حبیبی:دولت موضع مداخله جویانه آمریکا در انتخابات ایران را محکوم کند/کسانی که از آمریکا می‌ترسند راه را برای تجاوز باز می‌کنند

2017-04-23 ۰ نظر

محمدنبی حبیبی با محکوم کردن مواضع مداخله‌جویانه آمریکا و انگلیس در امر رقابت‌های انتخاباتی ایران گفت: دولت موضع مداخله‌جویانه آمریکا در انتخابات ایران را محکوم کند.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی وی درپایان نشست دبیران این حزب، اظهار کرد: انتخابات باید سالم، گسترده و با امنیت برگزار شود و هر نوع دخالت خارجی مذموم تلقی شود.

وی افزود: استقلال کشور که دهها هزار نفر برای آن از جان مایه گذاشته‌اند فوق‌العاده مهم است و نباید اجازه دهیم اجانب در امر شکل‌گیری ساخت قدرت بر اساس رویکرد مردسالارانه دخالت کنند.

حبیبی به سخنان مهم مقام معظم رهبری اشاره و تاکید کرد: نباید دچار وسوسه دشمنان انقلاب شد زیرا آنها می‌خواهند شکوه انتخابات مردم‌سالارانه ما را مخدوش کنند و به اقتدار و امنیت ملی ما آسیب وارد کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تشرهای ترامپ گفت: ملت ما به تشرهای روسای جمهور آمریکا عادت کرده‌اند و برای آن ارزشی قائل نیستند. از سوی دیگر مسئولان باید قوی‌دل و شجاع باشند و اعتنایی به این تشرها نکنند؛ آنها باید بدانند ملت با قدرت در برابر آمریکا ایستاده است و این را در چهار دهه اخیر ثابت کرده است.

وی با بیان اینکه کسانی که از آمریکا می‌ترسند در حقیقت راه را برای تجاوز باز می‌کنند، ادامه داد: رسانه‌هایی که این ترس را نمایندگی می‌کنند جاده صاف‌کن چکمه‌پوشان آمریکایی هستند. آنها باید بدانند نیروی مسلح پیشاپیش ملت دشمن را زیر پای خود له خواهند کرد.

حبیبی اظهار کرد: این روزها سالروز حادثه طبس است. اگر ما هم در امر مبارزه با آمریکا اراده داشته باشیم، خداوند آنها را به خاک مذلت می‌کشاند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به الزامات یک انتخابات پرشور و آزاد گفت: از الزامات یک انتخابات گسترده آن است که مناظرات زنده برگزار شود و مردم در جریان نقد عملکرد دولت و نیز مباحث مطرح از سوی نامزدها قرار گیرند. هر گونه سانسوری در این مورد به عمق و ژرفای مشارکت آسیب می‌زند.

وی هر گونه استفاده از امکانات دولتی را بر خلاف قانون قلمداد کرد و گفت: استفاده از موقعیت‌های دولتی و امکانات عمومی در انتخابات بر خلاف قانون و عدالت است. متأسفانه برخی اقدامات رئیس جمهور به بهانه برخی مناسبت‌ها از این بابت حتی در رسانه ملی با قوانین مطابقت ندارد.

حبیبی با اشاره به مواضع اخیر مقامات آمریکایی در خصوص برجام خاطرنشان کرد: از بدعهدی آمریکایی‌ها هر روز به نوعی رونمایی می‌شود. وزیر خارجه آمریکا گفته است برجام توافق شکست خورده است و وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید تحریم‌های بیشتری علیه ایران وضع می‌کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: آقای ظریف در پاسخ به بدمستی‌های آمریکا گفته است آمریکا همچنان بدعهدی می‌کند. معلوم نیست با این مواضع سخیف که هر از چندگاه از واشنگتن به گوش می‌رسد چرا آقای روحانی همچنان برجام را آفتاب تابان می‌داند و هر روز در مورد مزایای آن داد سخن می‌دهد؟

وی با اشاره به نحوه ورود نامزد حزب موتلفه اسلامی به رقابت‌های انتخاباتی و رویکرد همگرایی موتلفه اسلامی، تصریح کرد: ابتدا از شورای محترم نگهبان در مورد احراز صلاحیت جناب آقای مهندس سید مصطفی میرسلیم نامزد حزب تشکر می‌کنیم.

حبیبی اظهار کرد: امیدوارم ما شاهد یک رقابت اخلاقی و اصولی بر مبنای برخورد صادقانه با مردم و افکار عمومی باشیم و از هر قول و فعلی که سلامت و امنیت انتخابات را صدمه می‌زند بپرهیزیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: ما فرصت را غنیمت می‌شماریم تا برنامه‌های خود را برای اداره کشور و نحوه مدیریت جهادی اجرای سیاستهای کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را توضیح دهیم.

وی گفت: نامزد حزب موتلفه اسلامی روز اول ثبت نام با لباس کار به وزارت کشور رفت تا بگوید دولت ما دولت کار، تلاش، تولید و اشتغال است.

حبیبی در ادامه با اشاره به تحولات سوریه، خاطرنشان کرد: آمریکا در کنار تروریست‌های منطقه به سوریه حمله کرد. آنها نمی‌توانستند به جسد نیمه جان تروریسم در منطقه تنفس مصنوعی بدهند، به همین دلیل با کمیته حقیقت‌یاب مخالفت کردند تا معلوم نشود چه کسانی به تروریستها سلاح شیمیایی داده‌اند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به جنایت فوعه و کفریا گفت: در جنایت قوعه و کفریا گروهی کودک جان خود را از دست دادند و تصویر سیاه جنایات تروریستها و حامیان آنها به نمایش گذاشته شد.

وی همچنین به مناقشات کره شمالی و آمریکا اشاره و تاکید کرد: ترامپ بدور از هر گونه تدبیری، مشغول آتشبازی در شبه جزیره کره است. آمریکایی‌ها باید به ماجراجویی در شبه جزیره کره خاتمه دهند.

حبیبی ادامه داد: اگر جنگی صورت گیرد با یک فاجعه انسانی روبرو خواهیم شد. آمریکایی‌ها در آتش این جنگ خواهند سوخت. روسها در این مورد عاقلانه عمل می‌کنند و ترمز ماشین جنگی آمریکا را با وتوی قطعنامه شورای امنیت گرفته‌اند و نمی‌گذارند اوضاع از این بغرنج‌تر شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ملاقات مک کین و مریم رجوی گفت: آمریکایی‌ها از منافقین دست برنمی‌دارند ارتباطات خود را با آنها دارند. اساساً آمریکایی‌ها تصور دارند با تقویت داعش و منافقین در منطقه سیاستهای تجاوزکارانه خود را به پیش می‌برند در حالی که تا کنون سیاست‌های غلط آنها نتایج عکس داده و خواهد داد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<