حبیبی: مردم ایران در ۲۲ بهمن پاسخ رئیس‌جمهور آمریکا را می‌دهند

2017-02-05 ۰ نظر

دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی در پاسخ به اقدامات اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: ترامپ با آتش بازی می‌کند و مردم ایران در ۲۲ بهمن پاسخ آمریکا را می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، وی در نشست دبیران این حزب اظهار کرد: اعمال تحریم‌های جدید و نیز محدودیتهای روادید علیه شهروندان ایرانی نشانه‌های جدید از تداوم خصومت‌ورزی دولت آمریکا و گامی برای رونمایی از بدعهدی در توافق برجام است.

حبیبی با بیان اینکه دولت باید اقدامات شایسته‌ای برای مقابله به مثل داشته باشد، گفت: کمیسیون نظارت بر اجرای برجام این اقدامات را باید بدرستی رصد کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: ما به احتمال قوی با ترامپ دوران سختی را تجربه خواهیم کرد. اکثر اعضای کابینه او با منافقین سروسری داشته و سابقه شرکت در میتینگ‌های منافقین در پاریس و واشنگتن را دارند. منافقین جدید و قدیم در تداوم خصومت‌ورزی‌های آمریکا نقش دارند.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا تصریح کرد: آمریکایی‌ها نه تنها تحریم‌ها را لغو نکرده‌اند بلکه هر روز تحریم جدید وضع و اعمال می‌کنند.

حبیبی افزود: ترامپ گفته است همه گزینه‌ها روی میز است؛ این حرف جدیدی نیست زیرا همه رؤسای جمهور سابق آمریکا همین حرف را تکرار می‌کردند. دنیا می‌داند که آنها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: ترامپ بدون اینکه خود بفهمد، سوخت لازم برای موتور نفرت ملت ایران را با مواضع اخیر فراهم کرده است.

وی افزود: ۲۲ بهمن امسال، ملت ایران بیش از سالهای گذشته با فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به خیابان‌ها خواهند آمد.

حبیبی با اشاره به قدرت موشکی ایران گفت: آمریکا و اسرائیل حق دارند که از اقتدار موشکی ایران هراس داشته باشند. آنها می‌دانند اقتدار ما مانع مهمی در مقابل عملی شدن نیت‌های تجاوزکارانه آنهاست.

وی با اشاره به عمق نفوذ استراتژیک ایران در منطقه و جهان، تصریح کرد: ترامپ گفته است آمریکا در حال فروپاشی است، بطوری که هزینه ساخت یک مدرسه را در بروکلین یا لس آنجلس ندارد. او گفته است می‌خواهم مطمئن شوم در دوره من هیچکس در خیابان‌های آمریکا از فقر نمی‌میرد. او گفته با پول جنگ در خاورمیانه می‌توانستیم دوباره آمریکا را بسازیم. با این حساب چطور می‌شود حرف‌هایی بزند که بوی جنگ می‌دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: این حرف‌ها نشانه سردرگمی دستگاه جدید رهبری در آمریکاست. لذا ما معتقدیم آنها گرفتارتر از این هستند که بتوانند کاری کنند.

حبیبی تاکید کرد: ما از رئیس‌جمهور و دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهیم در برابر رجزخوانی‌های ترامپ پاسخی قاطع به پشتوانه ملت بدهند تا دیگر آنها اصل رجزخوانی را فراموش کنند. دست آمریکا در خلیج فارس و خلیج عدن و نیز در غزه و لبنان و سوریه زیر ساطور ملت‌های منطقه است؛ فرزندان اسلام اراده کنند آن را قطع می‌کنند.

وی با اشاره به تسلیم تفریغ بودجه از سوی دیوان محاسبات به مجلس، خاطرنشان کرد: ۵ نکته کلیدی در تفریغ بودجه سال ۹۴ وجود دارد که باید به آن دقت کنیم. اول اینکه رئیس دیوان گفته است تنها ۳۳ درصد احکام بودجه ۹۴ رعایت شده است. سؤال این است وقتی مجلس و دولت در ماههای پایانی سال وقت خود را روی دقت در احکام بودجه مصروف می‌دارند چرا در عمل تنها ۳۳ درصد به آن عمل می‌شود؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: دومین نکته این ست که در گزارش تفریغ بودجه آمده است از میان ۱۱۳ مورد واگذاری‌ها برای خصوصی‌سازی تنها ۵ مورد به فروش رسیده است. سؤال این است چرا روند خصوصی‌سازی در دولت یازدهم انقدر کند است؟ چرا به اجرای سیاستهای اصل ۴۴ اهتمام نمی‌شود و دولت همچنان در روند کوچک‌سازی و سبک‌سازی مدیریت خود اخلال می‌کند؟

حبیبی تاکید کرد: سومین مساله اینکه در گزارش آمده است تنها اندکی بیش از ۳ میلیون نفر یارانه پردرآمدها حذف شده است در حالی که رئیس دیوان محاسبات می‌گوید حداقل ۲۹ میلیون نفر از یارانه پردرآمدها باید حذف می‌شد. چرا دولت همچنان اصرار دارد تقریباً به همه یارانه بدهد در حالی که نیک می‌دانیم میلیونها نفر به یارانه دولت نیاز ندارند. به نظر ما یارانه مختص نیازمندان واقعی است که باید هم ادامه یابد

وی با اشاره به چهارمین نکته درتفریغ بودجه ۹۴ که به مساله صادرات نفت اختصاص دارد، گفت: دولت در سال ۹۴ بطور متوسط روزی ۰۰۰/۱۲۸/۱ بشکه نفت صادر کرده است. این نشان می‌دهد گفتگوهای برجام و رفع تحریم‌ها روی صادرات نفت اثر زیادی نداشته است. دولت سابق هم در همین حدود نفت صادر می‌کرده است.

حبیبی پنجمین مورد از تفریغ بودجه ۹۴ را عدم دسترسی به پول نفت‌های فروخته شده در بانک‌های خارجی عنوان کرد و گفت: کل درآمد نفت در سال ۹۴ اندکی بیش از ۲۲ میلیارد دلار بوده است. در حالی که پولهای نفت ما در بانکهای اروپایی و آسیایی بلوکه است. ما نمی‌توانیم به آن دسترسی پیدا کنیم و پولی وارد کشور نشده است. طبق چه قانونی تسعیر و ریال آن به خزانه واریز شده است. گزارش تفریغ ۹۴ در این باره ساکت است. پولی که وصول نشده است چگونه وصول شده تلقی شده است؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به بررسی بودجه ۹۶ در مجلس نیز گفت: امیدوارم نمایندگان محترم مجلس در زمان بررسی بودجه ۹۶ به موضوع تفریغ بودجه در سال ۹۴ توجه کنند و اگر تبصره‌ها و احکامی وجود دارد که به هر دلیل قابل اجرا نیست وقت خود و شورای نگهبان و دولت را نگیرند.

وی در ادامه به ایام الله دهه فجر و طلیعه چهل سالگی انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: نهال انقلاب هر سال تنومند‌تر می‌شود. اخیرا غربی‌ها اعتراف کردند ایران هفتمین قدرت نظامی جهان است.

حبیبی افزود: ملت ما با گفتمان امام و طی طریق راه امام(ره) امروز به جایگاهی رسیده است که دشمنان اسلام و ایران نمی‌توانند آسیبی به آن برسانند. زرادخانه موشکی ایران آماده است هر تجاوزی را در هر سطحی در کمترین زمان ممکن پاسخ دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه ما استقلال کشور را ارج می‌نهیم و به آزادی‌های سیاسی افتخار می‌کنیم، اظهار کرد: این از برکات انقلاب و زحمات امام، رهبری و شهیدان راه انقلاب و اصول عامه ملت ایران است.

وی گفت: امروز ملت ایران الگویی برای همه ملت‌های جهان است و رهبری انقلاب چون خورشیدی در سپهر سیاست جهان می‌درخشد و الهام‌بخش نهصت‌های رهایی‌بخش است.

حبیبی تاکید کرد: ما ۲۲ بهمن همپای ملت ایران به خیابان‌ها خواهیم آمد و با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل پیروزی‌های غرورانگیز انقلاب را جشن می‌گیریم.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<