حزب موتلفه اسلامی تائید حکم زندان برای «شیخ علی سلمان» توسط آل‌خلیفه را محکوم کرد

2016-12-16 ۰ نظر

حزب موتلفه اسلامی تائید حکم زندان برای شیخ علی سلمان توسط آل‌خلیفه را محکوم و تاکید کرد: این حکم ظالمانه از جانب وجدان‌های آگاه و آزاد، مردود و تحریک‌آمیز بوده و نشان دهنده این است که این رژیم به درخواست‌های مطرح شده برای حل بحران سیاسی بحرین بی توجه است.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، متن بیانیه این حزب در محکومیت حکم زندان «شیخ علی سلمان»، دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین به شرح زیر است:

«رژیم آل خلیفه در ادامه سرکوب گسترده مردم مسلمان بحرین که با اعتراض های مسالمت آمیز خواهان به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت خود هستند، نسبت به تایید حکم ظالمانه ۹ سال زندان علیه «شیخ علی سلمان» توسط دادگاه استیناف مبادرت کرده است. «شیخ علی سلمان» یک شخصیت ملی، برجسته و محبوب مردم بحرین است که همواره بر مسالمت‌آمیز بودن اعتراض ها به منظور احقاق حقوق مردم و دستیابی به راه‌حل‌های قانونی برای بحران سیاسی در این کشور تاکید داشته است.

این حکم ظالمانه از جانب وجدان‌های آگاه و آزاد، مردود و تحریک‌آمیز می باشد و نشان دهنده این است که این رژیم به درخواست‌های مطرح شده و مشروع، برای حل بحران سیاسی این کشور بی توجه بوده و با عمق بخشیدن به این بحران سیاسی، حقوق انسانی عموم مردم بحرین و به خصوص شیعیان این کشور را نقض کرده است.

این حکم تنها پس از چند روز از سفر «ترزامی» نخست وزیر انگلیس به بحرین و افتتاح رسمی پایگاه نظامی انگلیس در این کشور صورت گرفته است و می تواند دخالت های تاریخی استعمارگران در سرکوب حرکت های آزادی خواهانه و ملی و مردمی، در کشورهای منطقه را به ذهن ها متبادر کند.

حزب موتلفه اسلامی با محکومیت این اقدام رژیم بحرین، از همه سازمان‌ها، نهادها و فعالین بین‌المللی و حامی حقوق بشر درخواست می‌کند تا صدای اعتراض خود را نسبت به تداوم سرکوب، اعمال خشونت و نادیده انگاشتن حقوق اساسی مردم این کشور بلند کرده و این رفتار غیر انسانی رژیم آل خلیفه و هم پیمانان مرتجع منطقه‌ای آن را محکوم کنند.

امید داریم آزادی بی قید و شرط شیخ علی سلمان، سر آغازی برای دستیابی به راه‌حلی سیاسی با هدف بازگشت ثبات و آرامش به بحرین و برخورداری مردم این کشور از کرامت و آزادی باشد»

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<