دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی: دولت چرا به قانون بودجه عمل نمی‌کند؟ /دستاوردهای مالزی و ژاپن را شفاف تشریح کنید

2019-12-22 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی،‌ اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی درباره بودجه ۹۹ گفت: دولت اصرار داشت که بودجه نویسی برای سال ۹۹ یک تحول در بودجه ایجاد خواهد کرد ولی متأسفانه براساس گزارش ریاست دیوان محاسبات، که مقام رسمی در امر بودجه و تفریغ بودجه است، معلوم شد که دولت حتی به قانون بودجه ای که خود به مجلس برده و تصویب گرفته است نیز عمل نمی کند.

بادامچیان افزود: رییس دیوان محاسبات در مجلس گفت که قرار بود سال ۹۷ زیان واقعی شرکت های دولتی ۲ هزار میلیارد تومان باشد، اما در عمل این زیان به ۴۵هزار میلیارد تومان رسید. مفهوم این گزارش این است که دولت در تهیه بودجه و پیش بینی درآمد و هزینه حتی در شرکت های دولتی نیز دچار اشتباه فاحش محاسباتی است. این امر غیر از آن است که شرکت های دولتی سودده نیز سود واقعی خود را اعلام نمی کنند و مالیات هم نمی پردازند.

وی تأکید کرد: مسلماً ما در مؤتلفه این نوع بودجه نویسی در عمل به بودجه را قبول نداریم و دولت که اظهار می داشت بودجه سال ۹۹ را با روشی جدید و دقیق می نویسد، معلوم شد که چنین نیست و بودجه سال ۹۹ نیز نمی تواند دخل و خرج کشور را به طور واقعی پیش بینی نموده و تحقق بخشد.

بادامچیان اظهار داشت: امیدواریم دیوان محاسبات هرچه زودتر تفریغ بودجه ۹۷ را تسلیم مجلس کند تا افقی روشن برای بررسی اولیه بودجه ۹۹ در اختیار نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق قرار گیرد.

دبیرکل حزب مؤتلفه با اشاره به دیدار رییس جمهور از مالزی و ژاپن گفت: رییس جمهور در این سفر گفت در راستای منافع ملی از هیچ گونه مذاکره و توافقی رویگردان نیستیم. انتظار داریم که ریاست جمهوری، دستاوردهای این سفر را شفاف تشریح کند تا نقاط ابهامی باقی نماند و حمایت ملت را همراه داشته باشد.

وی درباره تحولات لبنان اظهار داشت: با هوشمندی سید مقاومت و مسئولان لبنان و مردم آن دیار، توطئه های آمریکا در بی‌ثبات سازی لبنان درحال شکست نهایی است و سفر شتابزده نماینده آمریکا به لبنان دلیل نگرانی آمریکا و صهیونیسم است.

بادامچیان در ادامه تصریح کرد: نماینده دولت آمریکا گفته دولت لبنان باید اصلاحات مورد نظر را ما را در لبنان عملی سازد.

وی درمورد اوضاع سیاسی عراق گفت: امیدواریم با تدبیر و رهنمودهای حضرت آیت الله العظمی سیستانی و همراهی ملت عراق و هماهنگی مسئولان با نظر مرجعیت محترم، نقشه های اغتشاش های آمریکایی صهیونیستی در عراق پایان یابد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی درباره استیضاح ترامپ اظهار داشت: رأی آوردن استیضاح ترامپ نشانه اختلاف نظر جدی در پشت پرده مردان سیاسی آمریکاست. رفتار و عملکرد ترامپ از رییس جمهور آمریکا در نزد مردم جهان فردی بی اعتنا به مبانی و آداب سیاست و روابط بین الملل را جلوه گر ساخته که گفتار و رفتارش به فحاشی و هتاکی و پرده دری و تمسخر دیگران رسیده است و کسی به او احترام ندارد.

بادامچیان تأکید کرد: با این همه از آنجا که ترامپ علیه حاکمان فاسد و آلوده آمریکا اظهار مخالفت دارد و خود را طرفدار مردم فقیر و محروم آمریکا جلوه داده است، ممکن است که رأی بیاورد و این همه مصیبت دیگری برای ملت آمریکاست.

وی درباره سیلاب خوزستان ضمن اظهار همدردی با آسیب دیدگان گفت: ناکارآمدی تا آنجاست که علیرغم سیلاب های گذشته باز اقدام مؤثری صورت نگرفت و این بحران دوباره تکرار شد.

بادامچیان در ادامه چند پرسش را از دولت مطرح کرد: باوجود دریا در کنار خوزستان، آیا مسئله آب و فاضلاب باید اینچنین مردم را آزار دهد؟ آیا ۶ سال فرصت این دولت برای تدبیر این مسئله ساده کافی نبود؟ وی خواستار تشکیل کمیته بررسی برای معلوم شدن اعتبارات آب و فاضلاب خوزستان و نحوه هزینه کردن آنها شد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی درباره استیضاح سه وزیر دولت تأکید کرد: نمایندگان مجلس دهم در این ماه های پایانی فعالیت خود به فکر اقدامات اساسی که مشکلات مردم را حل کند باشند وگرنه زمان انتخابات و پایان سال موقع مناسبی برای استیضاح نیست. مجلس فکری برای پاسخگویی دولت به مطالبات بر زمین مانده مردم و اجرای وعده هایی که داده اند داشته باشد. وگرنه استیضاح وزیر و پس گرفتن و حتی برکناری وزیر و تعیین جایگزینی ضعیف تر از او، کار مشکل را حل نمی کند.

بادامچیان دررابطه با انتخابات مجلس یازدهم اظهار داشت: تاکنون بحث و گفتگوهای خوبی صورت گرفته است. امید به همگرایی و انتخاب شایسته ترین های مورد قبول مردم را بالا برده است. مسلماً ترکیب فهرست ارزشگرایان برای مجلس آینده باید کارآمدی، پاکی و سلامت، مشکل زدایی را برای مردم تداعی نماید. بویژه در وضعیت فعلی که عملکرد اصلاح طلبان بسیار منفی بوده و مردم به شدت ناراضی هستند.

وی در پایان تأکید کرد: مردم در تجربه این ۴۰ سال دریافته اند که خطوط لیبرالی، چپ، افراطی، محافظه کاری و آنها که فکر جیب خود و بستگان و جناح خویش فعالند، برای مردم کاری نکرده و نمی کنند. بلکه مشکلات را افزایش داده اند و حقوق نجومی گرفته اند، اشرافی گری را عمل کرده اند و عرضه هم نداشته اند. لذا امیدواریم فهرست ارزشگرایان مظهر سلامت، پاکی، دین اندیشی، پاک زیستی، لیاقت و دارای راه حل برای مشکلات و توانایی لازم باشند تا مردم با اطمینان خاطر به میدان آمده و رأی می دهند.

بادامچیان در پایان شب یلدا را به همه ایرانیان که شب را به روشنایی و شادی می رسانند تبریک گفت.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<