حجت‌الاسلام خرسند: تمدید تحریم‌ها نتیجه تحقیر منتقدین برجام است

2016-12-05 ۰ نظر
عضو شوای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، گفت: برجام را بزرگ نمایی کردند و به انتقاد منتقدین بها ندادند و آنها را تحقیر کردند و امروز تحریم های ده ساله محصول برجام است.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی به نقل از شما، حجت‌الاسلام محمد خرسند عضو شوای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درخصوص نقض برجام از سوی آمریکا، گفت: برجام امتحانی بود که نشان داد آمریکا صداقت ندارد و دشمن شماره یک بشریت است و از گذشته تا به امروز به هیچ تعهدی پایبندی نداشته و ندارد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند: به مذاکرات خوش بین نیستند و این عدم خوش بینی معظم له اکنون خود را نشان می دهد، در مذاکرات بسیار امتیاز دادیم و در مقابل جز حرف، منفعتی دریافت نکردیم.

عضو شوای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه دولت متاسفانه اولویت اصلی خود را بر برجام گذاشت و خاطر نشان کرد: اگر دولت وقتی که بر روی برجام گذاشت بر دیگر موضوعات کشور گذاشته بود، شاید الان بسیاری از مشکلات کشور حل شده بود، اولویت اصلی را گذاشت بر امری که از اول هم معلوم بود به سرانجام نخواهد رسید.

وی تصریح کرد: برجام را بزرگ نمایی کردند و به انتقاد منتقدین بها ندادند و آنها را تحقیر کردند و امروز تحریم های ده ساله محصول برجام است و برجام بر تحریم های از بیست سال قبل ایران، هیچ تاثیری نداشته است، در حالی که روح برجام برداشتن تحریم ها بود و تهدید می کنند تحریم های دیگری هم اضافه می کنیم، درست است که این گفته آمریکایی ها است، ولی تجربه نشان داده است، کشورهای اروپایی در برابر آمریکا ذلیل هستند و سیاست مستقلی ندارند که بخواهند بیان کنند، مستقلا تحریم های آمریکا را نادیده می گیریم.

عضو شوای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه دولتمردان باید واقعیت ها را بپذیرند و برای اعتماد زیادشان به غرب و آمریکا از مردم عذرخواهی و جبران کنند و ادامه داد: اولویت دولت بر حل مشکلات کشور بر اساس سیاست اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قرار گیرد. اگر در مسائل اقتصادی به داشته های داخلی اعتماد کنیم و روی پای خودمان بایستیم، هیچ تحریمی نمی تواند کشور را از پا در بیاورد، کما اینکه تا الان نتوانسته است.

خرسند برجام را باعث امیدواری دشمن به موثر بودن تحریم ها دانست و خاطر نشان کرد: اظهار احساس ضعفی که برخی مسئولین کشور در برابر تحریم ها می کردند و حتی آب خوردن را هم به تحریم ها ارتباط می دادند، جبران کنند، روی پای خود و ملت بیایستند، به حرفهای به ظاهر زیبا و تو خالی دشمن توجه نکنند، آمریکا را بشناسند، بدانند ماهیت آمریکا، ماهیت دشمنی، نامردی و از پشت خنجر زدن است و اعتماد نکند به دشمنی که به کرات دشمنی اش اثبات شده است.

وی تاکید کرد: آمریکا با سوابق سیاه دشمنی با ملت ایران، دلسوز ما نیست که پایبند به برجام باشد، ان شاء الله که مسئولین نیتشان خیر بوده است، اما بدانند که نمی شود به دشمن اعتماد کرد، امروز جمهوری اسلامی ایران باید روی پای خود بیایستد، جواب دندان شکن به آمریکا بدهد، بسته ای که دولتمردان در مقابل بد عهدی آمریکا از آن حرف می زنند، بسته ای انقلابی باشد، که دشمن را ادب کند و باید در وقت خودش اجرایی شود، به اطلاع مردم برسانند و اقدامات لازم و قاطع انجام بدهند، تا آمریکایی ها بفهمند، جمهوری اسلامی ایران گزینه های روی میز فراوانی دارد، دشمن باید ادب شود و سیلی به گوشش بنوازند که متوجه شود، ملت ایران زیر حرف زور نخواهد رفت.

خرسند تصریح کرد: تعبیری که مقام معظم رهبری فرمودند: اگر برجام را پاره کنند، ما آن را آتش می زنیم. دشمن باید بدانند حیات جهوری اسلامی ایران وابسته به برجام نیست، برجام مثل بقیه کارها، یک فعالیت سیاسی و دیپلماتیک است و اولویت اول و آخر ما نیست، متاسفانه دولت برجام را خیلی بزرگ جلوه داده است و به گونه ای جا انداختند که برجام همه مشکلات کشور را یک شبه حل می کند، در حالی که این گونه نیست، برجام هم یک معاهده بین المللی مثل سایر معاهدات است کما اینکه آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده است و متناسب با روحیه انقلابی به شدت با دشمن برخورد شود تا آنها را سر عقل بیاورد و ادب کند.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<