حمید رضا ترقی دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی شد

2018-07-23 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، مراسم معارفه «حمیدرضا ترقی» دبیر جدید حزب موتلفه اسلامی در استان خراسان رضوی عصر امروز(دوشنبه) با حضور محمدنبی حبیبی دبیرکل و محمدعلی امانی دبیراجرایی حزب موتلفه اسلامی در مشهد قدس برگزار شد.

پیش از این محمدجواد آرین‌منش، نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و رئیس خانه احزاب استان خراسان رضوی این مسوولیت را برعهده داشت.

  مراسم تودیع آقای جواد آرین منش و معارفه حمیدرضا ترقی بعنوان دبیر حزب موتلفه خراسان رضوی دیروز با حضور دبیرکل حزب آقای محمد نبی حبیبی و محمد علی امانی معاون اجرائی حزب و معاون سیاسی استانداری خراسان و فرماندار مشهد و رئیس شورای اسلامی شهرمشهد و جمعی از نمایندگان تشکل های سیاسی استان وخانه احزاب و جبهه پیروان خط امام و رهبری و روسای حزب در شهرهای استان خراسان در سالن شهید کامیاب مشهد برگزار شد.

  دراین مراسم آقای آرین منش با اشاره به چالشهای فراروی احزاب درکشور بی مهری مسئولان به فعالیتهای حزبی را مانع روند دموکراسی در کشور دانست وخواستار توجه بیشتر دولت به جایگاه احزاب شد .

  آقای حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری آینده انقلاب را امیدوارکننده وتوطئه های دشمنان علیه انقلاب را درحال خنثی شدن دانست و تاکید کرد انقلاب ماندنی و دشمنان آن نابودشدنی هستند منوط به اینکه ملت و مسئولین در پاسداری از انقلاب و تحقق آرمانهای آن دست از تلاش و کوشش برندارند .وی با اشاره به چندین بار استعفای آقای آرین منش از مسئولیت موتلفه درخراسان بخاطر مشغله های دیگر از اینکه آقای ترقی درخواست وی را برای مسئولیت موتلفه در خراسان پذیرفته است تشکر نمود .

   حمیدرضا ترقی در پایان این مراسم که در دهه کرامت و آستانه ولادت باسعادت امام هشتم ع وبامداحی برای این مولود مقدس مزین بود با تبریک این ولادت گفت :

خدارا شاکرم که پس از ۲۳ سال کارو خدمت در سنگر مجلس و موتلفه و کمیته امداد. توفیق انتقال از پایتخت سیاسی ایران به پایتخت معنوی جهان اسلام را برای خدمتی دوباره در عرصه سیاسی و اجتماعی و فرهنگی پیدا نمودم .

وی افزود؛ خراسان رضوی و مشهد مقدس امروز نه تنها تکیه گاه معنوی ملت ایران و جهان تشیع است بلکه با ابتکار آن سید خراسانی ؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی به پایگاه ابلاغ راهبردهای سالیانه ولی امر مسلمین حضرت آیه الله امام خامنه ایمد ظله العالی در آغاز هرسال تبدیل شده است .

ترقی گفت : ظرفیت معنوی امام هشتم ع مشهد را به کانون تربیت نخبه گان و ارتقاء سیاسی و دینی مدیران و دانشجویان و طلاب جوان در سطوح مختلف تبدیل ساخته ، گوئیا در کنار مضجع شریف رضوی بذر اعتقادی و سیاسی برای کادرسازیو تربیت آینده سازان کشور بهتر به بار می نشیند.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به وضع سیاسی استان افزود ؛ اگر چه فعالیت ۳۸ حزب ملی و۱۴ حزب و تشکل استانی در خراسان نشان از گرایش نسبتا خوب به کنش های سیاسی و تشکیلاتی و حزبی در این استان است ولی ،

     فضای سیاسی استان به سالم سازی

     فرهنگ تحزب به تعمیق

    وتفاهم و تعامل بین احزاب و تشکلهای سیاسی در جهت تقویت نظام سیاسی کشور به سعه صدرو مفاهمه بیشتر سیاسیون نیازمند است .

ترقی اظهار امیدواری کردکه با اجرائی شدن قانون جدید احزاب و تطبیق شرایط تشکل ها با این قانون ، نوسازی جدیدی در آرایش سیاسی احزاب و تشکل ها در جهت کارآمد تر سازی آنها برای کنش سیاسی مورد نیاز جامعه پدید آید .

 وی با اشاره به گله های آقای آرین منش از کم توجهی به جایگاه احزاب گفت :

بدیهی است که انتظار غلبه تحزب بر فضای سیاسی استان و نقش آفرینی بیشتر آنها در معادلات سیاسی ، مستلزم طی فرآیند جامعه پذیری سیاسی از یک سو و همگرائی بیشتر احزاب  با مطالبات بحق مردم از سوی دیگر است .

 وی در همین رابطه افزود؛ در شرایطی که توسعه سیاسی در میان چالشهای اقتصادی موجود از اولویت ذهن مسئولان کشورافتاده و مشکلات اقتصادی به مهمترین مانع در رشد تحزب در عرصه توسعه سیاسی تبدیل شده ، انتظار کارکرد مطلوب و موثر از احزاب داشتن غیر منطقی است ولی چه بخواهیم و چه نخواهیم تحقق مردم سالاری دینی و تداوم انقلاب اسلامی در ایران به چند چیز چیز نیاز دارد:

  ۱-تربیت نیروی سیاسی – انقلابی –متعهد

  ۲-مشارکت سیاسی بصیرانه ی مردم در صحنه

  ۳-تعمیق فقه سیاسی متناسب با نیاز روز در حوزه های علمیه

  ۴-انسجام و وحدت نیروهای انقلاب برای پاسداری از دستاوردهاو تداوم انقلاب

  ۵-احیاء وگسترش امر به معروف و نهی از منکر و نظارت همگانی در جامعه

که این نیازها فقط از طریق تقویت تحزب میسر است .

ترقی با اشاره به سابقه تاسیس دفتر حزب موتلفه در استان افزود:

حقیر که درسال ۷۳ پس از ۲۰ سال از ارتباط و پیوستن به سران موتلفه ( آقای عسکر اولادی و شهید لاجوردی حاجی حیدری در زندان مشهد یعنی سال ۵۳)با حمایت نماینده ولی فقیه دراستان مرحوم آیه الله طبسی گام اول را در تاسیس دفتر حزب موتلفه اسلامی درخراسان بزرگ را برداشتم بر این باوربوده و هستم که موتلفه اسلامی با صبغه تاسیسش در خانه امام و بدستور امام ؛ باید با محوریت ولایت فقیه در کشور و استانها حرکت سیاسی خودرا تنظیم و هماهنگ نموده و بازوی سیاسی  ولایت فقیه در تحقق اهداف و ارمانهای انقلاب اسلامی باشد . زیرا سیاست ما دینی و دین ما سیاسی است با محوریت امام جامعه .

    وی افزود آنچه آنروز امام از نیروهای انقلابی و موتلفه خواست ؛ ائتلاف همه نیروها ی انقلاب در راه هدف متعالی و گرانسنگ انقلاب یعنی : نظام سازی – دولت سازی – وجامعه سازی اسلامی بود و آنچه امروز ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب اسلامی از ما انتظار دارند ؛ تجمیع ظرفیت عظیم نیروهای اصولگرا و انقلابی برای تحقق راهبردها و سیاستها و آرمانهای نظام و رهبری و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی  است .

  دبیر جدیدحزب موتلفه درخراسان در ادامه گفت : خوشبختانه  نیروهای انقلابی و اصولگرا در استان خراسان از اکثریتی قابل توجه و عظیم برخوردارند که اگر این اکثریت را بتوانیم از :

تنگ نظری سیاسی  تعصبات گروهی ، خود کم بینی سیاسی و سهم خواهی گروهی حفظ و مصون نگه داریم و متقابلا ؛

هم افزائی برای ائتلافی بزرگ را با ارزش گذاری به نیروهای استانی و حساس کردن ، غیرت استانی ،  محقق کنیم ، بی شک آینده استان همچنان در دست نیروهای انقلاب خواهد بود.

  وی در پایان با تشکر از زحمات آقای آرینمنش و دیگر همکاران موتلفه گفت: دست دوستی و مودت و هم افزائی را بسوی همه نیروهای انقلابی استان دراز کرده و در تداوم تلاش های گذشته برای تاثیر گذاری بر معادلات سیاسی استان چند سیاست جدید را دنبال خواهد کرد :

۱-مشی مطالبه گری سیاستهای کلی نظام و رهبری

۲- مطالبه جدی نیازها و مشکلات مردم و ارائه راهکارهای مناسب به مسئولان

۳- تعامل بیشتر عرصه سیاست با حوزه های علمیه

۴- تحکیم وحدت و انسجام نیروهای انقلاب در عرصه تصمیمات مهم و سرنوشت ساز سیاسی استان مثل انتخابات

۵-کادر سازی سیاسی از میان نبروهای انقلابی و متعهد

۶- ارائه تحلیل های متقن از مسائل سیاسی استان

وی در پایان مجددا از دبیر کل و شورای مرکزی حزب و مسئولین استان خراسان بخاطر حضور دراین مراسم تقدیر و تشکر کرد .

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<