تبریک و بیانیه حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی به مناسبت دهه کرامت

2018-07-14 ۰ نظر

 تبریک و بیانیه حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی به مناسبت دهه کرامت

دهه کرامت و میلاد با سعادت  حضرت فاطمه معصومه (س) وحضرت ثامن الحجج(ع)  فرصتی مهم جهت اندیشیدن در اخلاق و رفتار خود و جامعه است.

 اندکی تامل بیانگر این حقیقت است که از مهمترین دغدغه‌های حضرت امام رضا(ع) و خواهر بزرگوارشان، انسان‌سازی، ‌پرورش انسان‌هایی کمال یافته و بسترآفرینی جامعه‌ای مطلوب است. جامعه‌ای که آرمان آن فضیلت و رشد است و انسان در آن از حرمت، کرامت، شانیت و منزلت ویژه‌ای برخوردار است.

در چنین جامعه‌ای، گرایش سمت و سویی الهی داشته و مناسبات خرد و کلان و معیارها و نیز معماری آن بر اساس این نگرش و مدل‌سازی می‌شود.

انسان‌سازی و جامعه‌سازی از زمان پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) آغاز و در دوره‌ی هریک از ائمه معصومین (ع) ابعاد، اضلاع و چشم اندازهای تازه‌ای از موضوع، طراحی و تبیین شده است.

تاملی کوتاه در سیره و رفتاری امام رضا(ع) و حضرت فاطمه‌ی معصومه (س) به خوبی نمایان می‌سازد که این بزرگواران با نگرشی ظریف، متین و مدبرانه بحث جامعه‌سازی را طراحی، مدل‌سازی و تعقیب کرده‌اند. این نکته به صورت برجسته خود را نمایان می‌سازد که آن بزرگوارن هرچند برای اصلاح فرد به فرد تلاش کرده‌اند و انسان سازی  را مدنظر داشته‌اند اما این تلاش‌ها در فرآیندی قرار می‌گیرد که خروجی آن جامعه‌سازی با سمت و سوی الهی است، به بیان دیگر افق و چشم‌انداز مورد نظر امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)، جامعه‌سازی و ایجاد جامعه‌ای مطلوب براساس مدل معنوی پیامبر اسلام (ص) است. آن بزرگواران با اصلاح تک تک افراد جامعه تلاش می کردند جامعه ای سالم و سازنده ایجاد نماید.

در بررسی اندیشه، رفتار و کلام امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) مدل تربیتی انسان شناختی آنان که بر محور و مدار قرآن شکل گرفته است این موضوع جلوه‌های خود را بیشتر نمایان می‌سازد و وظیفه‌ی همه‌ی ما را که در سنگر فرهنگی و انسان‌سازی جامعه تلاش می‌کنیم سنگین‌تر می‌سازد.

تکریم و تعظیم ایام دهه کرامت زمینه ساز شرایط مناسبی است تا متولیان فرهنگی و نهاد های دینی بین المللی در جهت تقویت عقاید دینی جوانان و تعمیق باورهای دینی جامعه بهره لازم را ببرند. مقتضی است در این دهه، شیفتگان و پیروان اهل بیت علیهم السلام هر چه بیشتر در بزرگداشت این موالید مکرم بکوشند و با برگزاری مراسم جشن و مولودی، شادی خاندان عصمت و طهارت را دو چندان سازند.

در پایان ضمن تبریک فرا رسیدن دهه‌ی کرامت به محضر حضرت ولیعصر(عج) و نایب برحقش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همه شیفتگان اهل بیت (ع) و مردم استان  خراسان شمالی از اعضای حزب و تمامی اراتمندان به اهل بیت (ع) درخواست می گردد جهت ترویج سیره‌ی اخلاقی اجتماعی و فرهنگی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) در مراسما ت استانی و شهرستانی حضور پررنگ تری داشته باشند .

روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<