حجت‌الاسلام علی‌پناه در مراسم روضه دهه صفر موتلفه اسلامی: جامعه ما نسبت به مساله مهدویت منفعل شده است/تا قیامت بدهکار خمینی کبیر و شهدا هستیم

2017-11-12 ۰ نظر

حجت‌الاسلام میثم علی‌پناه بیان اینکه ما تا قیامت بدهکار خمینی کبیر و شهدا هستیم، گفت: امروز عده‌ای در لباس روحانیت می‌خواهند این عزت و آبرویی را که امام(ره) برای ما به ارمغان آورد، مخدوش کنند.

IMG_8292

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، «حجت‌الاسلام میثم علی‌پناه» در مراسم روضه دهه آخر صفر حزب موتلفه با بیان اینکه یکی از مهمترین نعمت‌های الهی که به واسطه آن، بر انسان منت نهاده شده نعمت ولایت امام علی(ع) است، گفت: ما در قبال نعمت ولایت وظایف مهمی داریم و اگر از انجام هرکدام از آنها کوتاهی کنیم، قطعا در قیامت عقب خواهیم ماند.

*جامعه ما نسبت به مساله مهدویت منفعل شده است

وی افزود: یکی از وظایف ما در قبال نعمت ولایت، بحث امام شناسی است. قهری‌ترین اثر عدم امام شناسی همین حال انفعالی است که امروز در جامعه در قبال مساله ظهور مشاهده می‌کنید. چرا امروز ما جای خالی امام زمان(عج) را در زندگی خود احساس نمی‌کنیم؟ چرا دلتنگ ایشان نمی‌شویم؟ این حالت انفعال ناشی از بی‌ارادتی مردم به امام(عج) نیست بلکه برآمده از عدم شناخت نسبت به جامعه مهدوی است.

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به وظایف دستگاه آموزش و پرورش در حوزه امام شناسی، گفت: طلایی دوران سنی فرزندان ما در اختیار آموزش و پرورش است اما آیا این دستگاه یک برنامه مدون و مطالعه شده برای تعمیق باورهای مهدوی دانش‌آموزان دارد؟

حجت‌الاسلام علی‌پناه تاکید کرد: عملکرد تمام دستگاه‌های فرهنگی ما در حوزه مهدویت نشان دهنده این است که ظاهرا ما می‌خواهیم امام زمان(عج) همچنان در غربت بمانند.

وی افزود: امروز ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و همه نهادهای فرهنگی و اجرایی هم در اختیارمان بوده، اما آیا یک فیلم فاخر در حوزه مهدویت ساخته‌ایم؟ اولین وظیفه ما این است که حضرت ولی‌عصر(عج) را از غربت دربیاوریم.

*تا قیامت بدهکار خمینی کبیر و شهدا هستیم

این کارشناس مسائل مذهبی در ادامه با بیان اینکه ما تا قیامت بدهکار خمینی کبیر و شهدا هستیم، گفت: سلام خدا به روح امام(ره) که به ملت ما عزت و آبرو داد. عده‌ای امروز می‌خواهند این عزت و آبرو را مخدوش کنند. خدا از کسانی که در لباس روحانیت به این مردم و خون شهدا خیانت کرده و دائما یاوه سرایی می‌کنند، نگذرد. منصب و ریاست این افراد همه حاصل خون شهیدان ماست

حجت‌الاسلام علی‌پناه افزود: تجربه نشان داده، کسانی که به خون شهید خیانت کردند رسوا و شرمنده عالم شدند. برخی مسئولین باید این مهم را بفهمند که عاقبت پشت پا زدن به خون شهدا سرنگونی است.

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<