حمیدرضا ترقی: برخی پیاده نظام اپوزیسیون خارج نشین شده‌اند/ تعمیم خواست اقلیت به اکثریت برای تزریق پشیمانی است

2018-03-12 ۰ نظر

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: برخی در داخل کشور پیاده نظامی برای اپوزوسیون‌های خارج نشین شده‌اند و با تعمیم مسائل اقلیت به اکثریت مردم دنبال تزریق پشیمانی در جامعه هستند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی، حمیدرضا ترقی درجلسه اعضای شورای استان و شهرستان حزب موتلفه اسلامی استان که در شهرستان بجنورد برگزار شد، با اشاره به ساختار احزاب در قانون اساسی اظهار کرد: جایگاه احزاب در ساختار قدرت کشور و اصول قانون اساسی جایگاه محکم و مستحکمی نیست و قانون اساسی مشوقی برای فعالیت‌های حزبی قائل نیست.

وی ادامه داد: قوانین فعلی کاستی‌های متعددی دارد که قوانین در حال تدوین برای رسیدن به حد مطلوب در حال آماده‌سازی است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اثرگذاری و کارکرد مطلوب در کادر سازی انقلاب را از وظایف اصلی در احزاب عنوان کرد و افزود: باید به سمت جایگاه اثرگذاری و کارکرد مطلوب در کادر سازی انقلابیون و تأثیرگذاری در فرآیند انقلاب پیش برویم.

وی همچنین اظهار کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم که متأسفانه تاکنون در دولت سازی و جامعه سازی اسلامی توفیق کافی حاصل نشده است و نتوانسته‌ایم دولت و بعدازآن جامعه اسلامی بر اساس معیارهای اسلام ناب تشکیل دهیم که باید با هر مانعی درراه اسلامی کردن نظام اجرایی است مورد برخورد قرار گیرد تا رسالت نظام به نحو مطلوب انجام شود.

ترقی به آسیب‌های این تأخیر در عملکرد اسلامی سازی اشاره کرد و گفت: تأخیر در دولت سازی و جامعه سازی اسلامی موجب می‌شود که نسل اول انقلاب طعم شیرین انقلاب، جامعه و دولت اسلامی را نچشد و باعث ایجاد دلسردی شود که حتی این دلسردی به نسل‌های بعدی انقلاب نیز تعمیم پیدا می‌کند.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های دشمنان برای تزریق پشیمانی در جامعه پرداخت و تصریح کرد: امروز دشمن تلاش می‌کند تا جامعه را پشیمان از انقلاب نشان دهد و باید همه نیرو و توان خود را در تحقق هدف و آرمان انقلاب به‌کارگیری کنند تا حاکمیت اسلام بر جامعه محقق شود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: امروز با چالش‌های مختلفی در تحقق آرمان‌ها روبه‌رو هستیم که عمدتاً از سوی کسانی است که از ابتدا با هویت و محتوای انقلاب و نظام مشکل داشتند و این گروه‌های کسانی هستند که از همان ابتدای انقلاب جمهوریت را قبول داشتند اما با اسلامیت مخالف بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: امروز برخی جریان‌های سیاسی داخلی سخنان ۱۲ سال گذشته خود را تکرار می‌کنند و از به تاریخ سپرده شد امام سخن گفته و تفکر امام را غیرقابل‌دوام در فرآیند انقلاب بیان می‌کنند و برخی‌ دیگر نیز در اطراف بیت امام هستند اما به فقه امام اعتقاد ندارند و دنبال شرایط دیگر می‌گردند.

ترقی همچنین به توصیه‌هایی در ارتباط با اقدامات لازم در جریان‌های انقلابی پرداخت و گفت: نیروهای انقلابی در بسترهایی همچون انتخابات باید بر انسجام خود روزبه‌روز بیفزایند و تأثیرگذاری بر جامعه را ارتقا دهند و تلاش کنند مسیر انقلاب برای تحقق آرمان‌ها هموار شود تا راه و مسیر برای درخواست‌های رهبری  امکان پذیر گردد.

وی خاطرنشان کرد: پیشگامی نیروهای انقلاب در تحقق اهداف رهبری و انقلاب با مفهوم پشت ولایت حرکت کردن متفاوت است زیرا بعضی‌ها رهبری را سپر بلای خودکرده‌اند و بانام پشت رهبری حرکت کردن ایشان را محل آسیب قرار داده‌اند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی  وظیفه نیروی‌های انقلابی را پیش روی و بسترسازی برای پیاده‌سازی اهداف نظام و انقلاب عنوان کرد و گفت: باید نیروهای انقلاب با بسترسازی برای پیاده‌سازی اهداف نظام و انقلاب، برد لازم و تأثیرگذاری دقیق در جامعه را ایجاد کنند.

وی در ادامه به اتفاقات درصحنه اجتماعی کشور اشاره کرد و ادامه داد: امروز برخی‌ها از ضعف‌های دولت و ناکارآمدی در اقتصاد و اجتماع برداشت می‌کنند که جامعه در حال انفجار است و تلاش می‌کنند تا خواست اقلیت را به اکثریت تعمیم دهند.

ترقی در تشریح این موضوع گفت: سرمایه‌گذاری در موضوع بی‌حجابی یکی از این موارد بود که برای ایجاد حرکت در خیابان تمام سرمایه و هزینه خود را گذاشتند که تنها ۴ یا ۵ نفر آن‌هم فریب‌خورده و مانکن و بهایی در خیابان آمدند اما برخی‌ها سعی کردند که این موضوع را تعمیم به‌کل کشور دهند و مطالبه ۴ نفر را میلیونی جلوه دهند.

وی ادامه داد: دقیقاً روزنامه‌هایی نیز هستند که مکمل اپوزسیون‌های خارج نشین نظام عمل می‌کنند و نقش” تئوریک “را در این برنامه‌ها ایفا کرده به‌نحوی‌که در اغتشاشات اخیر که فقط ۴۰ هزار نفر درمجموع کل کشور درصحنه حضور داشتند این رسانه‌ها از جمعیت میلیونی می‌نوشتند.

این فعال سیاسی همچنین در انتها به برخی اولویت‌های اصلی کشور در زمان کنونی اشاره کرد و گفت: مسئولان باید اولویت‌هایی ازجمله ترجیح روحیه جهادی بر روحیه اشرافی گری و دیوان‌سالاری، ترجیح مستضعفین بر مرفعین و نیز حمایت از تولید و اشتغال را از اولویت‌های اصلی خود در امور کشور قرار دهند تا بتوان بر مشکلات فعلی فائق آمد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<