حجت‌الاسلام خرسند: اقدام ترامپ درخصوص اعلام بیت‌المقدس بعنوان پایتخت اسرائیل، موجب توجه مجدد کشورهای اسلامی به موضوع فلسطین شد

2017-12-10 ۰ نظر

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اقدام ترامپ موجب توجه مجدد کشورهای اسلامی به موضوع فلسطین شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد خرسند در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه اقدام آمریکا در انتقال پایتخت خود به بیت المقدس در کوتاه مدت و درازمدت به ضرر جبهه استکبار بوده و نابودی اسرائیل را سرعت می دهد، اظهار کرد: رهبر انقلاب هم اشاره کردند که دلیل این اقدام آنها عجز و نه قدرت دشمن است. البته این اقدام برنامه ریزی شده انجام شده و باید ببینیم چه زمینه هایی فراهم شده که آمریکا این اقدام را انجام داده است. این اقدام به خصوصیت فردی ترامپ بر می گردد که وی فردی ناشی بوده و عقلانیت در کارهایشان وجود ندارد، اما از سویی توافقات پشت پرده سران برخی کشورهای اسلامی و عربی نیز در این اقدام موثر بوده است زیرا آنها به دنبال عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی هستند.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر روابط سران برخی کشورهای اسلامی از جمله رژیم عربستان با رژیم صهیونیستی عادی سازی شده بود، خاطرنشان کرد: آمریکا وقتی دید که رژیم صهیونیستی از نظر برخی کشورهای اسلامی دیگر اشغالگر و منفور نیست، اقدام به انتقال پایتخت خود گرفت. اما آمریکا با این کار حماقت به خرج داد زیرا تلاش آمریکا برای ایجاد جنگ های نیابتی، مسلمان کشی، فتنه انگیزی و راه انداختن جنگ های مذهبی در منطقه برای آن بود که دشمنی‌ها را از اسرائیل دور کند با این وجود  اقدام اخیر ترامپ موجب شد کشورهای اسلامی بار دیگر رژیم صهیونیستی را دشمن شماره یک خود تلقی کرده و راه را برای مقابله با اسرائیل گم نکنند.

خرسند ادامه داد: دشمن تلاش کرد با ایران هراسی، ایران را دشمن کشورهای منطقه قلمداد کند اما اقدام اخیر ترامپ موجب شد که عدو سبب خیر شود و مسلمانان بار دیگر اسرائیل را به عنوان دشمن شماره یک خود تلقی کنند.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<