بیانیه حزب موتلفه اسلامی خراسان شمالی به مناسبت روز خبرنگار

2018-08-07 ۰ نظر

بیانیه حزب موتلفه اسلامی خراسان شمالی به مناسبت روز خبرنگار

 

وجه نامگذاری سالروز شهادت یک خبرنگار به عنوان «روز خبرنگار» نه تنها یادآور جایگاه پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت در فرهنگ کشورمان است بلکه می‌تواند اشاره‌ای به برخی از مشخصه‌های مشترک بین شهید و خبرنگار نیز داشته باشد که خلوص و شجاعت از این ویژگی‌هاست؛ خلوص در جریان انعکاس خبر و شجاعت در مسیری که خبرنگار را آماده شهادت در راه آرمان‌های خود می‌کند.

آنچه امروز و در شرایط کنونی باید مورد توجه قرار گیرد توجه ویژه به حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی است زیرا دست‌های زیادی در کارند تا واقعیات جهان را پنهان کنند و یا به صورت غیرواقعی به آحاد مردم نشان دهند.

عصری که در آن زندگی می کنیم عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات می باشد، و دهکده جهانی دیروز به ذهنیت جهانی تبدیل شده است، و امروز عصر رسانه هاست،  هر کس از ظرفیت رسانه ها بهره جوید می تواند اهداف و نیات خود را به دنیا اعلام کند، بی تردید خبرنگاران متعهد که در برابر جنگ فرهنگی دشمن به پا خاسته‌اند، سربازان و و سرداران این عرصه مهم محسوب می‌شوند که نقشی بسزا در مقابله با هجمه فرهنگی غرب و مقابله با امپریالیسم رسانه‌ای بر عهده دارند.

در عصر کنونی قدرت رسانه‌ها بر سراسر جهان احاطه پیدا کرده است و نقش بی بدیل آن‌ها در تحولات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی بر کسی پوشیده نیست. امروز رسانه‌ها از توان بسیار بالایی برای جهت دهی و قالب‌سازی اندیشه‌ها و تصورات انسان‌ها برخوردارند.

امروز وظیفه ماست که بتوانیم در جنگ رسانه ای نابرابر که در صدد خدشه دار کردن چهره انقلاب اسلامی و ممانعت از ارسال پیام انقلاب به دنیا است، مقابله کنیم و با قلم و اراده آهنین و اخلاق مداری خود بتوانیم پیام انقلاب را به دنیا برسانیم.

افزون بر اینها در سالی که به نام « حمایت از کالای ایرانی » نامگذاری شده، لازم است جبهه رسانه‌ای استان ضمن تلاش برای روشنگری در خصوص اهداف و نیات دشمنان ایران، در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی و معرفی کالا های ایرانی تلاش خوبی را  داشته باشیم .

حزب موتلفه اسلامی خراسان شمالی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و دیگر شهیدان والامقام اقلیم اندیشه و قلم و ارج نهادن به تلاشهای ارزنده تمامی سفیران آگاهی و امید، فرا رسیدن روز خبرنگار، روز حق بینی و حق نویسی، روز اطلاع رسانی با سلاح قلم را به تمامی خبرنگاران  بویژه خبرنگاران استان تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

 

 

روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<