دبیرکل حزب موتلفه اسلامی: حج امسال حج وحدت و تبادل نظر در حل مشکلات مسلمین خواهد بود

2019-07-07 ۰ نظر

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: توقیف نفتکش حامل نفت ایران نشانه عجز دولت استعمارگر پیر و فرتوت انگلیس است

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب گفت: حج امسال انشاالله تجمعی برای وحدت امت اسلامی یکصدایی اهل ایمان علیه کفار، منافقین و مشرکین، فرصتی برای تبادل نظر برای حل مشکلات و برای درمان دردهای مسلمانان جهان و علاج زخمی است که در مسئله فلسطین بر پیکر جامعه اسلامی همه را رنج می دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: ولی امر مسلمین در دیدار با کارگزاران حج فرمود برائت از مشرکین و حمایت از مظلومان جهان ریشه قرآنی دارد و جزء لاینفک حج ابراهیمی است و الا حج را در اندازه یک برنامه گردشگری معنوی مردمی می‌کاهد.

وی افزود: وظیفه فرد فرد حاجیان و همه آنها که می‌خواهند در ثواب حج امسال شرکت داشته باشند توجه به رهنمودهای رهبر شجاع و اندیشمند انقلاب اسلامی است.

بادامچیان در مورد توقیف نفکش حامل نفت ایران توسط انگلیس گفت: این نشانه عجز استعمارگر پیر و فرتوت انگلستان است که هنوز در ذهنیت قرن نوزدهم میلادی دچار توهمات خیالی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: دولتی که قادر به حل مسئله خروج از اتحادیه اروپا نیست و در بحران غوطه ور است با این اقدام که یک راهزنی دریایی و ماجراجویی ناشیانه سیاسی است، می‌خواهد خودی نشان بدهد در حالی که در دنیای امروز به رسوایی و شکست قطعی خواهد انجامید.

وی تصریح کرد: دولت انگلستان به جای این اقدامات بیهوده باید به تعهدات خود در برجام عمل کند در حالی که این اقدام انگلیس نشانه دیگری از عدم عمل به تعهدات بین المللی در سطح یک دولت است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: دولت ایران می‌تواند در ابعاد حقوقی و بین المللی، اقدامات متقابل زورگویی استعمار پیر را پاسخ دهد تا پشیمان گردد.

بادامچیان از ائمه محترم جمعه و صداوسیما خواست از این فرصت استفاده کنند و نظام و غارتگری های انگلیس از ایران و دشمنی های دولت فرتوت و استعماری انگلستان را برای نسل جوان تبیین کنند.

وی درباره طرح اینسکس گفت: این طرحی استعماری و کانالی انحرافی است که اروپایی ها برای فرار از تعهداتی در برجام پذیرفته اند و طراحی کرده اند. مسئولان ایران باید اجرای تعهدات اروپا در برجام را بخواهند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: قرار بود اروپا روزی ۷۰۰ هزار بشکه نفت بخرد و تحریم های بانکی را بردارد و حدود ۱۱ تعهد دیگر را انجام دهد ولی در یک طرح مسخره می گوید ایران پول نفتی که می فروشد در چارچوب طرح ذلت بار اینسکس از اروپا با اجازه سه کشور دارو و غذا بخرد.

بادامچیان اظهار کرد: معلوم است که ایران نیازی به خرید دارو و غذا تحت کنترل دولت های غربی ندارد و همانطور که در این چند دهه تحریم های آمریکا و غرب را بی حاصل کرده این طرح را هم از ابتدا محکوم کرده است.

وی با اعلام پشتیبانی حزب موتلفه اسلامی از گام دوم در اقدامات ایران در توقف تعهدات برجامی تصریح کرد: این موضع عقلایی و شرافتمدانه است که ایران در اقدام متقابل در هر قراردادی به میزان پایبندی طرف های دیگر قرارداد، عمل نماید. این موضع حقوقی که همه انصاف مداران جهان قبول دارند در برابر عدم اجرای تعهدات برجام از طرف آمریکا و اروپا و ایران را در موضع برتر قرار می دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب سندملی عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما از اعضای شورا به دلیل تصویب این سند تشکر می کنیم. البته این گلایه را هم داریم که قانون حجاب و عفاف ۱۴ سال است در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است و ۲۶ دستگاه دولتی متکفل اجرای آن بوده اند. ۴۰۰ دستور کاری در این قانون برای دستگاهها تعریف شده است اما عملاً اجرای این قانون به تاخیر افتاده است.

بادامچیان گفت: ما امروز شاهد توطئه های استکبار برای مبارزه با حجاب و عفاف هستیم که گاه تا بی‌پروایی در کشف حجاب توسط تعدادی فریب خورده پیش رفته است. ما از دولت می خواهیم به این سند ملی و نیز قانون منبعث از آن عمل کند. این یک مطالبه مردمی است و دولت باید به آن اهتمام ویژه کند.

وی از نیروی انتظامی بخاطر برخورد هوشمندانه با مسئله حجاب تشکر کرد و گفت: اقدامات نیروی انتظامی متجاهرین را سرجای خود نشانده است. قانون حجاب و عفاف باید رعایت شود و این وظیفه‌ای در برابر خداوند متعال است.

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<