ترقی: بی‌ادبی به زائرین حسینی بخشیدنی نیست/مردم جواب شبهه‌ها را می‌دهند

2017-11-12 ۰ نظر

عضو شورای مرکزی موتلفه اسلامی گفت: با بیان اینکه بی ادبی به زائران امام حسین قابل بخشش نیست، خاطرنشان کرد: بدون شک اینگونه عناصر بی ادب باید از دانشگاه ها تسویه شوند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی به نقل از مهر، حمیدرضا ترقی با اشاره به اظهارات دو استاد دانشگاه درباره پیاده روی اربعین و زائران امام حسین، این سخنان را بی ادبانه خواند و اظهارداشت: دیدگاه های این نوع روشنفکران بی بضاعت از نظر مفاهیم دینی و معنوی، نشان دهنده این است که دیدگاه های اینها و تلاش این نوع روشنفکران برای سکولاریزه کردن جامعه و دور کردن آن از معنویت و اثبات اینکه دین نمی تواند باعث توسعه در کشور باشد، با رخدادهایی مانند اربعین، تئوری هایی باطل و به هم ریخته شده است.

وی افزود: به نظر می رسد اینها در جامعه شناسی مردم ایران و شیعیان در جهان و منطقه و حتی در درک و دریافت عمق عشق و علاقه مردم به اهل بیت دچار اشتباه محاسباتی جدی هستند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه این موضع گیری ها منفعلانه است، ادامه داد: نمی توان این اظهارات را موضع گیری فعال و تهاجمی علیه مبانی دینی دانست.

ترقی تأکید کرد: این جریان و عوامل آنها در دوران اصلاحات، هزاران شبهه را در مفاهیم دینی و کتب اعتقادی ایجاد کرده و تلاش کرده اند همه مفاهیم معنوی در جامعه را زیرسوال ببرند تا تکفر نسل جوان لیبرالی شده و برای سکولاریزه شدن آمادهش وند.

وی تصریح کرد: وقتی چنین شکستی متوجه این جریان شده است، طبیعی است که به هر اقدامی چنگ زده و متوسل شوند اما ملت ایران پاسخ این جماعت را داده و اثبات کرده است که گوششان بدهکار این گونه تحلیل های سخیف، نابخردانه و بی ادبانه نیست.

ترقی افزود: رابطه ملت ایران با اهل بیت آنقدر مستحکم است که این شبهه افکنی ها و تمسخر کردن ها، تأثیری ندارد. ملت راه خود را با قوت ادامه می دهد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با ابراز تأسف از اظهارات صادق زیباکلام و حمیدرضا جلایی پور  به عنوان دو استاد دانشگاه مطرح کشور گفت: این جای تأسف دارد که در جامعه علمی ما تربیت نسل آینده کشور که باید تراز انقلاب اسلامی باشند را به دست چنین عناصری واگذار کرده ایم.

وی با بیان اینکه بی ادبی به زائران امام حسین قابل بخشش نیست، خاطرنشان کرد: بدون شک این گونه عناصر بی ادب باید از دانشگاه ها تسویه شوند، زیرا صلاحیت حضور در محیط دانشگاهی و تربیت نسل جوان ما را ندارند. همین دلیل کافی است که صلاحیت اینها برای عضویت هیئت علمی دانشگاه ها لغو شده و وزارت علوم مانع تأثیرگذاری آنها بر افکار نسل آینده باشد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<