حبیبی: مذاکره با آمریکا مثل گذشته بی فایده است/ شهید حججی یک پدیده کم نظیر در تاریخ مقاومت ملت ایران است

2017-08-20 ۰ نظر

محمدنبی حبیبی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر ادامه مذاکره با آمریکا برای لغو تحریم‌های غیرهسته‌ای، گفت: مذاکره با آمریکا مثل گذشته بی فایده است

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، حبیبی در پایان نشست دبیران حزب، با بیان اینکه رئیس جمهور گفته است تحریم‌های هسته‌ای برداشته شده است و اگر بخواهید همه تحریم‌ها برداشته شود باید اجازه دهید مذاکره کنیم، اظهار کرد: این حرف با مطالبی که خود آقای روحانی راجع به بی اعتمادی به آمریکا بیان کرده‌اند در تضاد است. از طرفی تا آنجا که ما سراغ داریم مسئولان بانک مرکزی و انرژی اتمی و برخی دیگر از مسئولان برجام دستاورد قابل اعتنائی نداشته است.

وی افزود: آقای رئیس جمهور دو سال پیش گفته بودند ما چیزی را امضاء نمی‌کنیم مگر اینکه در همان روز همه تحریم‌های اقتصادی مالی و بانکی لغو شود پس چرا تاکنون لغو نشده است؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی یادآور شد: تجربه کودتای ۲۸ مرداد و جنایات آمریکا در ایران هر سیاستمدار دلسوزی را به این فکر می‌اندازد که به فکر منافع ملت و مصالح ملی باشد. چرا باید با این عبرت‌های تاریخی حرفی زد که بیشتر به یک سراب شبیه است.

حبیبی با اشاره به نحوه بررسی وزرای پیشنهادی در مجلس خاطرنشان کرد: بعضی از نمایندگان به عنوان مخالف ثبت نام کردند اما سخنانشان در موافقت با وزیر مربوطه بود؛ آنها با این کار فرصت نقد مشفقانه را از دیگر نمایندگان گرفتند. این روش قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه امروز مردم در زندگی خود تحولی اساسی می‌خواهند، گفت: آنها خواستار پاسخگویی دولت به مطالبات خود به ویژه در حوزه معیشت، اقتصاد و اشتغال هستند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: از امروز وزرای محترمی که از مجلس رای اعتماد گرفته‌اند، باید در حوزه اقتصاد به سوال مردم و نمایندگان ملت پاسخ‌های قانع کننده‌ای بدهند.

حبیبی تصریح کرد: در حال حاضر رکود چتر خود را در بازار و بنگاه‌های اقتصادی بگونه‌ای پهن کرده است که صدای هر تولید کننده و توزیع کننده‌ای را در آورده است. امروز بهمن نقدینگی بی سابقه همه چیز را می‌بلعد و چشم‌انداز روشنی از رونق اقتصادی بدست نمی‌دهد. دولت و وزرا باید از فرصت رای اعتماد استفاده کرده و مردم را به آینده امیدوار کنند.

وی با اشاره به حاشیه‌ها و جنجال آفرینی‌هایی که طی روزهای اخیر پیرامون بیماری یکی از سران فتنه ایجاد شده است، گفت: یک جریانی که در اوج فتنه به پارلمان اروپا و کنگره آمریکا رفتند و دشمنان ایران را تشویق به تشدید تحریم‌ها کردند امروز می‌خواهند با قربانی کردن مهدی کروبی برای تشویق ترامپ جهت تداوم تحریم‌ها سند حقوق بشری مهیا کنند؛ امیدواریم آقای کروبی و خانواده‌اش متوجه این توطئه بشوند و در این مسیر گام برندارند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: من متأسفم از اینکه برخی نمایندگان مجلس در داخل این طرح بازی می‌کنند.

حبیبی در ادامه با اشاره پدیده شهید حججی در عصر ما گفت: استقبال مردم مشهد، قم، تهران از خانواده شهید حججی نشان داد این شهید یک پدیده کم نظیر در تاریخ مقاومت ملت ایران است. او با وصیت‌نامه ارزشمند خود نشان داد که آگاهانه و عارفانه قدم به قتلگاهی گذاشت که امام حسین (ع) در روز عاشورا مقتدای این کرامت نجات‌بخش در تاریخ بشر است.

وی با تجلیل از خانواده شهید حججی تصریح کرد: خانواده شهید حججی در چند روز گذشته تصویری از خود نشان دادند که می‌تواند الگوی خانواده‌های شهدای حرم باشد. همسر وفادار او زینب‌وار سخن گفت. پدر و مادر او حق خون او را ادا کردند و مردم هم انصافاً قدرشناسی نمودند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به عملیات داعش در اسپانیا اظهار کرد: سهم مردم اروپا از داعش، قتل و غارت و کشتار است و سهم سرمایه‌داران و دولتهای اروپایی و آمریکایی دلارهای نفتی است که از عربستان می‌رسد. امروز این رویکرد در اروپا تبدیل به یک روش شده است. بالاخره روزی مردم به این سهم و سهامداری اعتراض می‌کنند و تکلیف گروهک خونخوار و تروریستی داعش را روشن کرده و سیاستمداران خود را نیز مجازات می‌کنند.

حبیبی در پایان ضمن ستایش پیروزی‌های مقاومت در سوریه، لبنان و عراق علیه گروه‌های تروریستی، گفت: ما به پایان حیات داعش نزدیک می‌شویم و در این تردید نداریم.

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<