حبیبی: گرفتن عکس سلفی نمایندگان فراکسیون امید با موگرینی حقارت‌ آمیز بود / روحانی به ۱۰ وظیفه کلیدی در سوگند ریاست‌جمهوری عمل کند

2017-08-06 ۰ نظر

محمد نبی حبیبی با اشاره به مفاد سوگند نامه ریاست جمهوری گفت: ۱۰ وظیفه کلیدی در اداره کشور وجود دارد که روحانی وفق مفاد سوگند ریاست جمهوری باید به آن عمل کند.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، وی در پایان نشست دبیران حزب اظهار کرد: پاسداری از مذهب رسمی کشور، نظام اسلامی و قانون اساسی سه وظیفه مهم رئیس جمهور است که در سرلوحه وظایف ده‌گانه وی در سوگند ریاست جمهوری به آن اشاره شده است. لذا رئیس جمهور باید در صف اول صیانت از دین، نظام و قانون اساسی باشد.

حبیبی افزود: رئیس جمهور باید خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور کند. ترویج دین، اخلاق و گسترش عدالت، پرهیز از خودکامگی و دفاع از آزادی و حرمت مردم از دیگر وظایف رئیس‌جمهور است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین تاکید کرد: مهمترین و کلیدی‌ترین وظیفه در مفاد سوگند‌نامه رئیس‌جمهور حراست از مرزهای کشور و دفاع مقتدرانه از استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است، لذا می‌بینیم سمت‌های کلیدی کشور به شخص رئیس‌جمهور واگذار شده است.

وی گفت: رئیس جمهور رئیس شورایعالی امنیت ملی است و از این طریق استقلال سیاسی و حراست از مرزها را نیز برعهده دارد. رئیس‌جمهور رئیس شورای پول و اعتبار بوده و مسئول سازمان برنامه و بودجه کشور است و همچنین رئیس شورایعالی انقلاب فرهنگی است و از این طریق وظایف خود را در حراست از استقلال کشور اعمال می‌کند.

حبیبی با اشاره به مفاد حکم تنفیذ حکم ریاست جمهوری از سوی رهبری گفت: اینکه رهبر انقلاب در حکم تنفیذ آورده‌اند، رئیس جمهور در بزرگداشت ارزشها و مبانی انقلاب صراحت داشته باشد، برای استقرار عدالت، جانبداری از محرومان و اجرای احکام اسلامی و وحدت ملی است. اینکه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تنفیذ خطاب به آقای روحانی تاکید کردند «اجازه دهید منتقدین دیدگاه‌های خود را بیان کنند و به میان مردم بروید و از انتقاد مخالفان آشفته نشوید» ناظر به مفاد سوگند‌نامه است که رئیس‌جمهور باید پاسدار آزادی مردم باشد و از حرمت مردم دفاع کند.

وی به سخنان رئیس جمهور در مراسم تحلیف اشاره کرد و گفت: ما نگاه آقای روحانی به برجام و نتایج آن را قبول نداریم زیرا وی در همین نطق تحلیف گفت «امروز روزگار رونمایی از مادر تحریم‌ها نیست بیایید از مادر همکاری‌ها رونمایی کنیم» این سخنان از باب نصیحت به زورگویان عالم خوب است اما همه ما می‌دانیم که آمریکایی‌ها ارزشی برای گفتگوها و توافقات دوجانبه و چند جانبه قائل نیستند. آنها فقط می‌خواهند زور خود را به رخ ما بکشند و در ستم به ملت ما از چیزی فروگذار نکنند. چطور ما می‌توانیم از رونمایی مادر مذاکرات سخن بگوییم؟

حبیبی با اشاره به اظهارات اخیر خانم موگرینی قبل از سفر به تهران تصریح کرد: خانم موگرینی رئیس دیپلماسی خارجی اتحادیه اروپا که در آستانه سفر به تهران از تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمایت کرده بود، به چه دلیلی در مراسم تحلیف دعوت شده بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: نتایج مذاکرات و توافق برجام نشان امیدی به توافق با مجموعه غرب نیست و فقط به قول رئیس جمهور باید به مصلحت خود تکیه کنیم و این را به عنوان «مادر تصمیم‌ها» در روابط با غرب با شجاعت رونمایی کنیم.

حبیبی گرفتن عکس سلفی نمایندگان فراکسیون امید با موگرینی را حقارت‌آمیز خواند و گفت: هزار کیلومتر دورتر از تهران جوانان ما برای استقلال و شرف ملی سر می‌دهند و عزت ملی را ارتقاء می‌بخشند اما عده‌ای حقیرانه در بهارستان با موگرینی عکس می‌گیرند و این حیثیت را بر باد می‌دهند.

وی خطاب به لاریجانی رئیس مجلس تاکید کرد: فکر می‌کنم رئیس مجلس باید برای حفظ حیثیت مجلس طبق آئین‌نامه به این دسته از نمایندگان تذکر بدهد. متاسفانه در سالروز شهادت شهید آیت قهرمان عزت ملی، این کارها واقعا دور از شان ملت ماست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تعطیلی تهران بخاطر مراسم تحلیف را در مورد انتقاد قرار داد و گفت: تعطیلی تهران هزینه گزافی علاوه بر پذیرایی از میهمانان خارجی در برداشته است. این هزینه سرسام‌آور برای اقتصاد ملی و خزانه دولت منطقی نیست. اکنون دولت میلیاردها تومان به اشخاص حقیقی وحقوقی بدهکار است و دعوت از بیش از یکصد هیات خارجی برای شرکت در مراسم تحلیف چه ضرورتی داشته است.

وی در ادامه با اشاره به اظهارات سفیر انگلیس در تهران مبنی بر پایبندی بر توافق برجام گفت: مسئولان ما نباید فریب بازی‌های لندن درتوافق برجام را بخورند. انگلیس مانند آمریکا برجام را نقض کرده است و بر سر راه اجرای برجام سنگ‌اندازی می‌کند.

حبیبی با اشاره به خرید ۹۵۰ تن کیک زرد از قزاقستان خاطرنشان کرد: سخنگوی وزارت خارجه خودمان در ۲۹ فروردین از اخلال انگلیس در این معامله پرده‌برداری کرد بنابراین نباید تردید کرد که لندن در زمین واشنگتن بازی می‌کند.

حبیبی در پاسخ به سؤالی در مورد تحولات منطقه گفت: عربستان در یمن مشغول نسل‌کشی است. این کشتار آن هم در ایام مراسم حج آبرویی برای ریاض در میان مسلمانان جهان باقی نگذاشته است.

وی افزود: پیروزی حزب‌الله در عملیات اخیر یک فتح بزرگ و تاریخی است.  با این پیروزی، لبنان از خطر تروریسم دور می‌شود و امنیت لبنانی‌ها مدیون مجاهدت رزمندگان حزب‌الله است. این پیروزی یک حلقه از پیروزی‌های بزرگی است که نصیب مقاومت شده است. همچنین آزادسازی موصل که مرکز اصلی فرماندهی ترویستها در منطقه بود نیز یک فتح‌الفتوح دیگر بود که طرحهای تجزیه‌طلبانه آمریکا در منطقه را به شکست منجر کرده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: تروریسم در عراق و سوریه نفس‌های آخر را می‌کشد و آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از پایان این دوره احتمالا طرح‌های خائنانه جدیدی را رونمایی می‌کنند که جبهه مقاومت باید آمادگی برخورد با آنها را داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<