حبیبی: دولت مقاوم سازی کشور در برابر تحریم‌ها را در دستور کار قرار دهد

2017-06-06 ۰ نظر

محمدنبی حبیبی با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری در مرقد مطهر امام خمینی(ره) اظهارکرد: دولت مقاوم‌سازی کشور در برابر تحریم‌ها را در دستور کار قرار دهد.

وی با بیان اینکه حزب موتلفه اسلامی همراه ملت، پیگیر رهنمودهای سرنوشت‌ساز مقام معظم رهبری در مرقد امام خمینی(ره) است، گفت: باید دید که دولت در آستانه دور دوم ریاست‌جمهوری آقای روحانی چگونه به این رهنمودها عمل می‌کند و در برابر آمریکایی‌ها که هر روز ساز جدیدی علیه ملت ایران کوک می‌کنند چه اقداماتی انجام خواهد داد؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: امروز باید ببینیم که دولت دوم آقای روحانی چگونه به مطالبات معیشتی مردم و مشکلات آنها پاسخ می‌دهد؟ و وعده‌های رئیس‌جمهور و معاون اول ایشان در دوران انتخابات و مناظره‌ها را چگونه به اقدام و عمل می‌رساند؟

حبیبی با تاکید براینکه باید دید دولت جدید چگونه تشکیل می‌شود و چه برنامه‌هایی را دارد، گفت: رئیس‌جمهور و معاون اول وی در مناظره‌ها و در موارد دیگر به مشکلات مردم و گرانی‌ها اذعان کردند. امروز نیز مردم مطالبه دارند و می‌خواهند ببینند با رایی که داده‌اند، چگونه مشکلات موجود حل می‌شود؟

وی به مساله رکود حاکم بر اقتصاد اشاره کرد و گفت: پس از انتخابات ۲۹ اردیبهشت گرانی‌ها در کالاهای اساسی درصد بالایی افزایش یافته و رکود هم بیداد می‌کند و دولت هم اقدامی انجام نمی‌دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه تصریح کرد: ما امروز وظیفه داریم به وصایای امام(ره) و رهنمودهای آن انسان دشمن شناس، خدامحور و رهبر ملت عمل کنیم. دولت هم وظیفه دارد که به وصیت امام(ره) و رهنمودهای امام خامنه‌ای عمل کند و ذره‌ای در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا و اروپا کوتاه نیاید.

حبیبی با اشاره به محکمات امام(ره) در امر انقلاب، خاطرنشان کرد: امام عظیم‌الشان همواره روی مرزبندی حق و باطل تاکید می‌کردند و جنگ فقر و غنا، استضعاف و استکبار، جنگ پابرهنه‌ها و مرفهین بی‌درد را به عنوان اصلی‌ترین مرز انقلابیگری می‌شناختند.

وی افزود: ملت ما با پیروی از امام خمینی(ره) هیچگاه از این خط منحرف نخواهد شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به اوضاع منطقه و اقدامات تجاوزگرانه سعودی و چند همدست او در محاصره یک کشور مستقل، قانونی و تحریم اقتصادی مسلمانان قطر در ماه مبارک رمضان و تهدیدهای نظامی و غیرنظامی علیه یک ملت، که برخلاف تمام موازین حقوقی و معاهدات و اسناد فرادستی جهانی است، این اقدامات را بشدت محکوم کرد.

حبیبی گفت: هنوز برای ما معلوم نیست که آنچه پشت پرده این قضایا می‌گذرد چیست و چه مقاصدی را دنبال می‌کند؟ اما بنظر می‌رسد که اینگونه اعمال بعلت به بن بست رسیدن حکام کوردل سعودی و احتمال سقوط قریب‌الوقوع آنها و به بن بست رسیدن سیاست‌های استکباری در منطقه است.

وی با بیان اینکه امروز سعودی‌ها بطور کامل رسوا شده‌اند، اظهار کرد: بمباران مسلمانان عرب یمن در ماه مبارک رمضان، به خاک و خون کشیدن زنان، کودکان و روزه‌داران غیرنظامی و تخریب خانه‌های مردم، دیگر آبرویی برای آنها باقی نگذاشته است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: سرکوب مردم در ماه ضیافت الهی و به شهادت رساندن علمایی همچون شهید آیت‌الله باقرالنمر و سرکوب ملت مظلوم بحرین و زندانی کردن علمای آزادیخواه، بیانگر رژیم ددمنش پهلوی در ایران و رژیم صهیونیستی است.

حبیبی تصریح کرد: خشم و لعن مردم مسلمان علیه این جنایتکاران، در دعاهای ماه رمضان آغازگر قیام‌ها در آینده‌ای نزدیک است.

وی افزود: ما به پیروزی و موفقیت نهایی ملت‌های بیدار شده منطقه کاملا یقین داریم، همانطور که به پیروزی مقاومت سوریه، عراق و لبنان امیدواریم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: امروز امریکا، اروپا و وابستگان استکبار در منطقه دچار بحران‌های شدید شده‌اند و داعش و گروهک‌های تروریستی که ساخته خود آنها هستند، در لندن، منچستر و ایتالیا و سایر مناطق اروپا فاجعه به بار می‌آورند.

حبیبی با اشاره به علل شکاف در شورای همکاری خلیج فارس و خشم و غضب چهار کشور عربی علیه قطر، اظهار کرد: قرار بود ترامپ به منطقه بیاید و با ناتوی عربی، برخی کشورهای قرون وسطایی منطقه را با رقص شمشیر در برابر ایران به صف کند، اما اندکی نگذشت و با رفتن او معلوم شد که خبرهایی بین آنها وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی سخنان ناروا در رقابت‌های انتخاباتی دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری، گفت: دهه ۶۰ یک دهه به یاد ماندنی در تاریخ ایران اسلامی است. در این دهه تمامی کفر در برابر تمامی ایمان قرار داشت. جنایاتی که منافقین، لیبرالها و کفار در این کشور مرتکب شدند در تاریخ ایران بی‌سابقه است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: این گفته مقام معظم رهبری در مرقد امام(ره) هشدار دهنده ماست که فرمودند، مراقب باشید جای شهید و جلاد در دهه ۶۰ عوض نشود. کسانی که دهه ۶۰ را دهه اوج اعدام و زندان نامیدند باید شناسایی و به مردم معرفی شوند و پاسخگوی این مواضع دشمن‌پسند باشند.

حبیبی همچنین به بیانیه شورای نگهبان درخصوص تائید صحت انتخابات دور دوازدهم ریاست‌جمهوری اشاره کرد و گفت: انتخابات پایان یافته اما فهرستی که شورای نگهبان در بیانیه خود از تخلفات آورده، نشانگر بی‌انضباطی در اجرای انتخابات است. این تخلفات بلحاظ قانونی باید پیگیری شده تا در دور آینده دیگر تکرار نشوند.

وی تصریح کرد: رای ملت حق‌الناس است و اگر دولت در برگزاری سلامت انتخابات در مواردی کوتاهی کرده باشد، پیگیری تخلفات و برخورد قانونی با آن، باعث جلوگیری از تکرار آن در ادوار آینده خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<