ترقی: عدم همکاری دولت با قوه قضائیه، بررسی پرونده بابک زنجانی را طولانی کرد

2017-01-04 ۰ نظر

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه دولت همکاری‌های لازم را با قوه قضائیه در پرونده بابک زنجانی نکرد، گفت: عدم همکاری دولت با قوه قضائیه در پرونده زنجانی، روند رسیدگی به آن را طولانی کرده است.

حمیدرضا ترقی در گفتگو با کانال اطلاع رسانی حزب موتلفه اسلامی به جدال اخیر سران قوای مجریه و قضائیه اشاره کرد و گفت: همانطور که بارها رهبر معظم انقلاب تاکید کردند سران سه قوه باید وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کرده و از طرح مسائلی که موجب اختلاف در جامعه می‌شود بپرهیزند و اختلافات خود را در جلسات مشترک داخلی مطرح کنند.

وی افزود: انتقاد علنی سران قوا به یکدیگر در مقابل افکار عمومی جامعه، موجب کاهش سرمایه اجتماعی نظام و افزایش بدبینی و بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولین کشور خواهد شد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به پرونده بابک زنجانی تاکید کرد: در پرونده های قضایی که یک طرف آن دولت و منافع دولت درگیر است، همکاری و تعامل نزدیک دو قوه مجریه و قضائیه را می‌طلبد در غیر اینصورت امکان رسیدگی بموقع به آن وجود ندارد.

ترقی خاطرنشان کرد: از آنجایی که پرونده بابک زنجانی از دست دولت خارج شد و در اختیار دستگاه قضا قرار گرفت، دولت همکاری‌های لازم را نکرد درصورتی که طبق گفته رئیس قوه قضائیه، دولت از طریق وزارت امور خارجه باید پیگیری های لازم جهت بازگرداندن اموال بلوکه شده زنجانی در خارج از کشور را بعمل می‌آورد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی بخصوص وزارت اطلاعات باید از ابتدای رسیدگی به پرونده بابک زنجانی اطلاعات خود را در اختیار دستگاه قضائی قرار می‌دادند، گفت: عدم همکاری دولت با قوه قضائیه در پرونده زنجانی، روند رسیدگی به آن را طولانی کرده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی پاسخگویی قوه قضائیه درخصوص این پرونده، با توجه به مسائل پشت پرده آن، را در چارچوب قانون و در راستای اثبات کیفر و جرم دانست و اظهارکرد: متاسفانه رئیس‌جمهور موضوع را بگونه‌ای در افکار عمومی مطرح کرد که گویی قوه قضائیه در رسیدگی به این پرونده کوتاهی کرده است اما از طرفی نگفت که چه کسانی باعث طولانی شدن رسیدگی به پرونده زنجانی شده‌اند.

ترقی خاطرنشان کرد: رئیس قوه قضائیه با طرح برخی مسائل پشت پرده پرونده بابک زنجانی، خواست تا دولت را متوجه این مساله کند که اثبات ادعاهای زنجانی نیاز به رسیدگی بیشتری دارد چراکه پذیرش ادعاهای وی بدون اثبات صحت آن، برای دولت و دولتمردان گران تمام خواهد شد.

وی گفت: برای اینکه این قبیل مسائل در کشور بوجود نیاید و باعث سوتفاهم مردم نشود و تضعیف قوا صورت نگیرد، سران قوا باید به توصیه مقام معظم رهبری توجه کرده و مسائل اختلافی خود را در جلسات مشترک مطرح کنند و از انعکاس آن به سطح جامعه بپرهیزند.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<