، و راه را از چاه باز شناسد و منزلت خويش را با اراده و نيت و عمل خالص به‌دست آورد .
خداوند متعال براي هدايت و اداره انسان‌ها، بندگان برگزيده خويش را به رسالت مبعوث و دين اسلام را به توسط خاتم انبياء حضرت محمد مصطفي صلي‌الله عليه و آله و سلم كاملترين آيين فلاح و رستگاري تعيين فرموده است .
قرآن و عترت را براي شناخت راه‌ها و نجات از گمراهي‌ها قرار داده و تمسك به اين دو ثقل را موجب نجات از شبهات و ضلالت‌ها و دستيابي به كوثر و فلاح دانسته است و رمز سعادت دنيا و آخرت را در اطاعت از خدا و رسول گرامي صلي‌الله عليه و آله و سلم و اولي‌الامر مقرر داشته و در زمان غيبت كبراي امام عصر عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف، مسلمانان متعهد را به پاسداري از ارزش‌هاي الهي، در مقابل تمام تهاجمات و توطئه‌ها و فريب‌هاي مستكبرين و كافرين و منافقين و اعداءالله فراخوانده و وظيفه جهاد و قيام في‌سبيل‌الله را تحت رهبري ولايت فقيه عادل، برعهده همه خواستاران حاكميت اسلام گذاشته تا مستضعفين خداجوي جهان را از هرگونه استضعاف رهانيده و آنها را به امامت زمين و به « وراثت حقه » برسانند و اين در هرزمان و در هرمكان و در هر جامعه تا قيام قيامت استمرار دارد . زيرا هر روز عاشورا و هر سرزمين كربلاست .
در عاشوراي زمان ما، امام خميني رحمه‌الله عليه كه فرزند برومندي از تبار امام حسين عليه‌السلام بود،‌ در سال ۱۳۴۱ از امت براي نجات اسلام استنصار كرد. مسلمانان آگاه و ولايت‌پذير، نداي امام را لبيك گفتند و در طول ۱۶ سال با فداكاري و ايثار و اخلاص در تبعيت از امام و رهبر بزرگ انقلاب اسلامي،‌ انواع رنج‌ها و سختي‌ها را پذيرا شدند و از زندان و شكنجه و تبعيد و توپ و تانك و مسلسل نهراسيدند تا به توفيق خداوند متعال و رهبري امام، و مديريت و درايت ياران خالصش در فرخنده روز ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به پيروزي رسيدند و جمهوري اسلامي ايران تأسيس يافت .
پس از پيروزي انقلاب اسلامي، توطئه‌هاي استكبار جهاني و عوامل مزدورش شدت يافت ولي بحمدالله امت خداجوي ايران، با دفاع از نظام مقدس اسلامي، تحت رهبري امام خميني رحمه‌الله عليه توانست همه توطئه‌هاي داخلي و خارجي را درهم شكند و حاكميت اسلام را بر ايران تثبيت نمايد و اسلام را در كشورهاي اسلامي و در صحنه‌هاي جهاني قدرتي نو ببخشد و با استمرار انقلاب اسلامي اميد ايجاد كند كه ان‌شاءلله اين حركت توانمند الهي به حكومت عدل جهاني اسلام به رهبري امام زمان عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف بينجامد .
درطول اين مدت حضور عظيم و گسترش توده‌هاي ميليوني مردم در صحنه‌هاي مختلف از بهترين جلوه‌هاي انقلاب و از مهم‌ترين پشتوانه‌هاي نظام مردمي اسلامي بود .
به‌هم پيوستن قطره‌ها،‌ و وحدت و اتحاد مردم نيرويي را پديد آورد كه رهبري انقلاب پس‌از اضمحلال قدرت جهنمي طاغوت، توطئه‌ها و تهاجم‌هاي استكبار جهاني و مزدوران آن را در هم شكست و سازندگي خرابي‌ها و ويراني‌هاي گذشته را علي‌رغم كارشكني‌ها و معضلات به جا مانده از دوران ستمشاهي و سلطه استعمار ميسر گردانيد. امام خميني رحمت‌الله عليه منادي و دعوت‌كننده مردم به اين اتحاد بود و از سال ۱۳۴۱ آنها را به همبستگي در مقابل طاغوت و استكبار فراخواند و به متدينين دستور متشكل شدن داد .
« مؤتلفه اسلامي » اولين تشكلي بود كه در لبيك به نداي استنصار امام،‌ به دستور ايشان متشكل گرديد و توانست نقشي مهم در شكل‌دهي مجاهدان و مبارزان راه خدا ايفا نمايد و به فرموده شهيد مظلوم آيت‌الله بهشتي: « پركار، پرتوان، باايمان، پرشور، پرحركت و سخت‌كوش و حماسي توانست حركت اسلامي و انقلاب اسلامي را در متن توده‌ها آغاز و ادامه دهد… مؤتلفه متعهد بود كه حركت بايد در رابطه با مرجعيت و روحانيت مبارز و متعهد جلو برود و هويت اصيل )اسلامي) خودش را حفظ كند… وابسته به امت بود و امامت ».
« مؤتلفه اسلامي » توانست براي اولين بار در تاريخ معاصر ايران، تشكلي سياسي عقيدتي، تحت رهبري ولي فقيه عادل زمان و مرجع تقليد و تحت نظارت و هدايت شوراي روحانيت و به دور از الگوپذيري از سازمان‌ها و احزاب شرقي و غربي، پديد آورد و شعار « مقلد » بودن به معناي واقعي و اصيل را مطرح سازد .
« مؤتلفه اسلامي »، در طي دوران فعاليت خود و در فراز و نشيب‌هاي فراوان اين دوران طولاني، مقلد امام و در خط راستين امام باقي‌ ماند، و با خدمت مخلصانه خويش رضايت خاطر او را كه در رضاي خداي متعال بود،‌ حفظ نمود و عناصر اصلي مؤتلفه اسلامي بارها مشمول الطاف و دعاهاي خيرآفرين امام خميني رحمه‌الله عليه شدند و در اسفندماه سال ۱۳۶۷ امام خميني رحمه‌الله عليه با درخواست برادران مؤتلفه اسلامي براي انسجام گسترده و تشكيلاتي مؤتلفه موافقت كردند و فرمودند: « هرطور صلاح بدانيد، من موافقم».
پس از رحلت امام خميني رحمه‌الله عليه برادران مؤتلفه اسلامي افتخاري مجدد يافتند كه حضرت آيت‌الله‌العظمي خامنه‌اي مدظله‌العالي ولي فقيه عادل زمان و رهبر عاليقدر انقلاب اسلامي،‌ استمرار و تداوم تشكل مؤتلفه اسلامي را تأييد فرمودند .

« والحمدلله علي ما هدنا «تعريف‌ :
مؤتلفه اسلامي تشكلي است كه اعتقاد به اسلام ناب محمدي صل‌الله عليه وآله وسلم و ايمان كامل به اصل امامت و ولايت فقيه عادل دارد و ملتزم به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران است و تشكيل آن مورد تأييد امام خميني رحمه‌الله عليه و مقام معظم ولايت فقيه « حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي مدظله‌العالي » قرار گرفته است .
مؤتلفه اسلامي خود را از انصار مقام ولايت فقيه و پيرو روحانيت اصيل و مبارز اسلامي و بازوي نظام جمهوري اسلامي و خدمتگزار مردم ) درمحدوده توان تشكيلاتي خويش) مي‌داند .


اهداف :
مؤتلفه اسلامي انگيزه اصلي خويش را انجام وظيفه و اداي تكليف شرعي در هرزمان و مكان و كسب رضوان‌الله مي‌داند و تلاش خواهد داشت كه از هرگونه ناخالصي و شرك‌هاي آشكار و پنهان بركنار بماند .
مؤتلفه اسلامي به تبعيت از رهنمودهاي امام خميني رضوان‌الله تعالي عليه هدف از تشكل را دعوت به خدا مي‌داند نه دعوت به خود و در رسيدن به اين هدف، رهنمودهاي ولي فقيه زمان را به عنوان بهترين معيار و راهنما قبول دارد .
هدف اصلي مؤتلفه، ساختن جامعه‌اي اسلامي از اعضاء‌ و طرفداران در درون تشكل است كه نمونه باشد و همچنين پاسداري از ارزش‌ها و انقلاب اسلامي و راه امام خميني رحمه‌الله عليه در ايجاد امت بزرگ و سعادتمند اسلامي مي‌باشد .
برنامه‌هاي مؤتلفه اسلامي براساس اسلام ناب محمدي صلي‌الله عليه و آله وسلم و اصول انقلابي و رهنمودهاي امام خميني رحمه‌الله عليه و ولي فقيه زمان و نطبق با قوانين و مقررات جمهوري اسلامي مي‌باشد.

خط مشي :
براساس اهداف ياد شده، مؤتلفه اسلامي افرادي را كه راه خدا را انتخاب مي‌كنند و مي‌خواهند در تشكلي خداپسندانه و در ارتباط با مقام معظم ولايت فقيه، به شناخت اسلام و عمل خالصانه به آن،‌ و شناساندن اسلام به ديگران، و انجام تكليف و وظايف شرعي در هرزمان بپردازند، با يكديگر مرتبط مي‌كند و مي‌كوشد اين تشكل مصداق كامل فرمايش شهيد بهشتي رحمه‌الله عليه باشد كه فرمود :
»
اميدوارم كه حركت در خط اخلاص، در خط ايمان به خدا، ايمان به وحي، ايمان به معاد،‌ و جهاد با جان و مال همگي ما بيشتر به ثمر برسد و حكم كلمه طيبه و پاكيزه‌اي را داشته باشد كه ريشه‌هايش در اعماق زمين و شاخه‌هايش در فضاي بيكران آسمان‌ها باشد و هر روز ميوه‌ها و بار و بر مطلوب تازه‌اي را به بشريت و تاريخ عرضه كنيم . «

» ان‌شاءالله «