حبیبی: دولت از انجام اقداماتی که شائبه «خرید رای مردم» را دارد حذر کند/صدا و سیما زمینه استفاده عادلانه از رسانه ملی را برای همه کاندیداها فراهم کند

2017-04-16 ۰ نظر

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت یازدهم از انجام اقداماتی ولو بنام محرومان که شائبه خرید رأی اقشار ضعیف جامعه را بوجود می‌آورد حذر کند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، حبیبی در پایان جلسه دبیران این حزب با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار نوروزی با مسئولان اجرایی کشور گفت: تصمیم وعمل درست مسئولان می‌تواند مردم و جوانان را سعادتمند کند.

وی افزود: بنابراین مردم باید در انتخاب مسئولان خود عناصری را برگزینند که در پی سعادتمندی دنیا و آخرت مردم باشند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اظهار تأسف و همدردی با مردم خسارت دیده از سیل در استان آذربایجان شرقی و غربی و استانهای اردبیل و کردستان از دولت خواست با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی ستادهای بحران را موظف به پیشگیری از بروز این خسارتها کند.

حبیبی با اشاره به پذیرش سند جهانی آموزش ۲۰۳۰ توسط دولت آن را مصداق برجام فرهنگی و همسویی با فرهنگ غرب در نظام آموزشی و بی توجهی به سند تحول بنیادین آموزش پرورش کشور دانست و با توجه به تأثیرات یکسال اخیر سند ۲۰۳۰ در متون آموزشی از مجلس و نمایندگان خواست با توجه به اینکه پذیرش این نوع اسناد و توافقات جهانی باید با حق تحفظ و رعایت مصالح ملی و مبانی نظام جمهوری اسلامی و سیاستهای نظام صورت گیرد مانع پیاده شدن ابعاد ضد اسلامی این سند در ایران شوند.

وی در ادامه با اشاره به موضوع آستانه انتخابات ریاست جمهوری و ثبت نام جمع کثیری از مردم برای انتخاب شدن، اظهار کرد: کثرت ثبت نام کنندگان برای این مسئولیت خطیر و سنگین در کشور، نماد ضعف ساختار و قانون انتخابات است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: اگر قانون احزاب مطلوبی در مجلس تصویب می‌شد، آنگاه نامزدهای ریاست جمهوری از کانال احزاب و نخبگان سیاسی عبور کرده و سپس امکان ثبت نام آنها فراهم می‌شود تا اینگونه زحمت برای شورای نگهبان پدید نیاید.

حبیبی تاکید کرد: امید می‌رفت با ابلاغ سیاستهای انتخابات از سوی مقام معظم رهبری شورای محترم نگهبان و هیئت نظارت بر انتخابات شوراها ثبت نام را ضابطه‌مندتر و افکار عمومی را در رابطه با واجدین شرایط برای ثبت نام بیشتر توجیه می‌کردند.

وی از مردم آگاه و مسئول کشور خواست با انتخاب شایسته و آگاهانه مبتنی بر عقلانیت و بررسی دقیق برنامه‌ها و کارآمدی نامزدها در هدایت مسیر کشور بسوی پیشرفت و عبور از مشکلات اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی کمک کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین افزود: اصولگرایان و نیروهای انقلاب در نهایت پس از انجام مناظرات مستدل و اخلاقی انتخابات، تابع آراء مردم نسبت به فرد اصلح از میان اصولگرایان هستند که رأی‌آوری آن قطعی باشد.

حبیبی خاطرنشان کرد: امیدوارم صدا و سیما چارچوب دقیق‌تری را برای مناظرات انتخاباتی تنظیم کند تا با  تجربه دوره قبل، نامزدها در جهت نقد منصفانه وضع موجود و عدم تخریب یکدیگر و در راستای تحکیم نظام اسلامی و افزایش اعتماد عمومی مردم به نظام بتوانند شایستگی خود را به اثبات رسانند.

وی همچنین از صدا و سیما خواست زمینه استفاده عادلانه و برابر از فضا و فرصت رسانه ملی را برای همه نامزدهای تأیید شده از شورای محترم نگهبان فراهم کرده و مراقبت کند که دولت مستقر از این فرصت عادلانه عدول نکند.

دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اقدامات اخیر ترامپ در آسیای غربی و شرقی گفت: آمریکا بعد از ترامپ بر خلاف قول‌ها و شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور آن کشور مثل گذشته بسوی زورگویی و اقدامات یکجانبه و بدون مجوز سازمان ملل رفته و به نماد غرب وحشی تبدیل شده که از حوادث گذشته در عراق و افغانستان و لیبی عبرت نگرفته است.

حبیبی تصریح کرد: جبهه مقاومت و کشورهای ایران، روسیه، سوریه، عراق، چین و سایر کشورها باید در برابر این زورگویی‌های تشنج‌آفرین آمریکا ایستاده و سران آن کشور را سر عقل بیاورند.

وی آزمایش بمب شبه اتمی آمریکا در افغانستان را جنایت ضد حقوق بشر توسط ایالات متحده دانست و از سازمان ملل و شورای امنیت خواست به این جنایت آمریکا رسیدگی کند، زیرا آمریکا به بهانه‌های واهی و غیرواقعی سالهاست به عراق و سوریه و لیبی وافغانستان تجاوز کرده و غیرواقعی بودن این بهانه‌ها بعداً به اثبات رسیده است.

دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان، دولت یازدهم را از اقداماتی ولو بنام محرومان که شائبه خرید رأی اقشار ضعیف جامعه را بوجود می‌آورد برحذر داشت و عدول از مّر قانون بخاطر بهره‌برداری‌های تبلیغاتی را یک خلاف انتخاباتی دانست و گفت: این اقدامات به احتمال قوی در آینده مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

حبیبی با اشاره به اینکه امروز روحانی دو شخصیت حقوقی دارد، یکی رئیس جمهور و دیگری نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: وی باید مراقبت کند از اموال و ابزار عمومی در جهت منافع شخصی خود که بعنوان کاندیدای انتخاباتی بحساب می‌آید، استفاده نشود.

وی با بیان اینکه امروز بطور مثال روزنامه ایران به رسانه تبلیغاتی روحانی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد:‌ استفاده از امکانات دولتی برای رقابت در انتخابات آینده، یک تخلف قطعی است که انتظار می رود دستگاه های مسئول تذکرات لازم را در این خصوص بدهند و با آن برخورد کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به بیان برنامه های روحانی برای دولت دوازدهم در پخش زنده نشست خبری او در هفته گذشته، از صدا و سیما خواست فرصت های مشابه آنچه در اختیار وی گذاشته شد، در اختیار سایر نامزدها از جمله مهندس میرسلیم نامزد حزب موتلفه اسلامی قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<