ترقی: «دانشجوی ایرانی» احساس خود را به امواج سیاسی زودگذر نمی‌سپارد

2016-12-06 ۰ نظر

حمیدرضا ترقی بمناسبت روز دانشجو نوشت: امروز عمدتا دانشجویان با چشم باز به مسائل کشور می‌نگرند و از بصیرت خوبی برخوردارند و تحت تاثیر هرگوینده ای قرار نمی‌گیرند و احساس خود را به امواج سیاسی زودگذر نمی‌سپارند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، حمیدرضا ترقی طی یادداشتی بمناسبت ۱۶آذرماه روز دانشجو، دانشجوی امروز را امید آینده امام و امت دانست.

متن یادداشت عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به شرح زیر است:

«جنبش دانشجویی در ایران اسلامی در حرکت ضدآمریکایی و استکباری خود در ۶۳ سال پیش خون داد تا هویت خود را در خفقان پدید آمده توسط نظام سلطه در ایران نشان دهد و اثبات کند که دانشجوی ایرانی سلطه پذیر نیست و پای استقلال و هویت فرهنگی و دینی خود ایستاده است.

این جنبش با پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر هویت ضداستکباری و ضدآمریکایی، هویت اسلامی نیز پیدا کرد و انقلاب دوم را در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا رقم زد و سپس در دفاع از سرزمین کشور در برابر تهاجم و جنگ تحمیلی، هویزه‌ها و خرمشهرها را با خون خود رنگین ساخت تا یک وجب از خاک ایران بدست دشمن نیافتد.

دشمنان با درک این هویت آینده ساز، تلاش کردند با انواع لطایف و حیله‌ها بین حرکت دانشجویی و انقلاب، امام(ره) و اسلام شکاف و فاصله ایجاد کرده و این قشر را از ساختن آینده کشور و حرکت در مسیر پیشرفت و تعالی مادی و معنوی بازدارند.

اما رویش های مستمر در این قشر هر روز افتخارات ملی جدیدی را بر اوراق تاریخ انقلاب افزود؛ زیرا این هویت و سبقه انقلابی و اسلامی در او خودباوری و اعتماد به نفس ایجاد کرده بود تا توانست دروازه‌های علم و دانش و تکنولوژی را فتح و رشد علمی کشور را به بهترین جایگاه میان کشورهای جهان و منطقه ارتقاء دهد.

اگرچه جنبش دانشجویی بعد از دوم خرداد ۷۶ قربانی جریان سیاسی پیروز شد و پس از دو سال در اثر ابزار شدن برای جریان سکولار و لیبرال، از سیاست سرخورده و دلسرد شد ولی دم مسیحایی و مستمر امام خامنه‌ای(مدظله العالی) این حرکت را از روندی احساسی به مسیری عقلانی، مستقل و آینده نگرانه سوق داد.

اینک دانشجوی ایرانی با حفظ هویت اسلامی و ضداستکباری، روحیه انقلابیگری را در خود تقویت و شجاعت، آرمان‌گرایی، عدالت‌خواهی و مطالبه‌گری را برای ساختن آینده کشور در خود نهادینه می‌سازد.

امروز دانشجوی ایرانی نه بر نظام بلکه با نظام اسلامی و پشتیبان و تحقق بخش اهداف متعالی آنست.

بی شک تربیت دانشجوی تراز انقلاب اسلامی متضمن تحول در متون درسی دانشگاه و اساتید متعهد به اسلام و انقلاب است که هنوز بطور کامل تحقق نیافته است.

امروز دانشجویان عمدتا با چشم باز به مسائل کشور می‌نگرند و از بصیرت خوبی برخوردارند و تحت تاثیر هرگوینده ای قرار نمی‌گیرند و احساس خود را به امواج سیاسی زودگذر نمی‌سپارند.

دانشجوی امروز ایران با اعتماد به نفس قوی خود را برای جامعه‌سازی و دولت سازی اسلام آماده و مهیا می‌سازد و اجازه نمی‌دهد جریان‌های سیاسی غیرقانونی و بیرون دانشگاه او را ملعبه دست سیاسی خود قرار داده و از وجود او سو استفاده کنند.

دانشجوی امروز علاوه بر علم روز به تفقه در دین پرداخته و توانسته مدارج عالی دین شناسی و اسلام شناسی را نیز طی کند.

دانشجوی امروز امید آینده امام و امت است»

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<