بیانیه حزب موتلفه اسلامی:سخنان رهبرانقلاب در ابتدای سال منشوری ملی برای حل مشکلات و پیشرفت کشور بود

2018-03-24 ۰ نظر

حزب موتلفه اسلامی درباره مسائل داخلی و مشکلات جاری امیدوار به امدادهای الهی و استعداد شگفت ملت ایران است و منشور ملی رهنمودهای امام خامنه ای را بهترین نسخه برای حل مشکلات و رسیدن به قله های شکوفایی می داند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی متن این بیانیه به شرح زیر است:

“بسم الله الرحمن الرحیم

حزب موتلفه اسلامی، چهلمین بهار آزادی اسلامی و نوروز و سال نو را به ولی امر مسلمین، امام امت، و امت اسلام، و ملت بزرگ ایران تبریک می گوید و سالی سرشار از برکات الهی و پیروزی و موفقیت و عزت را برای اسلام و مسلمین و ارزش خواهان جهان مسئلت می نماید.

پیام نوروزی و سخنان رهبر معظم انقلاب در آغاز این سال، منشور ملی و حجت شرعی، برای مردم و مسئولان و نهادها و تشکلها و احزاب بود که راهگشای حل مشکلات، و برقراری عدالت، و رمز پیشرفت و توسعه و استقلال و آزادی است. همه باید در اجرای این منشور ملی، سخت کار کنند.

موتلفه اسلامی با لبیک به این منشور ملی از همه اعضاء و طرفداران و مسئولان حزبی خود می خواهد با تمام توان، در اجرا و به ثمر رساندن این منشور ملی، کوشا و فعال شوند و در هر استان از مسئولان و مردم بخواهند که به مفاد و محورهای این پیام و سخنان عمل جدی و قاطع کنند.

آنها موظفند با رصد کامل، مراقبت نمایند که تساهل و تسامحی و کوتاهی و قصوری از طرف مسئولان در سراسر کشور موجب عقب افتادن حل مشکلات نشود و همه تلاش مثبت را تشویق کنند.

موتلفه اسلامی، که افتخار دارد ۵۵ سال در این انقلاب شکوهمند در خدمت امام خمینی(ره) و امام خامنه ای کوشیده تا آنچه توان در دارد برای تحقق اهداف و آرمان های انقلاب و اسلام و برآوردن شدن خواسته های ارزشی مردم تقدیم کند، معتقد است انقلاب اسلامی در نیم قرن و نظام جمهوری اسلامی در این چهاردهه توانسته است تفکر و اندیشه انقلاب را با نظام سازی مردمسالاری و مکتب محوری تثبیت نماید و ایرانی مستقل و مقتدر بسازد که با همه نونهالی، در خدمت آزادی و استقلال و مردمسالاری اسلامی و باطل کردن توطئه های استکبار و استعمار جهانی و نجات ملت های اسلامی از سلطه بیگانگان و از شر مزدوران و فریب خوردگان از جمله داعش و منافقین و فتنه گران باشد و آینده ای روشن و شکوفا و آباد و شاد را به ملت های منطقه و آزادی خواهان جهان نوید دهد.

امروز ملت ایران و مسلمانان بیدار منطقه هستند که مستقلا تصمیم سازی کرده و بصورت مصمم تصمیمات خود را علیرغم خشم و نگرانی های استکبار به اجرا می گذارند.

۵۰ سال پیش آمریکا و انگلیس و صهیونیسم بودند که برای جهان و به ویژه منطقه مهم خاورمیانه تصمیم می گرفتند و با غارت ثروت های منطقه، خواست خود را بر همه تحمیل می کردند، اما امروز آنها در بحران های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آنچنان فرو افتاده اند که دیوانه وار می کوشند خود را از این بحران ها نجات دهند ولی هر روز در این مرداب بیشتر غرق می شوند.

امروز دولت مستکبر آمریکا که۵۰ سال پیش خود را ارباب و کدخدای جهان می نامید ناچار به دیوانه بازی و نمایشی مسخره از سوی رئیس دولت آمریکا و نمایندگانش شده تا شاید راه نجاتی بیاید؛ گرچه روز به روز رسواتر و آشفته تر و سرگردان تر می شود.

با توجه به این رویدادها معلوم میشود که دیوانه بازی ترامپ وضعیت را سخت تر و بحران را عمیق تر کرده است.

ما معتقدیم بحران شدید و ورشکستگی پنهان آمریکای سلطه گر و دولت های استعماری اروپا در آینده ای نزدیک مردم بیدار شده آمریکا و اروپا را علیه حاکمان آنها که مقصران اصلی این وضعیت بحرانی هستند به شورش و قیام خواهد آورد. این فرصتی است برای همه آزادیخواهان جهان و ملت های در اسارت مزدوران غرب، که خود را به عزت و استقلال و سعادت برسانند.

موتلفه اسلامی درباره مسائل داخلی ایران عزیز، و مشکلات جاری امیدوار به امدادهای الهی و استعداد شگفت ملت ایران به ویژه نسل جوان است و منشور ملی رهنمودهای امام خامنه ای را بهترین نسخه برای حل مشکلات و رسیدن به قله های شکوفایی و آبادانی و رفاه عادلانه می داند.

موتلفه اسلامی معتقد است رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه باید تمام توان و امکانات گسترده کشور و طرفیت های ملت به ویژه نسل جوان را بکار بگیرند و یک تحول همه جانبه را پدید بیاورند.

آنها عناصر لایق، کارآمد، تجربه آموخته که امتحان شایستگی و سلامت مالی و اخلاقی و سیاسی و مدیریتی را بخوبی داده اند جایگزین مسئولانی کنند که نتوانسته اند ارزشگرا و موفق باشند و با اینهمه ثروت و ظرفیت ایران، مشکلات عدیده ای را پدید آورده اند و بجای آنکه در خدمت ارزشها و ولایت امر و ملت باشند جیب خود و اطرافیان خویش را پر کرده اند.

سران قوا و مسئولان ارشد کشور باید از طرفیت و استعداد جوانان و همه مبتکران و کارآمدها استفاده نمایند و آنها که نمی توانند یا نمی خواهند از این ظرفیت ها بنفع حل مشکلات  و برای رسیدن به قله ها بهره بگیرند کنار بگذارند و راه

را برای حضور گسترده نیروهای جوان و پاک و پرشور و عناصر تجربه آموخته و پاک دست و پاکدامن باز کنند.

ایران سربلند با جمعیت ۸۰ میلیونی که۶۰ میلیون نفر آن زیر چهل سالگی هستند ملتی جوان و با نشاط است و ثروت ملی و استعدادهای برتر را در خود دارد. دسترسی به آبهای جهانی و موقعیت ممتاز جغرافیایی یکی از بهترین ابزار شکوفایی است.

اگر کشور با دین اسلام و مکتب نبوی و علوی و فاطمی و عاشورایی مدیریت قوی و شایسته همچون رجایی و لاجوردی و عسگراولادی داشته باشد برترین ملت جهان شده و در اوج شکوفایی قرار خواهد گرفت.

مسئولینی که عرضه استفاده از ظرفیت های بی نظیر کشور و مردم ما را ندارند یا اصولاً مردمگرا نیستند یا دچار روحیه و تفکر جناح سالاری و تعصبات قبیله ای سیاسی هستند، افراطی یا واپسگرا هستند و نگاهشان به بیگانه است. تحلیل ها  و تفکرات غرب استعماری، برای آنها حاکمیت دارد. این عده، افرادی سودجو و سوء استفاده کننده از مسئولیت می باشند.

این افراد ناکار آمد، تنبل و کم کارند و به مرض اشرافیگری و تجملگرایی و ثروت اندوزی دچارند و در برنامه ریزی و تصمیم سازی نسخه های بیگانه و نگرش التقاطی و غربی و چپی بر آنها حاکم است و در برابر کنوانسیون ها بی اراده و خود باخته اند.

آنها باعث و بانی این مشکلات و درجازدن ها هستند و متاسفانه با بکارگیری روش های باندی و تبلیغات کاذب و متهم کردن انقلابیون واقعی و دلسوزان انقلاب و سرازیر کردن سیل اتهامات و دروغ و تهمت به یاران انقلاب، آراء بخشی از مردم را در فضای آزاد انتخابات جلب می کنند و پس از آگاهی مردم به این مشکلات، چهره مخالف خوان به خویش می گیرند. اینان نمی توانند مشکلات را چاره کنند همانطور که در این سالها نتوانسته اند یا نخواستند زیرا با منافع آنها سازگار نیست.مسئولان اصلی و ملت باید تکلیف این عناصر را روشن نمایند.

فساد موجود هم در درون همین عناصر است والا یاران انقلاب و مدیران شایسته و پاک نظام در این چهار دهه از قدرت و امکانات در اختیار برای خود و منسوبان و جناح خویش سوء استفاده نکرده اند و گواه آن هم زندگانی ساده و سالم و یا عادی آنهاست.

رئیس دولت و رئیس قوه قضائیه مسئولیت اصلی براندازی فساد را بعهده دارند و باید در سال۹۷ برحسب این منشور ملی با مفسدین مبارزه ای جدی داشته باشند؛ این مهم با مسئولیت دهی به امثال لاجوردی ها میسر است.

رئیس و مسئولانی که در زیر مجموعه شان عده ای فاسد، فساد می کنند و آبروی افراد با حیثیت و درستکار مجموعه را میبرند، باید با آنها برخورد کنند و اگر نمی توانند استعفا دهند یا افراد مفسد را برکنار و عزل کنند.

دستگاه های نظارت و بازرسی که بعضی از آنها عریض و طویل هم شده اند و کارشان تکمیل پرونده شده نه چاره سازی، یا برای ریشه کنی فساد زمینه ای ایجاد کنند که کسی جرات فساد نکند یا اگر توان مبارزه با فساد را ندارند باید توسط روسای قوا به مسیر صحیح بیاورند.

آن بخش از مسئولان اقتصادی کشور که نمی توانند اقتصاد بدون نفت و اقتصاد متکی به سیاست درونزا و برونگرا را ارائه و اجرای کنند جای خود را به آن کسانی بدهند که معتقدند ایران را میشود بدون اتکا به نفت و با فعال کردن اقتصاد ملی بخوبی اداره کرد و برای این سیاست برنامه اجرایی دارند تا قیمت ارز و کم و زیاد شدن آن نتواند ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم را هدف قرار دهد.

البته اگر کشور با تولید ملی اداره شود و نیاز کلان به واردات نباشد، کمبود ارز چندان تاثیری ندارد. اگر کشور دچار ۱۵ تا۲۰ میلیارد دلار قاچاق و میلیاردها دلاری که باید برای واردات قانونی بپردازد باشد و به فروش و ارز حاصله از نفت متکی بماند، در معرض طوفان ها و تند بادها و زلزله های بازار جهانی خواهد بود.

اگر مسئولانی که موظفند جلوی قاچاق را بگیرند نمی توانند و نتوانسته اند در سالهای گذشته پدیده زشت قاچاق را از بین ببرند یا به حداقل برسانند چرا جای خود را به دلاور مردانی که با جان خود مانع قاچاق می شوند ندهند؟

موتلفه اسلامی خود را متعهد می داند در خط ولایت آنچنان فعال باشد که رضای خداوند متعال و انبیاء و اوصیا و رضایت خاطر امام زمان و نایب بر حقش و ارواح پاک شهدا و امام شهدا را حاصل کند و در اجرای کامل جامعه نمونه اسلامی و دولت کریمه و مجلسی به معنای واقعی نماینده ملت ایران در سال۹۷، اهتمام ورزد.

حزب موتلفه اسلامی

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<