حبیبی: پاسخ بدعهدی‌های آمریکا را ملت روز ۱۳ آبان می‌دهد/ دولت باید بداند که قدرت دفاعی کشور قابل معامله نیست

2017-10-29 ۰ نظر

محمد نبی حبیبی با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی مبارزه با استکبار، گفت: پاسخ بدعهدی‌های آمریکا را ملت در روز ۱۳ آبان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، حبیبی در پایان نشست دبیران حزب با اشاره به مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر تشدید تحریم‌ها اظهار کرد: روز ۱۳ آبان روز تجلی خشم و نفرت ملت ایران علیه مظالم دولت‌های آمریکا در نیم قرن اخیر است. امسال ملت ایران شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس را بلندتر از هر سال فریاد خواهند کرد تا جایی که به گوش کاخ نشینان آمریکا و سایر کاخ نشینان برسد.

وی افزود: آمریکایی‌ها در برجام به تعهدات خود عمل نکردند و در دوران پسابرجام هر روز بر حجم تحریم‌ها افزودند و با پررویی هم اعلام می‌کنند ما برجام را قبول نداریم اما از آن خارج نمی‌شویم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: آمریکایی‌ها بازرسی از پایگاههای نظامی ما و مادام‌العمر کردن محدودیت‌های تعهد ایران در برجام و نیز مهار قدرت منطقه‌ای ایران را به عنوان یک صورت حساب جدید روی میز مذاکره گذاشته‌اند. آنها مگر مذاکره با ایران را در خواب ببینند.

حبیبی با اشاره به سفر مکرون و آمانو به تهران تصریح کرد: اگر رئیس جمهور فرانسه می‌خواهد واسطه صورت حساب جدید آمریکا به ایران باشد، بهتر است به تهران سفر نکند.

وی همچنین گفت: مقامات کشورمان باید در واکنش  به درخواست آمانو برای بازدید از تاسیسات نظامی جمهوری اسلامی، پاسخی قاطع بدهند و از او بخواهند تا آمریکایی‌ها را برای انجام تعهداتشان قانع کند؛ در غیر اینصورت عضویت ایران در ان پی تی معنا ندارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: از طنزهای بزرگ تاریخ بشر این است که دولت‌های صاحب زرادخانه‌های هسته‌ای آمده‌اند با یک دولت گفتگو می‌کنند و می‌گویند شما صنعت هسته‌ای صلح‌آمیز خود را تعطیل کنید، اما خودشان همچنان به توسعه و اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی خود ادامه می‌دهند. آن دولت‌ها به ویژه آمریکا می‌گویند صنعت هسته‌ای صلح‌آمیز شما مورد نگرانی ماستف ماهم در پاسخ می‌گوئیم صنعت هسته‌ای ویرانگر و مخرب شما، موجب نگرانی ما و همه بشریت است.

حبیبی افزود: دولت باید این واقعیت را کاملا بداند که قدرت دفاعی کشور قابل معامله نیست. اگر دولت هنری دارد باید در اداره اقتصاد بدون نفت آن را نشان دهد. دولت باید پاسخگوی مطالبات معیشتی مردم باشد چراکه مهمترین مسئله کشور مسئله اقتصاد است نه گفتگوهای بی حاصل که هیچ نفعی برای مملکت ندارد.

وی در ادامه با اشاره به افشای یکی از روزنامه‌ها درخصوص بروز فساد در جریان خرید هواپیما گفت: سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و سازمان حسابرسی باید اولا در مورد صحت چنین خبری اظهارنظر کنند و اگر خبر صحیح است بگویند رصد مفاسد در این سه نهاد نظارتی دست کیست که چنین فجایعی در آن رخ می‌دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه آمریکا در ارتباط با حمایت از جریان ضد انقلاب در داخل کشور، اظهار کرد: تیلرسون گفته است آمریکا در مسیر براندازی ایران قرار دارد و از صداهای مدرن و جریان خاص در ایران حمایت می‌کند. اولا طبق قرارداد الجزایر آمریکا نباید در امور داخلی ایران دخالت کند. ثانیا طی ۴۰ سال گذشته اگر از این جریان خاص و صداهای مدرن کاری ساخته بود تاکنون برای آمریکا می‌کردند.

حبیبی افزود: جریانات سیاسی مدنظر وزیرخارجه آمریکا لازم است تکلیفشان را با حرف‌های وی روشن کنند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم تولد شهید بهشتی و طرح مسایلی در این نشست گفت: مگر می‌شود مجلسی برای گرامیداشت سیدالشهدای انقلاب گرفته شود اما از ظلمی که به او و به یاران امام(ره) رفت سخنی گفته نشود. مگر می‌شود از شهید بهشتی یاد کرد اما از ستمی که منافقان و لیبرالها در حق این مرد بزرگ کردند سخنی به میان نیاورد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به مشکل سپرده‌گذاران برخی مؤسسات مالی و نیز سهام عدالت اشاره کرد و گفت: رئیس مجلس قول داده است این مشکل بزودی حل شود. دولت و قوه قضائیه هم دنبال حل این مساله هستند. سپرده‌گذاران باید صبوری کنند تا این مشکل حل و فصل شود.

حبیبی درخصوص مشکل بوجود آمده در ارتباط با سهام عدالت، تاکید کرد: سازمان خصوصی‌سازی طرف حساب ۴۰ میلیون سهامدار عدالت نیست. شرکت‌هایی که وفق قانون طرف حساب سهامداران عدالت هستند باید به این سؤال پاسخ دهند که چگونه است پس از ۱۰ سال سهام یک میلیون تومانی سهامداران پر نشده است.

وی افزود: تقویم حساب سهامداران را باید سازمان حسابرسی ارائه دهد نه سازمان خصوصی‌سازی؛ فکر می‌کنم مجلس با ورود کارشناسانه به این موضوع، باید مشکل را حل کند. سهامداران عدالت، حقوقی دارند که باید این حقوق وفق قانون ادا شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین پیروزی‌های رزمندگان مقاومت در عراق و سوریه در پاکسازی باقی‌مانده‌های داعش را تبریک گفت و خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در تحریم عراق و سوریه شکست خورده‌اند. با فتح کرکوک هم توطئه تجزیه عراق خنثی شد. آمریکا و اسرائیل می‌خواستند برای تحکیم موقعیت خود در عراق و سوریه، کردها را قربانی کنند. خوشبختانه کردها در فتح کرکوک نشان دادند چنین نقشی را نمی‌پذیرند و مسایل خود را با حکومت مرکزی از طریق گفتگو حل می‌کنند.

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<