حجت الاسلام پورمحمدی: جمهوری اسلامی می‌تواند معادلات منطقه‌ای و جهانی را عوض کند

2019-06-17 ۰ نظر

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: ما مؤلفه‌های قدرت زیاد داریم ولی مهمترین مؤلفه ما همان شهادت و فلسفه آن است. جمهوری اسلامی می‌تواند معادلات منطقه‌ای و جهانی را عوض کند.

 حجت الاسلام پورمحمدی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در مراسم پنجاه و چهارمین سالگرد طلایه داران آفتاب که در مؤسسه فرهنگی موتلفه اسلامی برگزار شد، گفت: امروز دنیا دنبال طراحی بی خیالی نسبت به مرگ است. طوری طراحی می‌کنند تا یاد مرگ از انسان دور شود و کسی از مرگ و قبرستان نهراسد.

وی افزود: ما در کشورمان همین موضوع را داریم و در دوران وزارت کشور هم یکی از درگیری‌های من با برخی این بود که قبرستان باید داخل شهر باشد تا یاد مرگ با انسان همراه شود اما این اتفاق رخ داده و اسم قبرستان را هم به آرامستان تغییر دادیم. فلسفه شهادت به جهاد معنا می‌دهد. شهادت صرفاً یک حادثه نیست که یکباره رخ دهد بلکه یک تفکر و فرهنگ است که استمرار دارد.

پورمحمدی تاکید کرد: باید تفکر شهادت را در زندگی تعقیب کنیم. شهادت یعنی از مرگ نترسیدن و به سمت آن حرکت کردن چرا که شهادت به دیدار با خداوند می‌انجامد و معنایش به آینده امیدوار بودن است.

وی تاکید کرد: اگر ملت ما امروز این جایگاه را دارد و جلوی ترامپ می‌گوید نه و اگر رهبر ما می‌گوید ترامپ را شایسته مذاکره نمی دانم به این دلیل است که فرهنگ شهادت در این کشور حاکم است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: ما مؤلفه‌های قدرت هم زیاد داریم ولی مهمترین مؤلفه ما همان شهادت و فلسفه آن است. جمهوری اسلامی می‌تواند معادلات منطقه‌ای و جهانی را عوض کند. دشمنان سعی می‌کنند با استفاده از همین موضوع به ما ضربه بزند و شکل گیری داعش و تاکید آنان روی موضوع جهاد و شهادت به همین دلیل است تا مذهب را برابر مذهب قرار دهند.

وی در ادامه گفت: فعالان سیاسی نتوانستند فرهنگ سیاسی را در جامعه ما شکل دهند و این یکی از ضعف‌ها و مشکلات ماست. ما الان حدود سیصد حزب در وزارت کشور ثبت کردیم و نزدیک هشتاد یا نود حزب داریم. این معنایش حزب بازی است و رفتار سیاسی ما را تعریف نمی‌کند و فضای سیاسی کشور را شکل نمی‌دهد.

پورمحمدی افزود: ما در مشخص کردن تعاریف خودمان از حزب و تحزب کم کاری داریم و تولید مناسب و تدابیر لازم را در این زمینه نداشتیم و با کمبود اقناع عمومی و فضای سیاسی مواجهیم تا جایی که یک شایعه در فضای مجازی کاملاً افکار عمومی را در دست می‌گیرد.

وی تاکید کرد: نظام اقتصادی ما هم از آنچه در دنیا مرسوم است عقب است چه رسد به آنکه ما به مفاهیم دینی در این زمینه نزدیک کند. ما چون بنیه‌مان در این زمینه ضعیف است. وقتی دشمن می‌خواهد حمله کند به همین بخش دست می‌اندازد و دیوانسالاری نادرست است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در پایان افزود: امروز در کشور نیازمند یک تحول اساسی در سیاست هستیم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم و اگر این راه را برویم دیگر تهدیدهای ترامپ راه به جایی نخواهد برد. تهدید را زمانی می‌توانیم از بین ببریم که در بستر سیاسی، فعالان سیاسی و احزاب تحول ایجاد کنیم و نظام مدیریتی مان را متحول سازیم.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<