حبیبی: رژیم صهیونیستی تهدیدهای سید حسن نصرالله را جدی بگیرد

2017-02-19 ۰ نظر

محمد نبی حبیبی با اشاره به سخنان سید حسن نصرالله در همایش بزرگداشت فرماندهان شهید حزب‌الله گفت: رژیم صهیونیستی تهدیدهای سید حسن نصرالله را جدی بگیرد.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی وی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار کرد: تا آنجا که ما اطلاع داریم رژیم صهیونیستی دست از پا خطا کند سرتاسر سرزمین‌های اشغالی به خاکستر تبدیل می‌شود.

حبیبی با اشاره به سخنان اخیر ترامپ و تهدیدات تلویحی ملت ایران گفت: آمریکایی‌ها امروز دچار حاکمیت دوگانه در کشورشان هستند. رئیس‌جمهور آمریکا خود را وارث ورشکستگی سیستم درونی آمریکا و هرج‌ومرج داخلی و خارجی می‌داند و صهیونیست‌ها در این اوضاع آشفته باید مواظب رفتار خود باشند و از درون اتاق‌های شیشه‌ای خود اقدام به سنگ‌اندازی نکنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور آمریکا گفته است قصد نداریم فشار علیه ایران را متوقف کنیم، خاطرنشان کرد: ترامپ باید مراقب حرف زدن خود باشد زیرا اگر از این بی‌احتیاطی‌ها کند گرفتار جنگی خواهد شد که اسلاف او همیشه از آن پرهیز می‌کردند. در این جنگ چیزی برای نظام ورشکسته‌ای که از آن یاد می‌کند باقی نخواهد ماند.

حبیبی با اشاره به اظهارات نماینده دولت سوئد در سازمان ملل در تهیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای علیه ایران به بهانه حقوق بشر گفت: معلوم نیست این اظهارات چه نسبتی با سفر نخست‌وزیر سوئد و هیئت بلندپایه همراه وی به تهران وجود دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: چندی پیش هم موگرینی در گفتگویی اعلام کرده بود؛ برخی تحریم‌های اروپا علیه ایران شدیدتر از آمریکایی‌هاست. با این اوصاف معلوم نیست دیپلماسی خارجی ما چرا این‌قدر تمایل به گسترش روابط با غرب دارد.

وی افزود: علاقه دولت به روابط با غرب درحالی است ‌که هیچ چراغ سبزی در این مورد دیده نمی‌شود. در عوض هر علامت دوستانه از سمت روس‌ها می‌آید، معمولا با بی رغبتی پاسخ داده می‌شود.

حبیبی گفت: هنوز هیات سوئدی در تهران بود که هنریک سون مدیر اجرای اسکانیا اعلام کرد: تجارت با ایران همچنان در ریسک و خطر جدی است چراکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران همچنان باقی است.

دولت باید در مورد رفت و آمد این هیئت‌ها توضیح دهد. اگر قراردادها قرار است فقط روی کاغذ بماند چرا این‌قدر در این مورد هزینه می‌کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اگر کل همت دولت به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی معطوف گردد دل به این دیدارها و سفرها نخواهیم بست. امسال سال اقدام و عمل و ارزیابی کارنامه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و دولت باید بگوید ظرف سه سال گذشته در این مورد چه اقداماتی کرده است. مردم تشنه شنیدن گزارشات واقعی دولت دراین‌باره هستند.

وی با اشاره به پروژه آشتی ملی که از سوی عده ای در کشور دنبال می‌شود، گفت: حق مطلب را مقام معظم رهبری در مورد آشتی ملی در بیانات خود در جمع مردم آذربایجان شرقی اعلام فرمودند. کسانی که می‌خواهند در این مورد بیشتر بدانند به صحیفه امام خمینی، جلد ۲۱، صفحه ۲۸۶ نگاه کنند. امام (ره) در منشور روحانیت همین بحث آشتی ملی را مطرح فرمودند و پاسخ آن را عیناً همان‌طور که مقام معظم رهبری داده‌اند به‌طور قاطع مطرح فرمودند.

حبیبی تاکید کرد: امام (ره) فرمودند تا من هستم دست ایادی آمریکا و شوروی را قطع می‌کنم. تا من هستم نخواهم گذاشت حکومت به دست لیبرال‌ها بیفتد. تا من هستم نخواهم گذاشت منافقین اسلام این مردم را از بین ببرند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: فتنه‌گران در عاشورای سال ۸۸ استقلال و امنیت مملکت را به حراج گذاشته بودند و از بلندگوی بی‌بی‌سی و رادیو آمریکا با مردم حرف می‌زدند؛ آشتی با آن‌ها واقعا چه معنایی جز عدول از خط امام دارد.

وی اظهار کرد: منافقین و لیبرال‌ها با اصل نظام و ولایت‌فقیه مسئله‌دارند و آشتی با آن‌ها چه معنی دارد؟ راه آشتی فقط تولی به ولایت و تبری از آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و همپایگی‌های آن‌ها در داخل است.

حبیبی در ادامه با اشاره به طرحی از سوی نمایندگان مبنی بر اینکه ا گر در سخنرانی‌ها کسی سؤالی طرح کند که موجب جلب‌توجه شود به دو سال زندان محکوم خواهد شد، گفت: می‌خواهند با کسانی که اجتماعات سیاسی را بر هم می‌زنند برخورد شود؛ این کار درستی است اما مخالفت با طرح سؤال بدون بر هم زدن اجتماع حق مسلم مردم است و می‌تواند مانع دیکتاتوری شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: اینکه در طرح آمده است اگر کسی سؤالی در جمعی مطرح کرد و باعث جلب‌ توجه شد و سپس به ۶ ماه تا دو سال زندان محکوم شد واقعا مضحک است. این بهانه دادن به دکان‌های حقوق بشری غرب است که ما را مسخره کنند که در ایران آزادی نیست و حتی کسی حق سؤال کردن ندارد.

وی ادامه داد: حق پرسشگری را باید جزو حقوق شهروندی به‌حساب آورد. سؤال کردن یک حق و پاسخ دادن یک وظیفه است؛ چطور آقایانی این نکته مهم را فراموش کرده یا خود را به فراموشی زده‌اند؟

حبیبی اظهار کرد: اکنون کارنامه دولت روی میز داوری مردم است. مردم کلی سؤال و گلایه دارند. حالا اگر بیایند سؤال و گلایه کنند، آیا این درست است که تهدید به ۶ ماه تا سه سال زندان بشوند؟ نمایندگان محترم طراح این طرح دوفوریتی یک‌بار سوگند نمایندگی را بخوانند. آن‌ها سوگند خورده‌اند آزادی مردم را در گفته‌ها و اظهارنظرها و نوشته‌ها رعایت کنند و مدنظر داشته باشند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان پیروزی تیم ملی کشتی ایران را که با غلبه بر کشتی‌گیران آمریکا به قهرمانی رسید تبریک گفت و برای ورزشکاران عزیز کشور آرزوی موفقیت‌های بیشتر کرد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<